Jump to content

xenon + proiectoare


eugend
 Share

Postare recomandată

Parerea mea este ca din cauza xenonului nu se pot avaria oglinzile farurilor, deoarece becurile cu xenon au o temperatura de functionare mai mica decat a celorlalte. Doar intensitatea luminii este mai mare, dar acest lucru este de folos doar daca lumina este focalizata unde trebuie (faruri cu lupa). La celelalte, se poate observa o imbunatatire evidenta, dar si in detrimentul celorlalti participanti la trafic, ce vor fi cam deranjati chiar daca farurile sunt reglate corespunzator...

Din cate stiu eu sunt masini care au xenon original de fabrica, fara a avea si lupe in faruri...

Iar cat despre becurile Philips, cred ca ofera un raport bun calitate-pret...(mai ales pentru cei care au masini pana in 3-4000 Eur).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@82 K M S

sa ne arati si noua te rog unde sunt farurile alea din fabrica fara lupa pe xenon. De 8 ani (daca nu chiar mai mult), problema e reglementata in toata uniunea, fara discutii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In acest moment numai o masina imi vine in minte, renault laguna 2.Din cate stiuare xenon pe far fara lupa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e far normal, e far gandit top to bottom pentru xenon. Scrie si pe el dealtfel.

http://www.forum-auto.com/marques/renault/sujet194.htm

L.E: mai rau, pe phase 2 la L2 sunt cu lupa. La Phase 1 sunt D2R, cu reflector pe bec si sunt simplu xenon, nu bixenoane (ca becurile OEM).

http://images.google.com/imgres?imgurl=htt...sa%3DN%26um%3D1

Mai trage o fisa :)

Modificat de docman
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E-Classe de la Mercedes, modelul 1997-2000 are xenon fara lupa, dar e mai vechi...intr-adevar, ai dreptate Docman, nu cred ca sunt cu xenon fara lupa astea mai noi. Scuze de eroare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Astazi mi-am comandat un hid bixenon h4 6000k / 35w.

Sper maine sa le pot monta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

300 ron de pe okazii.ro

Nu te supara , dar te-a costat cam mult , respectiv la bani astia puteai sa iti ei bi-xenon , si referitor la problema cu farurile care nu au lupa din fabrica , parerea mea ar fi ca se vad destul de bine , nu deranjeaza p cei din trafic , si oricum daca ar deranja . mai lasi putin farurile in jos , ca oricum lumina ai .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am scris mai sus ca sunt BI-xenon.

Astazi le-am montat maine fac poze daca vrea cineva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pune niste poze sa vedem si noi cum arata.

:D Nu stiu ce sa zic,dar oricum nu se compara xenonul pus pe far cu oglinda fata de cel cu lupa.Si mai sunt si unii participanti la trafic care in loc sa vada ce au in fata masinii vor sa arate lumii ca ei au xenon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt cioban si am incercat sa tin cont si de ceilalti participanti la trafic.Am luat un xenon pe 35 w desi aveam posibilitatea sa-mi iau de 55.Dupa ce le-am montat,am fost intr`un service specializat si mi-am reglat farurile.Acum chiar daca si asa bat cam jos tot le tin pe pozitia a 3.Nu sunt adeptul farurilor gen "angel eyes" sau "golf 4 look" etc doar am incercat sa`mi pastrez masina cat mai "stock".Pana la urma poti sa ai faruri cu lupa si cu spalator faruri daca nu sunt reglate bine si bat prin copaci ce ai rezolvat?In seara asta am circulat doar 2 ore si deocamdata nu m-a blitat nimeni,voi vedea in zilele urmatoarea cate "injuraturi" voi primi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ma refeream la tine, nu o lua personal.Ci la unii participanti la trafic, pentru ca vazut si conducatori auto care desi au xenon after market au farurile reglate corespunzator.Bineinteles ca daca nu sunt reglate cum trebuie, orice far ar fi vede prost si deranjeaza pe ceilalti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am scris mai sus ca sunt BI-xenon.

Astazi le-am montat maine fac poze daca vrea cineva.

ok atunci , scule , asteptam pozele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Numa sa nu te opreasca astia de la ARR ca aici pe la noi stau ca mustele...[Asta daca au ce zice pt xenon]

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Pentru ce care au h4 bixenon, in kit ati gasit si mansoanele de cauciuc care vin in gaura capacului de la far?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la majoritatea kit-urile nu vin acele mansoane de cauciuc. chiar eu am cumparat mai multe kit-uri pentru niste prieteni si niciunu nu avea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Puneti fratilor niste poze sa vada si ochiu nostru ! Numai gura e de voi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

H1 la montaj un bec xenon 6000, celalalt normal, diferenta este enorma, conditia fiind sa fie reglate corect, o sa pun si niste poze pe timp de noapte

post-3909-1265180894_thumb.jpg

post-3909-1265180907_thumb.jpg

post-3909-1265181163_thumb.jpg

Modificat de GBI
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mi-am instalat recent xenon.Dar am pus lupa iar pe lupa xenon.Recomand xenon, dar NUMAI cu lupa si bineinteles reglate corespunzator, ca sa nu speriem pasarile din copaci :icon_cool:

Modificat de v@sy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru ce care au h4 bixenon, in kit ati gasit si mansoanele de cauciuc care vin in gaura capacului de la far?

Eu nu aveam acele mansoane dar am astupat gaurile cu un silicon negru.Le am de 4 luni si nu se aburesc ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o intrebare: Care este diferenta dintre H7 si H7R?mai precis ce inseamna acest R?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Am gasit pe ebay.co.uk urmatorul set de proiectoare. Intrebarea mea este daca nu cumva acestea sunt de G4. Grilele par destul de diferit fata de cele clasice din bara.

Vw Golf mk3-set of 2 fog

proiectoareg3.th.jpg multumesc. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!Sunt pentru golf 3 proiectoarele alea,asa am avut eu la cel de dinainte,le luasem din Vitan si am dat cam 200 lei pe ele,erau identice cu alea din poza pusa de tine!Daca vrei sa vezi cum vin pe masina uita-te la masina mea la postul 6 unde am pus o poza cu celalalt si avea proiectoarele montate!

Un raspuns si la intrebarea mea de dinainte aveti?

Modificat de AdryanDim
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!