Jump to content

Golf Mkiv Zdr


Jacku

Postare recomandată

Acum, ca il am de ceva luni, a venit vremea sa il si prezint.

Masina e luata de la liviuxp de pe forum, caruia ii multumesc pe aceasta cale. L-am luat la 94 k km, acum am 100.000 fara vreo 300 de km.

Dupa achizitie am schimbat distributie, filtre de aer, benzina, pompa de apa, ulei, ..etc...lucruri absolut necesare. ( thx volksman again)

Masina este golf 4 2002, motor 1.8T ( 150 cp stock) motor AUM, echipare highline, suspensie sport. Din tot ce mi-am dorit singurul lucru pe care nu il are este climatronic, am AC normal, insa are un lucru total neobisnuit pentru un motor pe benzina - webasto ( incalzire stationara).

In rest, are cam tot ce mi-am dorit : tapiterie piele bej, interior recaro, incalzire in scaune ( foarte utila iarna pe piele), toate geamurile electrice, trapa electrica, spalatoare de faruri, si motorul, care este cel mai important.

Intre timp am mai schimbat la ea filtrul de aer am pus BMC sport filtru panel, in carcasa, si s-a schimbat total sunetul in turatie.

Am incaltat-o cu jante borbet pe 17, si cauciucuri goodyear eagle f1 asymetric, si se simte mult mai bine.

Am pus xenon pe faza scurta ( thx barracuda & anorganix, stie el de ce).

Am schimbat in sfarsit si becurile de pozitie, am pus leduri albe ( thx lexxus).

O sa urmeze bara de rigidizare fata/spate, si niste faruri negre cu lupa pe faza scurta gen R32.

In mare cam asta e...urmeaza poze :)

SI partea a doua de poze.

Aa..si era sa uit. Multumiri in special voinea & mugur ( tcm turbo) , stiu ei de ce. Super oameni :)

poze :)

poza2.jpg

poza1.jpg

poza3.jpg

poza4.jpg

poza5.jpg

poza6.jpg

poza7.jpg

poza8.jpg

Modificat de Jacku
Link către comentariu

Lucru nu jucarie! Bafta si fara probleme :) deja stau pe ganduri!

Link către comentariu

Frumos si motorul promite destul de multe, ai ce sa scoti din el si interiorul :blink:

Mai pune poze facute ziua

Link către comentariu
alex_dr.alex

Masina arata extraordinar de bine,interiorul bej in contrast cu vopseaua neagra e super.S-o porti sanatos si fara evenimente!

Fabia ai vandut-o?

Link către comentariu

am vandut fabia. si masina nu e neagra, e bleomarin nemetalizat. :vaidecapulmeu:

Link către comentariu

tapiteria ma scoate din minti ! superba dom'le :)

Felicitari pentru achizitie si ai grija mare la drumurile noastre :)

Link către comentariu

E de prisos sa-ti mai zic ceva... stii foarte bine cat de mult imi place "zdreanta" ta! :wub:

Link către comentariu

pur si simplu superb golfu' ! sa il stapanesti sanatos :wub:

Link către comentariu

foarte frumos. sa-l conduci sanatos. apropo cat a costat?

Link către comentariu

masina a costat 9400 eur cu discount, ca sa ii fac atunci imediat distributia si revizia.

am uitat sa spun ca primul lucru o sa urmeze geamurile foliate, sper la inceputul lunii urmatoare.

si o mana sus pentru doizece ( i-am luat-o ca sa zic asa de sub nas, vroia si el sa o ia, si ma uraste pentru asta :wub: )

Link către comentariu

fff frumoasa

PS pune.i o toba sport cunosc pe cineva care are asa ceva si are sound impresionant

Link către comentariu

Nu as vrea sa ii pun toba sa ii schimb sunetul...am mers cu anorganix, el are o toba cu un sound foarte placut, insa la drum lung e criminala. se da jos din masina cu dureri de cap.

in plus, imi place mult mai mult sunetul pe care il face turbina si filtrul de aer :10[1]:

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos!

nu te-ai interesat daca poti sa ii pui climatronic?

Link către comentariu

Vreau sa te felicit pt alegere si pentru model mai ales. Nu pui niste poze cu interiorul pls sa vdm si noi cum arata bijuteria.

Link către comentariu

Supertare masina!!!

Zicea Liviu ca a avut si el una ... ma batea pe mine un gand!

Sa o alergi sanatos!

Link către comentariu

Este fosta masina a lui liviu :icon_thumright:

O sa pun poze si cu interiorul mai multe, dar vreau sa ii fac inainte un detailing complet, ca sa sclipeasca :P

cat despre climatronic...stiu ce inseamna, si chiar nu ma intereseaza. Atata timp cat apas butonul si face rece...e super ok.

Link către comentariu

superba masina. am mers cativa km cu liviu imediat dupa ce a luat-o si pot sa zic ca eram de-a dreptul indragostit de ea. suspensia sport e dementiala, ii ofera masinii o stabilitate impresionanta si cu jante late are si o tinuta de drum f. buna.

ma bucur ca a ajuns la cineva de pe forum, astfel o mai pot si eu vedea.

sa o stapanesti sanatos, multi km fara incidente. ai o masina super.

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina si interior si exterior si putere ok, s-o stapanesti sanatos !

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

A trecut ceva timp de cand nu am mai scris aici...De atunci masina a primit discuri si placute noi ATE fata/spate, cele de pe fata ventilate si cu caneluri, cele de pe spate normale.

A mai primit si grila fata Mattig fara badge, care insa va trebui vopsita.

Scuzati calitatea pozei e facuta cu telefonul

post-7148-1216387512_thumb.jpg

Link către comentariu
  • Administrator

Foarte frumoasa! Jantele sunt superbe! :icon_thumright:

Grila Mattig trebuie combinata cu faruri de GTI (interior negru). ;)

Bafta!

Link către comentariu

Domnule, cum reusesti sa mentii cremul ala curat imaculat ? :icon_thumright: Pur si simplu uimitor.

De ce s-a renuntat la badge ?

Link către comentariu

Eh..nu e el chiar imaculat...am o solutie pentru piele care curata destul de bine.

:a badge s-a renuntat pentru ca imi place mai mult cum da cu grila asta..

@last : urmeaza niste faruri gen R32 cu lupa pe scurta si negre pe interior

post-7148-1216390537_thumb.jpg

post-7148-1216390543_thumb.jpg

Link către comentariu

sunt frumoase jackule...buna alegere......si cu xenon...o sa fie crima:P

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!