Jump to content

Sfat achizitie Seat Ibiza


grace
 Share

Postare recomandată

Nu mai tin minte cum mi-au dat actele la masina dar stiu ca m-au chemat inca odata sa mai iau niste hartii la cateva zile. Pe urma m-am dus la politie si am inmatriculat-o. Stai linistita ca nu o sa ai probleme cu actele. O sa mai ai stress la politie cu cozile si 10 min cand faci casco. Eu mi-am facut reparatii cu casco la Allianz la metrotehnica fara nici o problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • grace

    13

  • X-Ecutor

    11

  • DRAPAR

    9

  • Michael

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu mai tin minte cum mi-au dat actele la masina dar stiu ca m-au chemat inca odata sa mai iau niste hartii la cateva zile. Pe urma m-am dus la politie si am inmatriculat-o. Stai linistita ca nu o sa ai probleme cu actele. O sa mai ai stress la politie cu cozile si 10 min cand faci casco. Eu mi-am facut reparatii cu casco la Allianz la metrotehnica fara nici o problema.

<{POST_SNAPBACK}>

Merci mult X-Ecutor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@grace:Cu placere! Ma bucur ca forumul asta te-a ajutat sa obtii disccount cat de cat decent.

Acum ca ai platit avansul pt masina poti trece la semnatura seat ibiza :banghead:

Felicitari si sa o stapanesti sanatoasa!

Modificat de X-Ecutor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@grace: Sa-ti mearga bine masinuta, sa te bucuri de ea si sa ne-o arati la urmatoarea intalnire! :banghead:

Modificat de DRAPAR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-o stapanesti sanatoasa, sa o platesti si sa faci km cu ea fara probleme. Bravo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@GRACE: Azi vine ibiza nr 2 asa cum mi-au zis(trebuia sa vina saptamana asta). Maine o duc acasa. :D

Modificat de X-Ecutor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@GRACE: Azi vine ibiza nr 2 asa cum mi-au zis(trebuia sa vina saptamana asta). Maine
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Grace, si nu ii faci inaugurarea cu un drum la Platinis pe 16 aprilie, cu ocazia intalnirii de primavara a membrilor forumului? Pentru ca s-au anuntat dejat masini VW, Audi si Skoda, dar pana acum nici un Seat.

Modificat de Michael
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Grace, si nu ii faci inaugurarea cu un drum la Platinis pe 16 aprilie, cu ocazia intalnirii de primavara a membrilor forumului? Pentru ca s-au anuntat dejat masini VW, Audi si Skoda, dar pana acum nici un Seat.

<{POST_SNAPBACK}>

Michael, eu nu am ce sa inaugurez inca...Nu cred ca masina mea vine pana atunci, desi mi-ar placea sa vin...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi cer scuze, dar am incurcat "destinatarul" (din cauza citatului din mesajul lui grace). Mesajul trebuia sa il adresez lui X-Ecutor. Deci, repet mesajul pentru X-Ecutor: nu ii faci inaugurarea cu un drum la Paltinis pe 16 aprilie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ grace Pai te luam la noi in masini. Iti gasim noi un loc.

Poate la sectiunea Skoda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@grace:Multumesc mult!

Nu conduc eu 2 ibize. Una este a mea cea din semnatura(cumparata din banutii mei) iar cealalta,(care a venit acum) e pt alt membru al familiei.

@Michael: Vreau mult sa ma intalnesc cu voi dar nu prea se poate acum, la Paltinis. Am un servici care imi ocupa cam tot timpul si nu vreau sa ma plang cu asta, ma bucur f mult ca il am. Nu am avut timp sa ma duc nici pana la dl Voinea sa-mi iau sticker cu vw forum si e la 5 min de condus distanta de mine... :D

Astept vara cu nerabdare ca atunci e mai lejer si la servici!

Oricum iti multumesc ca te-ai gandit si la mine!!!

Trebuie sa urmaresc cu mai multa atentie forumul pt ca am vazut ca altii s-au mai intalnit si prin Bucuresti la tuning show-uri si acolo as fi putut veni si eu.

Modificat de X-Ecutor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor!!!

Vreau sa va multumesc in primul rand, ca timp de o saptamana ati fost cei care m-ati determinat sa aleg SEAT IBIZA cu motorul de 1,2. Sper ca am facut o alegere buna ..... (toate dotarile de Reference + 5 usi, CD Sony, vopsea met, ABS, presuri si 30% din acciza, toate la 11 000 TTI)

Partea proasta e ca de acum incepe greul pana o primesc. Azi (adica ieri 31.03) am dat avansul si maine fac contractul.

Ce as mai dori sa aflu (dar cred ca e out off topic) e ce boxe ar trebui sa-mi pun in usile din spate pt a avea un sunet de calitate.

Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mama.. mama.. ce de ibizari ne-am adunat :) congratulations la toti care si-au luat ibize in ultima vreme..

apropo si eu as vrea sa stiu raspunsu la intrebarea lui Pitzic (cea cu boxele din spate).. rog pe cineva care se pricepe sa dea un raspuns mai amplu daca se poate.. ba-bay

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai m-am hotarat...Am fost azi la ei si mi-au dat pro-forma pentru avans. Au rezervat masina care iese astazi din fabricatie. Nu sunt lamurita cu aspectele legate de acte pe care le-am expus mai inainte.

<{POST_SNAPBACK}>

Nu ne-ai spus ce motor ai ales! Si daca a iesit din fabricatie (cum ai spus) de ce nu vii cu ea la Paltinis? Te numeam "Reprezentant unic Seat"!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ne-ai spus ce motor ai ales! Si daca a iesit din fabricatie (cum ai spus) de ce nu vii cu ea la Paltinis? Te numeam "Reprezentant unic Seat"!

<{POST_SNAPBACK}>

Masina e (va fi) Ibiza 1.2. Inca nu a plecat din Spania. Mi-ar fi placut sa vin la Palninis, sper ca veti mai organiza astfel de evenimente si in Bucuresti...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Bine v-am regasit!

Astazi m-a sunat agentul de vanzari si m-a anuntat ca tocmai a intrat masina in Curtici. Dupa experienta voastra cam cat mai dureaza pana vine la dealer?

Pozele de la Paltinis sunt foarte frumoase, sper ca la urmatoarea intalnire sa apar si eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur te vei plimba cu noua ta masinuta de Paste (sau de 1 Mai, depinde de religie :banghead: )... Chiar ti-as recomanda sa faci un drum spre Litoral pe autostrada A2 sa se "lase" motorul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare!

Am revenit pe forum cu impresii noi si cu o masina nou nouta. Mi-a ajuns in sfarsit exact inainte de Pasti. Ce sa zic... sunt super incantat de ea si am facut deja aproape 400 de km. Am insa ceva probleme care sunt se pare de la combustibilul de la OMV: imi scade brusc turatia de la 1000 rpm la 700rpm si se aude un tacanit la motor timp de vreo 2 secunde. Am fost la ei si mi-au spus ca "bate avansu'" si ca asta e de la benzina. Sunt curios daca a mai avut cineva astfel de "probleme".

Revin cand isi mai da drumul masinuta, dar oricum e super "viteaza" pt motorasul ei. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
pinkzone911

dragilor

pentru achizitie, legat de dealeri, iata experienta mea:

porsche - ok baietii, nu stiu ce are toata lumea cu ei :huh:

alto - jalnici (da' sunt la inceput, ei sunt skodari de fapt...)

metrotehnica - ok si ei

i-am negociat in paralel si am scos alarma si presurile; impresia mea este ca astea ar cam fi bonusurile "standard" (daca exista asa ceva ca un bonus "standard" :D ) care pot fi obtinute fara dificultati deosebite...

si culmea e ca le-a dat porsche :D

(la alto am ras cu lacrimi... baietii - adica fata - cu care am vorbit vroiau sa-mi dea ca "bonus" o tractare gratuita in limita a 60km de bucuresti... imagine that!!!)

succes in achizitie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am ales Metrotehnica din cauza ca de Porsche am auzit numai de rau. O masina odata cumparata trebuie si intretinuta; eu am auzit numai de bine de Porsche doar la VANZARI, dar la SERVICE, ceea ce e foarte important am auzit lucruri chiar groaznice, multe dintre ele povestite pe site-ul OPC-ului: anpc.ro. Foarte multe "povesti" de la prieteni, toti m-au sfatuit sa nu iau de la Porsche Romania din cauza service-ului. De-aia am luat de la Metrotehnica - am auzit ca service-ul lor e super tare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!