Jump to content

Unde va spalati masinile?


shkoda
 Share

Postare recomandată

gabi fiind cine?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

azi o sa o spal si eu de nevoie, cineva a incercat sa faca o omleta pe masina mea. :rolleyes:

sper sa se curete printr-o spalare cu spuma.

27032007ey3.th.jpg27032007002sd1.th.jpg27032007003vw1.th.jpg

27032007001oz6.th.jpg27032007004ut4.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ilea, daca ai masina cu autocolant de jur imprejur, nu se pune!

Pai de ce nu se pune ? Noroiul sau praful nu se mai aseaza pe masina ?

gabi fiind cine?

Gabi este propietarul.

Am spalat-o si eu pe Dezrobirii, locuind la 3 minute... dar totusi ceva nu-mi place... poate faptul ca au scos-o in noroi si cand m-am suit am facut iar presurile de comanda?

Pe bune, baietii se straduie, fac treaba ok... dar environment-ul este nasol... pe langa faptul ca a mea sotie nu s-ar duce acolo sa o rogi in genunchi...

Ramane valabila spalatoria pe Vacaresti, spre rond... cred ca e a 2a, nu mai retin exact

Lucrand in vecinatate, spal masinile pe rand acolo... multumit relativ... dar... ata ete...

S-ar putea sa ma mut spre DrT, Mariuz are niste pile p-acolo ;)

Pai spunele si tu sa puna un pres pe care sa te stergi sau niste ziare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa ce am spalat masina astazi(insistat mai bine de o ora pe locul respectiv cu jetul de apa sub presiune) am observat ca in locul unde aterizat oul a ramas o pata, lacul s-a exfoliat iar vopseaua s-a matuit , arata rau de tot, nu stiu daca scap cu un polish si ceara, s-ar putea sa fie nevoie sa vopsesc portiunea respectiva+strat de lac. din fericire nu este intr-un loc foarte vizibil asa ca nu ar fi o mare problema sa o vopsesc.

nu va mai spun mirosul care si acum il mai simt si starea de "bine"

o sa pun maine niste poze cu urmele lasate si o sa continui discutia pe alt topic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si care-i gabi si cum arata dansul?il cunoaste cineva personal?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ilea daca ai autocolant, nu-ti prea pasa cum spala baietii pentru ca nu-ti afecteaza lacul.

cam despre asta ne plangeam pe aici...

Ichebau, daca foloseai regulat ceara, nu te mai durea capul acum. nu este timpul pierdut. foloseste!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu ce zici VEKAU,insa si asa trebuie sa o pastrez,ca si colantul se poate arde de la gainati de pasari si matui.

Doctore eu al cunosc pe Gabi personal si este un om de exceptie,poti sa faci o sesizare la el daca nu esti multumit si nu o sa pleci dezamagit.

Modificat de ilea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da?pai chiar te rog sa imi spui cum arata!sau cum ajung la el!

vekau, asa vi se pare de grozava ceara in general?sau te referi la una anume?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este un tip aproape de 40 ani,inalt,blond,tuns scurt,dar intrebi acolo de el.Dar ce problema ai ?Ceva grav ?Spune-mi mie si rezolv eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

scuze ca nu am mai raspuns, nu am primit mail pt topicul asta!

nu am nici o problema grava;m-am certat odata cu tipul ala care e mai tanar si sefulet pe acolo, ulterior ne-am "dres";

cum a fost: intru, intreb cat costa....era mai la inceput, preturile afisate mai putin vizibil ca acum!

imi zice 50000, bag masina pe rampa.apare un tiganus care intreaba daca vreau cu solutie sau cu burete...eu ii zic sa dea cu ce vrea, numa sa iasa bine!

cand ma duc sa platesc, surpriza:130000!

eu avusesem idee de cat e spalatul, si plecasem de acasa fara portofel, numa cu o suta jumate in buzunar, ca eram convins ca e destul;asa nu ramena de nici o spaga, ma injurau aia;

si tipu asta mai tanar de care iti zic, cu gura mare la mine, ca de ce nu am intrebat; eu i-am spus ca tocmai intrebasem, si ca ei trebuie sa informeze clientul despre servicii diferite care se taxeaza diferit...nu vi se pare normal asa?

l-am intrebat cine e seful, si mi-a raspuns cu tupeu ca el este...pana la urma s-a rezolvat!

insa vazand acum , aici, despre "gabi" mi-am zis sa vad despre cine e vorba...dar vad ca nu e aceeasi persoana, ceea ce ma bucura!

desi nu am vazut niciodata o persoana sa corespunda descrierii!

imi faci o lipeala ACOLO?ca pe cuvant ca nu mai calc in alta parte niciodata!:lol:))))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Ichebau Am avut aceeasi problema. Portiunea respectiva trebuie intai degresata. La mine, dupa degresare a fost ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DragonBallz

Pt cine vrea sa-si spele masina in Constanta sa mearga in zona garii la Ambient Car Wash!

Este adevarat ca e cea mai scumpa din oras (interior exterior cu spuma = 24 ron) dar se lucreaza f atent indiferent de cate masini asteapta la coada (sambata duminica coada e de vreo 15 masini indiferent de ora).

Spalatul dureaza ~70 minute timp in care ii ling si rotile.

Sunt multe alte spalatorii atat in Constanta cat si in Bucuresti la care iti lasa pamant pe praguri si negreala pe jante si vine: "gata sefu'" si daca nu-i lasi nimic..te mai si injura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Va salut,

O spalatorie foarte buna in Bucuresti se afla pe soseaua Chitilei nr.205, vis a vis de Bancpost reprezentanta soseaua Chitila.

Interior+exterior=24 RON, Ceara lichida=4 RON.(pentru autovehicule)

De mentionat ca se spala numai cu spuma activa ecologica (care nu contine soda caustica si alti componenti acizi), personalul este foarte profi, se lucreaza curat. Geamurile se sterg cu servetele de hartie care dupa ce au fost folosite se arunca. Alte servicii care se presteaza sunt Polish, Curatat tapiterie, Spalat Motor.

Toate solutiile utilizate sunt marca Fraber, o marca italiana foarte cunoscuta in fabricarea solutiilor de curatat industriale.

Si in afara de asta poti sa gasesti acolo o toaleta (care in multe alte spalatorii lipseste cu desavirsire), o cafea, un pahar cu apa de "La Fantina". :vaidecapulmeu:

Mentionez ca eu spal masina numai acolo. (Seat Leon Cupra 2.0TFSI, 2007).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu o spal pe Sos. Fundeni .. tot asa..destul de curat..isi dau silinta sa iasa bine ..si preturile sunt ok ... interior + exterior (se include si ceara) = 20 ron ! Va recomand cu placere.. :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu o spal la Master Tuner(pe str Teiul Doamnei). 9 ron interior, 9 ron exterior.

Daca esti 'atent' cu baietii ti-o spala chiar bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut am si eu o intrebare la toate spalatoriile se poate opta doar pt splaare de exterior simpla ? (fara interior, ceara si alte cele). Ce recomandati decent ca pret si bun in zona lacului Titan pe acolo si sa nu stai o ora la coada ? :lol:

Am o mare temere cum ma sigur (daca e posibil) ca o sa faca treaba buna (ca nu o sa-mi steraga tabla cu ce au sters jantele altora etc ) :). E posibil ? Nu vreau sa ma duc sa o spal si sa constat tot felul de zgarieturi superficiale apoi ?

Multam

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

evident ca poti opta doar pentru exterior!! :icon_thumright:

Eu spal langa Autovit si la Timpuri Noi( foarte scumpa si spala superficial :icon_cool: )!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Eu spal la mine in cartier, pe strada Moinesti mai exact, undeva dupa calea ferata spre bulevardul Timisoara, o spalatorie extraordinara, servire ireprosabila, stiu cum sa trateze clientii iar dupa ce ai spalat masina la ei nu-ti pare rau ca ai dat 15 ron pentru un exterior cu tot cu spaga :D eu sunt foarte multumit de ei si numai acolo o spal, exterior, interior, degresat, absolut totul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu merg pe Stoian Militarul, vis-a-vis de terenurile de tenis din Parcul Tineretului(Brancoveanu), unde au preturi decente(8 lei interior/8 lei exterior) si spala binisor(sunt cam pretentios si n-as spune chiar bine).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O spalatorie ok unde merg eu este pe Iuliu Maniu langa BGS, interior 10 ron / exterior 10 ron. Se spala cu spuma activa ecologica, iar baietii se misca destul de bine. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

te sustin seto ... si eu am spalat-o acolo si am fost multumit. degresarea e 12 lei ... baietii sunt cam pusi pe combinatii insa daca stii cum sa ii iei nu pleci pacalit.Ai si automat de cafea ... iar seara dupa ora 12 ruleaza filme xxx la televizorul aferent cosmeliei. :Driver: :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Baietii nu prea mai fac combinatii, de cand au fost montate camere de supraveghere la fiecare rampa de spalare ;). :offtopic: Ca servicii au si o vulcanizare f. buna (seara dupa ora 12 nu am fost :study: )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am descoperit o super spalatorie in parcarea supra etajata de la unirea la ultimul etaj

super multumit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum este spalatoria de la unirii? de la etaj? e faina? ai idee ce substante folosesc? eu o spal acum pe Tineretului..super treaba fac baietii. 14 RON spalatul plus 5 ron spaga...sunt Ok ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum este spalatoria de la unirii? de la etaj? e faina? ai idee ce substante folosesc? eu o spal acum pe Tineretului..super treaba fac baietii. 14 RON spalatul plus 5 ron spaga...sunt Ok ...

super tare dar nu stiu ce substante folosesc

un pic cam scumpa 30 RON int ext

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!