Jump to content

Golf Mkiv Zdr


Jacku

Postare recomandată

Stiu asta, dar e mai usor de explicat fenomenul asa cum am zis eu :rolleyes:

poze noi, ziua :lol:

da, am doua locuri in spate. E masina de 4 locuri ;)

post-7148-1225197060_thumb.jpg

post-7148-1225197074_thumb.jpg

post-7148-1225197094_thumb.jpg

post-7148-1225197112_thumb.jpg

post-7148-1225197146_thumb.jpg

Link către comentariu

oricum a fost masina cu cel mai frumos interior de la intalnirea de toamna )

nu vreau sa fiu :icon_thumright: dar cu afirmatia asta tind sa cred ca nu ai stat in alte masini la aceasta intalnire, parerea mea e ca o piele crem nu face totul, parca si a lui Fusco e tot cu piele crem

nu o lua in nume de rau,

Modificat de dox99
Link către comentariu
  • 3 months later...

N-am mai scris de mult aici, masina momentan este in service la petru. :rolleyes:

Cu ajutorul lui mr Donea, si suportul general al lui petru, fac un mic preview :)

Cat de curand o sa ii pun si rotile de vara pe 18 :Driver: .

Va iesi cu cateva surprize :). Poza mai jos...ghici ciuperca ce-i :)

post-7148-1235646361_thumb.jpg

Modificat de Jacku
Link către comentariu
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Si am fost si la munte. Si zdreanta m-a socat la modul placut. 3 oameni in masina, mers cat se poate de normal, consum 7l/100 km. Nesperat :tuktuk:.

Maine suspensii noi..si sper si rotile de vara :)

post-7148-1238520822_thumb.jpg

post-7148-1238520829_thumb.jpg

post-7148-1238520833_thumb.jpg

Link către comentariu

Superb Golf :icon_thumright:

Imi place la nebunie :P

Ii sta foarte bine cu acea capota peste faruri si cu acea grila :beerchug:

Si pielea e frumoasa :D

Alearg-o Sanatos !

Link către comentariu

Asteptam si pozele cu rotile de vara :) O mica remarca am si eu... parca ar fi mers un mai mult prelungita capota. Parerea mea...

Link către comentariu

Foarte misto masinutza, jantele si bad boyul o fac sa arate foarte sportiva. Iar interiorul si el, de nota 10 :)

Link către comentariu

@bestie: daca faceam badboy-ul mai pronuntat, dadeam peste alte belele: lovea peste faruri daca nu il plonjam suficient. altfel iesea in afara, si apareau probleme cu deschisul capotei. Asa e exact cat sa deschid capota in conditii normale, fara nici un fel de modificari. Azi se monteaza suspensiile tatechnix reglabile, . revin cu impresii ;)

Link către comentariu

Frumos, dar parca mai mergea lasata mai jos, depinde si de meserias. :D

Hai cu suspensia sa vedem, parerile sunt impartite cu Tatechnix. Urma alege. :icon_thumright:

Bafta.

Modificat de NASTY
Link către comentariu

Asteptam impresii dupa ce montezi suspensia TaTechnics ca ma tenteaza si pe mine asa ceva, dar deoacamdata mai sondez piata ca vreau o suspensie pentru o masina de zi cu zi, nu sa imi clantane dintii in gura de la hopuri sau denivelari.

Apropo masina este foarte foarte frumoasa, interiorul de vis. Referitor la jantele de vara pe 18 iese sau nu proiectul cu polisharea si vopsirea sau deja le-ai facut?

Link către comentariu

jantele sunt gata, nu le-am mai vopsit interiorul. O sa fac poza cu ele dupa ce le pun pe masina, ca asa nu au nici un haz.

Link către comentariu

LE: am venit acum cu masina, deocamdata sunt placut surprins de cum se comporta. Am ridicat-o cu aprox 1 cm, neobservabil cu ochiul liber. Ca si prime impresii, e mai moale putin decat cea veche, insa la schimbarile bruste de directie se tine exemplar. Oricum mai trebuie sa se aseze putin, si vom vedea.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am reusit si am trecut si eu la jantele de vara...225/40/18. Cu ea ridicata atinge cauciucul in arcul fata, insa cand am lasat-o pe roti nu mai atinge

post-7148-1239879871_thumb.jpg

post-7148-1239879879_thumb.jpg

post-7148-1239879886_thumb.jpg

Link către comentariu

jantele au latime 8, et 42, ca alea originale de tabla. Insa am pus flanse de 5 mm deocamdata ( cu extramultumiri mr voinea). Dar mai mult ca sigur o sa pun flanse de 1 cm.

Link către comentariu

Jakuleee ce frumoasa e!.. :biggrin:

Ma bucur ca ai renuntat la vopsitul jantelor - este mult mai clean asa. Felicitari!

Link către comentariu
Mihai.Nechifor

Foarte frumoasa dar spatele cere un stergator de golf 5. in rest super si jantele si suspensia si bad-boyul, dar in special interiorul :biggrin: . numai bine

Link către comentariu

banuiesc ca la alea de 5mm ai folosit prezoanele originale iar la cale de 1cm vei schimba si prezoanele.

dar daca acum e ok, banuiesc ca cele de 1 cm sunt doar pentru look

Link către comentariu

prezoanele nu sunt cele originale de pe rotile de tabla, alea erau prea scurte. Sunt cele pentru jantele de aliaj, si sunt mai lungi.

Eu oricum am o curiozitate, ca jantele de tabla au tot et42, ca si astea pe care le am acum. Numai ca sunt mai late, deci si in interior si in exterior. Si totusi astea sunt mult mai inauntru, cu tot cu flansele de 0.5.

Modificat de Jacku
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!