Jump to content

Cat costa o vopsire completa a masinii?


john1986
 Share

Postare recomandată

vreau sa o fac identica cu culoarea pt k a inceput sa , sara lacul dupa ea si mai ieftin ies daca o colantez in carbon pe toata :D dar asta la vara cand se mai incalzeste

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • marius1982.11

    10

  • Nutu2009

    7

  • bamse

    4

  • z e n i t h

    4

Salut, colegii am avut un usor accident si am lovit golf-uletul in fata,

 

Avarii:

 

-spoiler fata, un pic avariat linga far, o crapatura de aproximativ 5 cm, (intre far si grila)

-in spatele farurului e o ranforsare, nu stiu din ce este, pare ceva elastic s-a deplasat putin spre spate, nu se mai aliniaza farul din stanga fata cu aripa

-capota fata indoita un pic in dreptul farului stanga;

-far stanga spart

-grila radiator distrusa

 

Va rog sa-mi spuneti cum ar fi mai bine sa le cumpar noi sau sa le caut la dezmembrari si sa le revopsesc

Codul culorii LC9Z, black magic pearl (negru perlat)

Modificat de adrotaru
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut sunt un nou membru si ma cheama Marius. Referitor la cat costa sa vopsesti o masina, va pot zice doar ca pe mine m-a costat 2500 ron ca sa imi vopsesc toata masina si am avut si ceva de indreptat si chiar a iesit foarte bine. Apropo daca vreau sa imi vopsesc doar o bara ma costa in jur de 150 ron. Vopsitorul respectiv a lucrat la restaurari masini de epoca si chiar are mana buna. Daca va intereseaza imi puteti scrie pe forum.  Apropo sunt din Bucuresti.



Parerea mea e sa le cauti sh pentru ca o sa se vada diferenta



parerea mea pt tine 

gav0090 este sa ii dai un lac dar trebuie sa te duci la cineva care se pricepe
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut!

zi-mi si mie te rog, adresa vopsitorului. Luna trecuta am ciocanit golful pe partea stanga fata ( aripa + oglinda). Am tot amanat sa merg la un atelier deoarece sunt de putin timp in bucuresti si nu stiu ateloierele serioase. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

 

Salut sunt un nou membru si ma cheama Marius. Referitor la cat costa sa vopsesti o masina, va pot zice doar ca pe mine m-a costat 2500 ron ca sa imi vopsesc toata masina si am avut si ceva de indreptat si chiar a iesit foarte bine. Apropo daca vreau sa imi vopsesc doar o bara ma costa in jur de 150 ron. Vopsitorul respectiv a lucrat la restaurari masini de epoca si chiar are mana buna. Daca va intereseaza imi puteti scrie pe forum.  Apropo sunt din Bucuresti.

Parerea mea e sa le cauti sh pentru ca o sa se vada diferenta

parerea mea pt tine 

gav0090 este sa ii dai un lac dar trebuie sa te duci la cineva care se pricepe

 

 

poti sa pui niste poze cu masina ta?si eu sunt foarte interesat de revopsire totala

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

 

Poze se poate + detaliile vopsitorului pe PM?

 

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Cunoaste cineva un vopsitor tinichigiu bun in suceava? La un pret cat de cat decent. Mar interesa o vopsire totala si schimbare praguri .Culoarea masini este LC5L.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te rog sa imi dai si mie detaiile despre vopsitorul asta.

Stii cumva cat ia de element?

150 pe element cu tot cu vopseau lui?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

mai bine va uitati aici si luati exemplu 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

 

Salut sunt un nou membru si ma cheama Marius. Referitor la cat costa sa vopsesti o masina, va pot zice doar ca pe mine m-a costat 2500 ron ca sa imi vopsesc toata masina si am avut si ceva de indreptat si chiar a iesit foarte bine. Apropo daca vreau sa imi vopsesc doar o bara ma costa in jur de 150 ron. Vopsitorul respectiv a lucrat la restaurari masini de epoca si chiar are mana buna. Daca va intereseaza imi puteti scrie pe forum.  Apropo sunt din Bucuresti.

 

Vreau si eu datele de contact ale vopsitorului tau (daca mai lucreaza cu preturile respective!) care se pare ca are un raport pret/calitate foarte bun. Daca le pui aici vor putea beneficia si alti colegi iar tu poate primesti un discount de la el ca ii aduci clienti! :)

Multam,

Mihai

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu as vrea sa vb, am de vopsit botul mssinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate sa primesc si eu datele de contact respective va rog? (marius198612 ?)

 

Mmultumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut imi poti da si mie nr de telefon al mesterului care tia vopsit masina??

 

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut!

Imi poti da si mie datele de contact ale vopsitorului? Ma intereseaza sa vopsesc toata masina.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare tuturor,

ieri am scos si eu de la vopsit masina din semnatura, am avut o dauna la usa spate stanga si cu aceasta ocazie am vopsit toata masina, sunt super multumit, a iesit foarte bine si pretul a fost de 2000 lei + pret aripa fata 270 + carenaje roti fata = in total 2350 ma declar supermultumit


tin sa mentionez ca acest pret a fost pe langa factura de 1040 pentru dauna usa spate, indreptat, vopsit, schimbat bandou cu unulnou

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MARIUS, sau cine are nr vopsitorului de mai sus, vreau si eu numarul lui va rog ! vreau sa vopsesc integral masina.. ! Multumesc ! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La un Polo 2005 , am platit 3500 RON , cu  toate materialele lor. Eu am adus eu nici un material.

   Culoare argintiu, poate conteaza si asta , la pret.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si pe mine ma intereseaza numarul vopsitorului. Am niste artefacte urate pe masina si as cam vrea sa o vopsesc integral.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am o mica intrebare, mi-a sarit vopseaua la spalatorie

sa-i fac ceva pentru iarna asta ? vopsesc cu pensula, lipesc banda izolatoare (albastra) sau las asa ?

mi-e sa nu se extinda

 

post-140474-0-92067200-1414960172_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
george74ionescu

salut, imi poti da te rog pe pm nr tel vopsitor, si poze de la tine. eu am un albastru metalizat si as vrea sa o vopsesc integral. Multumesc


asta este culoarea masinii. nu stiu ce cod este , nu am nici carte service si nici in interior nu este trecut la portbagajpost-148647-0-25985100-1424184826_thumb.

Modificat de george74ionescu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai are cineva ceva recomandari…? Un vopsitor care lucreaaza " bine si ieftin " in particular? Nu ma intereseaza cuptorul…ci sa faca treaba buna si sa iasa la pret sub 2500 lei cu oleaca de tinichigerie si materiale bune ;

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...
Nenciu Victor

Hai salut ... Azi am ramas si eu pieton pentru 2 saptamani ... Am dus Bora la un vopsitor din zona Vrancea , Focsani ... Ceea ce vreau sa va povestesc mi se pare putin cam deplasat , dar poate nu ma pricep ... 

Initial am stabilit ca vreau toata masina , interior ( pe la usi , praguri si zona de portbagaj ) , fara zona interioara a capotei , unde este antifonul , culoarea Nardo Grey cod de culoare LY7C si plafonul + capacele de la oglinzi cu negru , bandourile le am negre si raman negre la fel si manerele de la usi ... Mi-a spus ok , facem , suma de 45 de milioane ( lei vechi ) . Pret cu manopera ! 

Astazi cand am fost sa duc masina s-a sucit si mi-a spus ca doar vopseaua ( Nardo Grey ) il costa in jur de 20 de milioane si ca el nu face treaba asta cu suma totala de 45 de milioane si daca mai pun ceva face , ca e de demontat fetele la usi , chedere etc ... Si ca culoarea e urata si de ce o aleg ... i-am spus ca mai mult de 50 de milioane nu am de unde si apoi mi-a aratat mostrele acelea cu coduri si culori , am ales o alta culoare care se numeste ( cel putin asta scrie pe verso la mostra ) Mercedes Benz 706 Mondsliber-Met./H si cu aceasta culoare poate vopsi toata masina , dar nu mai face interiorul la usi ( partea unde e fata de usa ) ci doar stalpii si pragurile pentru ca , culoarea este cu 2 -3 nuante mai inchisa fata de argintiul LA7W si ca nu are rost ... si face manerele in culoarea de la Mercedes , dar fara bandouri ... Mi s-a parut un pic ciudat ... 

Apoi l-am intrebat , daca da bandourile jos dupa usi , cand vopseste usile si a spus ca da , nelamurirea mea fiind faptul ca , daca tot face plafonul negru , un strat doua sa dea si pe bandouri si zice ca se exfolieaza ( ale mele sunt negre din fabrica ) ... am ramas surpins ... 

Acum va intreb si eu pe voi , cata diferenta sa fie la pret intre Nardo Grey si Mondsliber ca sa o dea la intors , adica sa bage in buzunar ... sau ii e lene sa desfaca 4 fete de usi si un capitonaj la portbagaj ... sau vopseaua nu e pe baza de apa ? Sa mor daca inteleg ... 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marius1982.11

O fi avand el ramasa vopsea din aia de la un alt client cu mertzan, care nu prea l-a interesat ca e 45 sau 60mil. Cat depre cherdere, ii e lene sa le faca cum trebuie si nu vrea sa le tiganeasca. Ar trebui matuite, date cu primer de plastic, grund si apoi vopsea si lac. MUlt de lucru pt 4 nimicuri. In timpul ala da o farba pe 2 capote la altcineva.

Nardo grey sau ceva f similar am vazut pe noile vag-uri prin germania, personal nu imi place f  mult, dar e ceva in trend se pare. Cel de mercedes e un gri absolut banal. Daca tot o revopsesti poti opta pt prima...macar e ceva ce devine" moda'.

Suna la Mipa sau Standox sau Palinal si intreaba cat e kilu de vopsea din fiecare sortiment.

Sau e posibil sa fie aplicarea vopselei mai pretentioase la aia a ta, habar nu am.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!