Jump to content

Faruri Touran


lucaflo26
 Share

Postare recomandată

Primul Pas- «este perioada in care un utilizator se considera in etapa «de proba». Se urmareste evolutia acestuia si i se poate retrage oricand dreptul de membru VW Forum. In aceasta perioada nu este permisa postarea anunturilor de vanzare/cumparare si nu are posibilitatea de deschidere de topic/thread nou in aproape nici o arie a forumului (face exceptie aria "Masina mea"). Membrii din aceasta categorie nu au acces in anumite sectiuni ale forumului care sunt rezervate doar membrilor. Vanarea de posturi in scopul obtinerii unui alt statut de membru se sanctioneaza cu warning.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut flotouran

am cautat grile proiectoare dar nu am gasit numai de model 2007

daca ai link pe care le ai gasit scriel pe pm poate merge

mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Mi-am achizitionat de curand lupe bixenon plus becuri xenon. Am ramas in pana de idei la montaj pentru ca este nevoie de un suport in locul oglinzilor vechi. Eu mi-am confectionat suportii dar nu se potrivesc chiar exact. Nu stiti cumva de unde se pot procura? Atasez si cateva poze:

dsc01534do.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc01536mx.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc01540gq.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Modificat de vld 32
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da nu inteleg de ce ai desfacut sticla cind montajul se face tot prin spate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Petru ca nu iese oglinda si suportul pe care l-am confectionat nu intra prin spate din cauza urechilor de prindere, de aceea as vrea sa schimb suportii cu ceva original.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai ce ai facut tu acuma e cam greu de reallizat.Trebuia sa intrebi prima data si iti spuneam ce si cum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Greu nu este necesita ceva indemanare,rabdare si perseverenta.Singura problema a fost ca nu am gasit suportii de fixare a proiectorului cum am vazut pe autoelec,de aceea a trebuit sa improvizez.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am facut si stiu ce si cum de aia iti spuneam.Da e vorba de suporti aia de pe site ul ala...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat a fost pretul numai la suporti ?

Daca cumva, mai sti pretul ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In mare destul de bine,dar daca studiezi mai atent se observa ca nu este centrat pe mijloc.Mea culpa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da nu stiu ca eu le-am luat toate odata.Sa ai grija sa nu iti vibreze lupa ca asa nasol e si mai ales sa o reglez bine.Sper ca iti merg si motorasele electrice nu?Merge si bixenonul?eu am legat si lunga la bixenon sa am lumina noaptea mai ales ca am ochelari :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fi linistit prinderea este ferma,bixenonul da l-am legat si pe faza lunga conexiunile electrice le-am realizat in interiorul farului. Motorasele lucreaza dar cel din dreapta are cursa mai mare fata de cel din stanga si cand ajunge la capat de cursa (sus) mai ramane blocat, oare se poate seta din calculator cursa lui? :icon_redface:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU nu cred dar ar trebui sa functioneze la fel.Nu le-ai incercat prima data sale pui sus??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Le-am montat asa, cand o sa dea caldura mai mesterim pana atunci cate un vin cald pe frigul asta :icon_bounce:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

offtopic Corect si multttttttt vin sa fie ......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Uitati ce daylight pentru touran au aparut pe ebay undeva la vreo 280 €..

post-19256-0-86799400-1333226916_thumb.j

post-19256-0-52011900-1333226922_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Interesant.

Si eu caut o solutie DRL LED pentru masina si nu stiu ce sa aleg.

:(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adrian de ce nu te uiti dupa asa ceva cum e in poza pusa de mine am vazut la un touran in italia foarte bine arata mai ales ca cred ca tu ai al 2 model de touran (facelift)

post-19256-0-04347500-1333481944_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu renunt la bixenon OEM adaptiv + cornering pentru ceva aftermarket.

Ma intereseaza daor niste LEDuri puternice pe care sa le montez undeva in bara ca sa nu mai folosesc xenonul si ziua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aia da normal ca nu renunti la xenon oem dar eu ma gindeam ca poate se pot adapta acele leduri in far oem nu stiu ca nu le-am desfacut sa vad montajul la astea cu leduri cum e facuta legatura in far

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ceea ce prezenta Flo inainte e produs de Hella (vor fi poate si alti producatori) cum vezi in atasament. Mai este posibilitatea sa montezi drl de la audi. Vezi link-ul alaturat.

http://www.mytouran....gfahrlicht.html

Ori daca vrei ieftin sunt firme chiar in ro care au produse 'ieftine' (poate sa te coste mai mult manopera montaj si rezistenta in timp poate nu e cea mai grozava. Fara a critica firma care vinde ori a-i face promovare aici, doar pentru exemplificare se poate verifica link alaturat.

http://www.xenon-drive.ro/xenon-auto/eshop/4-1-Daytime-running-light-DRL?gclid=CKT2pbrfma8CFcVF3woddF16dQ

HELLA_Tagfahrlicht-Broschure1.pdf

Modificat de moose
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa mine important e sa fie calitate ca de vazut se vad toate Adriane.

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De unde se pot cumpara Hella LEDayLine?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!