Jump to content

T4 - Interior


madalin25
 Share

Postare recomandată

Asa e la caravelle/ multivan.   Daca nu gasesti difuzorul/ capacul de protectie original este destul de greu sa  faci un inel care sa dea o inclinatie difuzorului si sa il scoata in afara suficient incat sa nu dea magnetul in tabla.

post-36206-0-33528200-1387741116_thumb.j

post-36206-0-64422300-1387741129_thumb.j

post-36206-0-22311400-1387741144_thumb.j

post-36206-0-27160800-1387741162_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 303
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Emy D

    82

  • nelu_tm

    36

  • cabina

    28

  • noobsound

    25

Top Posters In This Topic

Posted Images

Foarte frumos arata cu scaune, sunt de caravelle?

Am si eu o intrebare catre colegii cu multivan, am nevoie sa iau in masina ceva mai voluminos si nu stiu cum sa dau jos bancheta rabatabila din spate.Modelul meu este din 97.Multumesc.

Trimis de pe al meu LG-E460 folosind Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da scaunele sunt originale pe caravelle gl sau highline , eu le am de pe un caravelle gl din 99

daca e modelul scurt bancheta e prinsa pe podea cu 4 suruburi , trebuie desfacute si iese afara

 

 

noobsound am difuzoarele si capacele originale doar ca nu am atat de mult spatiu in capitonaj ca la tine , ma mai uit maine o data si fac cateva poze , multumesc frumos pentru poze

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu le-am pus in plafon,aproape de haion,daca vrei cand ajung acasa fac poze,avantajul este ca am pus unele ovale mari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

plafonul nu vreau sa il tai , abea am facut rost de unul cu guri de ventilatie pentru modelul lung 

 

vreau sa pun original cum a fost de fabrica , dar pot sa tai o singura data capitonajele si vreau sa fiu sigur ca fac treaba corect , altfel raman cu gaurile si panourile distruse , care iar sunt foarte greu de gasit prin dezmembrari

post-60352-0-55474200-1387813758_thumb.j

post-60352-0-92316100-1387813767_thumb.j

post-60352-0-98521900-1387813777_thumb.j

post-60352-0-67879600-1387813790_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vrei pot sa masor la ce distanta fata de cheder  e montata masca difuzorului.  Totusi ca sa fii sigur eu as da un panou jos sa vad ce e in spatele lui. Nu e tocmai potrivit anotimpul pentru dat jos plasticuri dar merita incercat.

 

  Daca ai difuzoarele de spate originale te avertizez ca acestea sunt destul de slabutze in ceea ce priveste puterea. Cu un Cd-player actual  daca dai maxim in ele le faci praf . De sunat suna placut si au bass frumos.

Modificat de noobsound
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

raman dator daca poti sa faci si aceste masuratori 

 

panourile o sa le dau jos in primavara cand am programat sa schimb tapiteria de pe plafon si spal mocheta din masina , faci referire la probleme cu rugina ?

 

da am si difuzoarele originale , dar intentionez sa le schimb cu ceva mai calitativ 

Modificat de andrei_c123
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut andrei_c123 daca nu ai masurat inca unde vin boxele da-mi un pm si ne intalnim sa le masori la mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

@ colegii care au multivan:

Am avut nevoie zilele trecute de mai mult spatiu disponibil in spate si nu am reusit sa dau bancheta jos.

Are cineva idee cum se demonteaza sau se scoate de pe sina culisanta?

Multumesc.

Daca aveti si poze cu operatiunea ar fi si mai bine.

Modificat de bullet123
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tragi banca in fata complet si o faci pat. Sinele pe care culiseaza banca sunt prinse in podea cu 4 suruburi M10 cu cap M17. Dupa ce tragi banca in fata (si tii spatarul bancii ridicat), vei vedea usor cele 4 suruburi ingropate in sine. Daca totusi trebuie poze... spune si le fac.

Modificat de misumat1
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cand am incercat nu am gasit decat 2 suruburi. Daca ai ocazia, si cand ai timp pune si o poza, poate nu am incercat unde trebuie.Multumesc misumat.

Trimis de pe al meu LG-E460 folosind Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cele 2 suruburi din fata sunt mascate sub acel linoleum al podelei si sunt  chiar la marginea cadrului care tine banca. Trebuie data jos intai placa de carton gri care astupa partea de la picioare. Cele din spate sunt la acele gauri din sine, cam la 90 cm de chederul haionului.

post-64777-0-49784200-1396517954_thumb.j

post-64777-0-61959400-1396517962_thumb.j

post-64777-0-02457000-1396518000_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos misumat. :coolpics:

Nu aveam nici pe departe idee despre cele 2 suruburi din fata.

Am gasit pe sina un fel de siguranta, banuiesc ca limitatorul, si ma gandeam ca poate daca umblu acolo reusesc sa culisez bancheta de pe ea, dar nu a mers.

Data viitoare voi sti ce am de facut.

Multumesc inca o data.

 

:vwrullz:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salut ! aveti  idée unde gasesc chedere pt toate usile la un t 4 multivan 2001 sau cel putin de la usa culisanta!.... si mocheta fata ..daca cineva stie apreciez mult deoarece restaurez busul . am nevoie urgent :) 0766858815

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, nu trebuie neaparat sa fie multivan, poate fi si caravel sau transporter.Iti trimit 2 numere de telefon in privat de la 2 centre de dezmembrari, vezi unde gasesti pret mai bun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum se scot tetierele la un transporter?Am vazut ca au niste fante pe spatarul banchetelor dar.....tot cu husele nemontate am ramas!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai intr-o parte la tetiere,la una dintre prinderi ca un fel de siguranta, pe care trebuie sa apesi, si cu ea apasata le scoti prin smulgere, tragi de ele in sus , eventual poti bate si cu palma sub ele pe masura ce le ridici.Vor iesi garantat :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

N-am nici un fel de sigurante,am doar pe spatar acel plastic ce are de-o parte si de alta niste fante.M-am mai uitat la un transporter si avea niste sigurante de care se putea trage in exterior dar la mine nu sunt.Daca are vreo importanta tetierele sunt de cauciuc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am de cauciuc, dar am niste sigurante acolo si le-am scos afara  apoi am scos linistit tetierele fara nici un efort. 

ps: vezi ca e posibil sa le vezi mai greu , acestea fiind impinse la maxim in canalul lor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Asa este Emy D,erau bagate total in canalele alea.Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Cine stie sa-mi spuna daca pe transporter s-au montat capace ce acopera gaurile de la triplele spate si evntual codul piesei pe original?In dezmembrari n-am gasit nici unul care sa le aiba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

701 868 787 stanga si  701 868 788 dreapta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare stimati colegi ! La intrebarea cum se da jos bancheta de spate la multivan , din ce am citit eu , nu se reuseste o explicatie satisfacatoare. Am multivan , iar la glisarea canapelei spate catre fata, cele doua sigurante trebuie actionate , adica apasate cit sa intre in interiorul sinei pe care gliseaza canapeaua, apoi se impinge usot inainte canapeaua , pina ce sigurantele ramin la interiorul sinei ,astfel , canapeaua gliseaza pina la final de cursa, Se ridica apoi , circa 20 cm , dupa care , fara nici o greutate, sa da afara piesa. La reintroducerea ei , nu e nevoie decit de ghidarea corecta pe sine , si impingerea acesteia catre spate, pina face clic pe sina, apoi ridicarea spatarului ! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!