Jump to content

T4 - Interior


madalin25
 Share

Postare recomandată

Salut. Da, o am si ti-am zis pe PM ca iti dau plafoniera! :)

salutam! sefu mai ai plafoniera aia de t4 sau sharan? sunt interesat de ea.. astept raspuns\!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 303
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Emy D

    82

  • nelu_tm

    36

  • cabina

    28

  • noobsound

    25

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare

ma poate ajuta si pe mine cineva cu un sfat?

vreau sa imi schimb bancheta din fata la caravel-ul meu cu scaun ca cel al soferului. are cineva de vanzare, sau stie de unde pot sa-l iau?

si inca ceva, daca stie cineva daca se pot adapta cumva alte scaune de pe alte masini pe t4?

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cipi am eu scaun dar cred ca ai deschis topic nou fara rost. Intrebarea pusa intr-un loc adecvat era mult mai vizibila.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rezolv eu nu e problema diar sa fie mai atent pe viitor

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare

ma poate ajuta si pe mine cineva cu un sfat?

vreau sa imi schimb bancheta din fata la caravel-ul meu cu scaun ca cel al soferului. are cineva de vanzare, sau stie de unde pot sa-l iau?

si inca ceva, daca stie cineva daca se pot adapta cumva alte scaune de pe alte masini pe t4?

multumesc

sunt interesat eu de un schimb, daca ai bancheta cu 2 locuri

eu am scaun ca cel al soferului

pune o poza cu tapiteria scaunului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iti pun maine niste poze, dar ma intereseaza ca scaunul sa aiba cotiere si tetiera. daca ai si suportul scaunului il vreau

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nelu, are cotiere si tetiera? ai suportul de metal pe care culiseaza?

Asta e nr. meu 0763617310

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog sa discutati pe PM aceste detalii ca nu suntem pe aria vinzari.Multumesc baietii. :dry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost plecat cateva zile. 0726056674 ne meu ptr detalii. are tot ce zici tu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Doresc sa achizitionez o podea pentru multivan model 2001(cu sine pt scaune rotative).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

salut

Doresc sa achizitionez suporturile de bauturi atasate de scaunele din fata. Le are cineva?

merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare

Stie cineva unde gasesc boxele originale din spate pentru un t4 caravelle?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Buna seara stimati colegi.

Doresc sa aflu raspunsul la intrearea "Se pot monta banchete spate de MB Vito pe VW t4?".

Sper sa fi ales bine locul in care sa postez.

Stima.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te-ai uitat bine la prinderi? In cazul in care nu se potrivesc, sigur le poti adapta, dar ai ceva de munca si ai nevoie de idei si indemanare ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles. Era de asteptat. Ma gandeam ca poate exista precedent, iar luminatul coleg sa impartaseasca ceva din experienta sa.

Stima.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana acum nu stiu sa se fi adaptat ceva de MB pe Transporter. Sunt mari sanse sa nu se potriveasca dar sunt mari sanse sa le poti adapta in mod chiar dragut ;) Stiu ca se potrivesc multe scaune de pe turisme pentru locurile din fata, dar...la banchete nu stiu. Fa-le ceva poze si ne putem uita si vedea ce sanse ai sa le pui.

DAr de ce ai ales unele de MB? Doar asa ai gasit sau e ceva specific la ele ce iti place?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vito modelul pana in 2003 e ceva mai lat ca t4 deci e posibil sa nu incapa 3 scaune in spate iar ca prinderi sifur necesita adaptare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa-mi pun volan de golf 4 , merge ?????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da merge, e aceiasi prindere.. trebuie sa vezi de legaturile la claxon.. airbag-ul oricum nu-l poti folosi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Macar de design nu sa fie si functional.

Multumesc de raspuns !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am cumparat azi un volan de golf 4 , nu se potriveste absolut deloc , diametrul interior de la golf e mult mai mare decat la t4 fab. 2000, nu va mai amagiti cu volan de golf .

Asa ceva vroiam sa fac , daca reusesc volanul din imagine va fi de vanzare .

post-100909-0-16116200-1359394452_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Zilele trecute a trebuit sa umblu la sistemul de inchidere al usii pe fata la T4 Multivan, si am cautat ceva pose sau filmulete despre cum trebuie data fata de usa, sau capitonajul jos.Nu am gasit nimic si dupa mai multe incercari am reusit sa o dau jos impreuna cu fratele meu.Nu este deloc complicat, mai greu a fost sa aflam in ce mai tine dupa ce am indepartat manerul si ceea ce am mai considert ca trebuie desfacut.

 Am incercat sa deschid un topic nou pe aceasta tema, dar nu am reusit. Rog un moderator sa mute acest mesaj unde trebuie si ma iertedaca am postat gresit.Mai jos am sa atasez pozele cu etapele indepartarii panoului interior de la usa fata T4:

inca ceva: dupa indepartarea suruburilor de la maner, din lateral spate si cel din fata sus care este de plastic, trebuie scoasa masca, sau protectia de la boxa, se dau jos suruburile cu care este prinsa boxa si in spatele ei mai sunt inca 3 suruburi care tin panoul fixat pe usa.

Dupa aceea se ridica usor in sus pana se desprinde de pe usa si se indeparteaza restul de legaturi(firele de la boxa, de la oglinzi si de la geamurile electrice)

Sper sa fie de folos.

post-117002-0-13609200-1360684425_thumb.

post-117002-0-32385500-1360684497_thumb.

post-117002-0-12340600-1360684522_thumb.

post-117002-0-73236600-1360684556_thumb.

post-117002-0-54397800-1360684573_thumb.

post-117002-0-19257800-1360684594_thumb.

post-117002-0-16764600-1360684612_thumb.

post-117002-0-81243300-1360684639_thumb.

post-117002-0-30658400-1360684675_thumb.

Modificat de bullet123
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte bun tutorialul , multumim.

Ar fi indicat un topic " cum sa faci singur " , sunt multe lucrari si upgrade-uri pe care le-am putea face singuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!