Jump to content

Cat costa o vopsire completa a masinii?


john1986
 Share

Postare recomandată

Problema vopselelor de azi e ca sunt pe baza de apa iar cu ce s-au vopsit masinile noastre au fost pe baza de diluanti. De aici poate si diferentele de nuante. Azi am gasit un magazin, in Sibiu, in care am putut comanda culoarea masinii mele, facut in 15 min, la spray. A costat 70 lei un spray. Mi s-a recomndat un timp de uscare de cel putin 3 ore iar apoi lac. O sa incerc pe niste prezoane si poate pe viitori senzori de parcare.

In Oradea (sau online) cunoasteti careva de unde se poate comanda un astfel de spray? Sunt mult prea tanar si nelinistit sa dau sute de euro pt o aripa fata si niste zgarieturi pe alocuri, daramite mii pentru vopsire totala :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...
  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • marius1982.11

    10

  • Nutu2009

    7

  • bamse

    4

  • z e n i t h

    4

Preturi manopera in Constanta intre 1295 RON -1800 RON vopsit exterior integral. Link aici http://www.iulius-service.ro/index.php?cat=13 Materialele nu depasesc 700 RON pentru vopsit integral exterior (vopsea, lac, diluant, etc); Manopera 30-200 per element, maxim 250 RON materiale per element, functie de suprafata.

Modificat de misha1997
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si de exemplu daca as vrea sa o vopsesc pe sub ea,dat cu antifon nu vopsea ca am indoit niste alea pe sub ea si s-a luat protectia aia(antifonu)in unele locuri din cauza unei excursii la munte pe un drum super nasol:(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Claudiu Ciortan

Si pe mine m-ar interesa o vopsire integrala ..In bucuresti.

Daca se poate cat mai ieftin si cat mai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salutare tuturor...as fi interesat de niste preturi (aprox) la vopsit aripa stanga fata + spoiler fata la un golf 4 albastru(ala naspa inchis).

As vrea un raspuns urgent daca se poate :P si pe PM. MERSI FAIN!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prin Brasov, se vopseste cu 200 de lei/element (aripa, bara, usa, capota) la negru, cam 100 de lei un capac de oglinda tot la negru si cam 400-500 de lei/element cu factura/chitanta.

Modificat de Inginerul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@inginerul destul de ieftin,la negru. macar iese treaba bine? in cazul asta merita sa faci excursie la munte un weekend si pleci cu tabla vopsita.

@tzicaman vezi in semnatura mea(printre ultimele poze). cred ca e aceeasi culoare,masina si cat de cat avarie. pe mine m-a costat 400 lei tot.

P.S. doar ca eu sunt din alt oras...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iese mai bine decat cu factura/chitanta/comanda pentru ca vopsitoru' e mai motivat ca sa zic asa, sau mai bine zis e motivat direct financiar sa faca treaba buna. Sunt convins ca sunt aceleasi preturile si prin alte colturi ale tarii, trebuie doar sa te interesezi pe colo si pe colo.

Sa-i spui sa foloseasca vopsea de retus, nu vopsea pe baza de apa dupa cod, altfel n-o sa-ti iasa nuanta. Succes !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

am vopsit vw si mia cerut 55000 vw passat variant mi sa parut cam mult in buzau

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am vopsit vw si mia cerut 55000 vw passat variant mi sa parut cam mult in buzau

55000 de ce ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi a cerut 5500 ron si nu a iesit vopseaua chiar bine pe lateral a iesit coaja de portocala se vede foarte putin dar am vopsito cu asigurarea pot sa ma duc la servis sa le cer sa mi o vopseasca iar sau trebuie sa ii dau un polish special```

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate daca ai folosi si tu . , ! ? ar fi bine ,nu de alta dar sa intelegem si noi ce vrei sa zici. E de ajuns un polish , zic eu.

Modificat de golf sdi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru vopsirea prelungirilor spoilerelor in culoarea caroseriei mi s-a cerut 300 ron ceea ce mi se pare cam mult pentru 100 ml de vopsea si 200 de lac (cantitati comunicate de ei)

merita sa fac doar vopsirea si sa cumpar un spray cu lac si sa fac sigur lacuirea?

post-67184-0-01188500-1294927660_thumb.j

Modificat de _zenith_
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate stiu eu, trebuie sa fie si grunduita suprafata ca sa reziste vopseaua...nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru plastic care nu a mai fost vopsit este indicat un spritz chit special pentru plastic,astfel nu tine mult vopseaua.Un prieten care vopseste masini cere in jur de 150-200 lei pe element la vopsire in functie de vopsea,asa ca la doua jumatati de bari e cam mult 300 parerea mea!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Sper ca postez unde trebuie,vreau si eu sa vopsesc masina si caut o vopsea de calitate si la un pret bunicel (mana de lucru e gratis) ,stiu ca STANDOX si GLASURIT sant printre cele mai bune dar sunt cam scumpisoare .Daca stiti o marca de vopsea si lac binenteles pt ca e metalizata care sa fie de calitate dar la un pret bunicel pentru ca vreau sa ma incadrez in 4 - 500 de euro toate materialele (vopsea,lac,primer,hartie abraziva,etc)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la mine s-a folosit DuPont si a iesit foarte bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa-mi spui un pret pentru un litru de vopsea si pentru un litru de lac?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu, imi pare rau. s-a lucrat pe asigurare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu un pret informativ. Vreau sa vopsesc masina in totalitate aceeasi culoare (gri metalizat), e sarita vopseaua de pe multe elemente si mai am si ceva zgarieturi dar nu adanci si nu cre ca merita sa vopsesc elementele in parte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In jur de 1000 EUR

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

puteti sa imi recomandati si mie un vopsitor bun prin bucuresti ? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti pot da nr de tel al unui tip care i-a vopsit masina unui prieten si, zic eu, a iesit foarte bine: George 0764906610. Preturile practicate sunt foarte bune, 250 RON/piesa, ~2500 RON vopsire completa. Are atelierul pe undeva pe la CET vest

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!