Jump to content

Golf Mkiv Zdr


Jacku

Postare recomandată

Si pe lumina si pe lumina :icon_thumleft:. Daca nu ma uit eu maine ca tot ajung la tine in cartier si poate o vad parcata ;)

Link către comentariu
  • 1 month later...

Frumos lucrat BV. Unde le-ai pus si cu cat :D Felicitari si pentru intrebuintarea car kit-ului :frigbaitata:. Climatronicul nu iti face cu ochiul? :D

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Dupa 900 km facuti cu noile placute...pot sa declar fara nici un dubiu : acum am frane. Nu scartaie, insa parca musca din asfalt cand franez. Azi o sa schimb si bucsele de la bara stabilizatoare cu unele powerflex. Continuam....continuam...

Link către comentariu

Si doua poze:

1. Pe drumul dinspre iasi, spre Bucuresti,

2. Bucse bara stabilizatoare powerflex on.

post-7148-1276685400_thumb.jpg

post-7148-1276685407_thumb.jpg

Link către comentariu

Frumoasa masina... :lol:

O stiu de cand a aparut in tara insa acum e cu totul alta...sunt de efect modificarile aduse de tine!

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea...te salut inca o data si aici! :rolleyes:

Link către comentariu

Aştept cu interes un feedback la bucşele PowerFlex de la bara stabilizatoare.

Ale mele sc

Modificat de Predator
Link către comentariu

Predator, bucsele poliuretanice supuse la intemperii trebuie gresate din timp in timp folosing o seringa.

Link către comentariu

anorganix, problema la mine este că nu prea aş mai desface bridele (dec

Link către comentariu

Fara ac, doar cu o seringa de 10 (cred ca gasesti prin farmacii, sunt alea mai mari) indesi acel varf de plastic intre subcadru si bucsa si la fel bagi intre brida si bucsa daca poti. Te vei chinui un pic insa merita sa incerci.

Numai bine.

Link către comentariu

Deocamdata nu scartaie...si cu troncanitul...m-am obisnuit. Insa clar o sa trec pe alte suspensii..ma bate gandul la un koni fsd. TA Technix sunt prea tari pentru powerflex si roti de 18 :icon_thumright:.

Bara stabi este de 23...am luat si eu teapa si primele bucse le luasem pe 21.

Si alta constatare. Furtune metalice de frana: fata sunt ok ( furtunul se leaga direct de conducta de metal), spate traseul e putin diferit: conducta vine pana inainte de punte, acolo exista un furtun de cauciuc ( asta se poate schimba, si vine in pachet), de la furtunul acela se leaga alta teava metalica ( ce vine pe punte) si din teava asta e alt furtun de cauciuc - problema e ca cel din urma nu se poate schimba...si deci eu nu vad rostul de a schimba pe spate primul furtun daca in traseu tot exista unul care are slabiciuni...

Link către comentariu
  • 2 months later...

am vazut si eu masina azi live...la Fratelli:P..m-am uiat putin asa pe la ea dar nu m-a intrebat nimeni nimik...deci nu am vorbit cu stapanul:P

arata bine intr-adevar...sa o stapanesti sanatos:)

Link către comentariu
  • 5 months later...

N-am mai postat de mult aici...Insa acum am noutati :).

Suspensia a fost schimbata ( am inlocuit TA TECHNIX cu amortizoare KW + arcuri EIBACH 35mm drop) - Thx LaService, operatiunea a fost facuta rapid...si piesele care imi lipseau scoase din gaura de sarpe :). Masina este....alta. Este foarte putin mai moale..insa infinit mai confortabila.

Am schimbat bara din fata ( tamponare usoara cu carligul unui alt participant la trafic), a fost montata o bara originala + alta grila fara semn care cade mai bine. In afara de asta...Spoilerul fata a fost inlocuit cu unul de V6.

Momentan am descoperit ca am un furtun de vacuum crapat. Insa pentru a-l detecta, trebuie desfacuta galeria de admisie, verificat..comandat...Probabil la inceputul lunii se va rezolva.

Intre timp am facut 140k km...si in afara de cateva problemute inerente...ne tinem bine :)

Link către comentariu
  • 1 month later...

Iar am zarit ZDR-ul...

OT:unde lucrezi?k imi pare prea mare coincidenta...p unde sunt eu este si masina ta...si implicit si tu...

eu lucrez la ASC systems...daca esti de la agentie cum banuiesc eu...cred ca stii de noi(azi erai la CEC:P)

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Da laur, Andrei suntde la agentie :)).

OT: Azi si maine sunt zile mari:

azi: downpipe 70mm, CAT - MIllitek 100 celule, catback 63 mm, finala Magnaflow - sound..hmmm...bine :)

maine: surpriza...:)

Link către comentariu

downpipe s-a facut custom la Allcustom :))). Vin si cu poze, ca n-am apucat sa le iau de pe ipod. Nu se aude foarte tare la mers normal..insa se simte cand se ingreuneaza talpa :)

Link către comentariu
lucian_90tud

Frumoasa masina. Am vazut-o azi in Iasi. Defapt acum am parcat in fata masinii tale :blah:

Link către comentariu

SI eu te-am vazut. Am fost si am spalat-o intre timp...e si mai frumoasa :). O sa fie toata saptamana acolo, si eu pe langa.

On topic:

NIste poze cu evacuarea

post-7148-0-55494500-1304517959_thumb.jp

post-7148-0-59369300-1304517972_thumb.jp

post-7148-0-58469400-1304517983_thumb.jp

post-7148-0-85877700-1304517991_thumb.jp

post-7148-0-63346600-1304518001_thumb.jp

Link către comentariu

a fost bun ala? pe cat ai facut-o?

Link către comentariu

a fost bun :). Mai atenueaza din zgomot :)))

Downpipe 70 cu catback 63. E mega suficient

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Azi in Timisoara...maine in toata tara :)). In parcare la Iulius Mall

post-7148-0-62405200-1305287126_thumb.jp

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!