Jump to content

Filtru diesel de particule - DPF


Paul_L
 Share

Postare recomandată

Bună ziua!

Pe scurt Passat CFFB setat pe tempo mat cu 140 pe autostradă aprinde spira în bord , continui deplasarea aproximativ 30 km după care opresc să verific iar pe tester aveam două erori , una referitoare la turbo(lipsa presiune) și una cu privire la DPF(bank 1 full)

Am luat mașina cu platforma iar la service s-a spălat DPF iar turbina a fost înlocuită .

In momentul de față își face regenerări repetate de câte ori se ridică temperatura motorului.

Am dus la capăt mai multe regenerări și s-a inițiat și finalizat și o regenerare forțată.

Ce ar putea fi?

Mulțumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 hours ago, Tdi13 said:

spălat DPF

Sa spalat de tot 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin si eu cu stresul meu!

Ma dispera SMM care creste foarte rapid,chiar si in decelerare,cand teoretic ar trebui sa intre aer curat in admisie,nu gaze arse,poate gresesc!

sa ma apuc sa desfac galeria de admisie si sa o curat?

atasez si onpoza cu valoare injectoarelor,la cald!

ce ma sfatuiti sa fac!

masina nu are martori aprinsi,nu are nici oneroare pe diagnoza!

IMG_8840.png

IMG_8838.png

IMG_8846.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Las-o in pace si bucura-te de viata! 😉
De asta nici la iPhoane nu e prea bun battery health ca unii sunt obsedati de ea. Masina merge ok, este in parametrii => go on with your life! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!