Jump to content

Cat costa o vopsire completa a masinii?


john1986
 Share

Postare recomandată

Nenciu Victor

Am intrebat cat costa si preturile stau cam asa , 220 ron L de vopsea facuta dupa orice cod vreau eu si intr-o masina sedan intra maxim 10 L de vopsea , pe langa asta mai trebuie lac si intaritor parca zicea ... Deci nu se incadreaza in bugetul meu ... oricum am citit tot pe aici , ca acele trimuri sunt de 2 feluri , cel putin materialul ... unul cu care a venit vopsita masina la culoare din fabrica se poate vopsi , iar la cele negre , e mai dificil , e posibil ca sa nu adere vopseaua sau sa crape in timp ... oricum m-am lamurit :D Multumesc ! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • marius1982.11

    10

  • Nutu2009

    7

  • bamse

    4

  • z e n i t h

    4

10L? Esti sigur?

Eu stiam de maxim 3.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marius1982.11

10l mi se pare enorm.

depinde si cate straturi iti da

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ornamentele negre pot fi vopsite, se aplica mai intai un primer special pentru plastice.

10 l e o cantitate enorma pentru un sedan oricate straturi ar urma sa fie aplicate.

Eu sunt de parere ca vopsitul integral e o treaba complicata, costa mult iar rezultatele nu sunt de o calitate extraordinara pentru ca daca e tinuta la cuptor mai mult timp la 60 grade se coc cauciucele, plasticele, instalatia. De asemenea daca nu e tinuta cat trebuie vopseaua nu va avea calitate. O solutie ar fi dezechipare totala dar asta deja e munca de chinez batran si nu stiu daca renteaza, la final avem o masina de serie la care s a muncit foarte mult iar pretul nu are cum sa fie cel corect. In plus e greu de gasit vopsitorie care sa ofere calitate, eu am gasit ceva dar nu sunt perfecti, buni dar nu perfecti ca in Germania.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salutare, cine-mi recomanda si mie un service/vopsitor bun in Timisoara pt  vopsirea integrala a unui golf 5 coupe ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!