Jump to content

Lumini Bord


boond
 Share

Postare recomandată

GTI_85 ca sa desfaci blocul de lumini iti trebuie 1 sau 2 surubelnite late mai subtiri si il desfaci usor, vezi ca in acelasi timp trebuie sa tragi si putin de el ca sa iasa din lacasurile lui si acelasi lucru il faci si pe partea cealalta. Dupa ce l-ai scos sa tii cont de pozitia potentiometrului care regleaza intensitatea luminilor in bord. Sper sa iti fie de folos.

post-15836-1234123840_thumb.jpg

post-15836-1234123849_thumb.jpg

post-15836-1234123878_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu mi-am schimbat lumina la ceasuri din verde in alb......cu ajutorul lui electrobeat85.O sa revin si cu poze.Multumiri lui electrobeat85.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am schimbat si eu luminile din bord. Verde cu albastru. Dar imi lumineaza slab. Nu gasesc becuri mai puternice la acceasi marima cu cel original.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bravo MikY90,se vede ca ai lucrat.O intrebare am si eu,acele le-ai vopsit cu ceva sau asa erau?

le-am vopsit... am gasit in kaufland 28 de lei credk am dat pe vopsea... ii fluorescenta...

se vede si noaptea si ziua... mie imi place :D

Modificat de MikY90
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

le-am vopsit... am gasit in kaufland 28 de lei credk am dat pe vopsea... ii fluorescenta...

se vede si noaptea si ziua... mie imi place :)

MiKY, o poza cu tubul daca se poate, te rog....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor.Am becul din blocul de lumini ars. Am procedat ca in{ post 26},cu doua am departatcele 6clemecare tine partea inferioara{cu stecheru}si a iesit numai 1 cm si nu mai vrea deloc.E undeva o smecherie???Mie teama sa nu rup ceva,parca butonul de la aprindere faruri nu da voie sa iasa complet. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MiKY, o poza cu tubul daca se poate, te rog....

uite si poza...

post-40845-1234297193_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta ii rezultatul.Nu se vede prea bine deoarece am facut cu telefonul.

post-14493-1234340088_thumb.jpg

post-14493-1234340104_thumb.jpg

post-14493-1234340119_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru poza, MikY90! Acum stiu ce sa caut....

adrian_54c2, de obicei butonul de lumini tine putin la prima desfacere dupa o vreme mai lunga.... Asa cum ai facut e modul de dezasamblare corect... Poti sa tragi putin mai tare fara frica... La prima demontare e normnal sa ai emotii.... Sa fii atent la pozitia lucrurilor pe acolo ca sa iti fie mai usor la reasamblare! Spor la treaba!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc>Shadow_msk> pentru sfat.Am rezolvat problema ieri.Am tras de ea mei tare...am zis ;fie ce o fi;....a iesit.Acum o desfac cu ochi inchisi.Am schimbat becul cu unul rosu ...l-am vopsit cu tus rosu...se vede mortal noaptea ;rosu-verde;..nu stiu cat o sa tina vopsitul.Azi o sa ma ocup de ledurile de la usi; vopsit sau schimbat cu unele mai tari...se vad slab.Daca aveti ceva sfaturi????Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc>Shadow_msk> pentru sfat.Am rezolvat problema ieri.Am tras de ea mei tare...am zis ;fie ce o fi;....a iesit.Acum o desfac cu ochi inchisi.Am schimbat becul cu unul rosu ...l-am vopsit cu tus rosu...se vede mortal noaptea ;rosu-verde;..nu stiu cat o sa tina vopsitul.Azi o sa ma ocup de ledurile de la usi; vopsit sau schimbat cu unele mai tari...se vad slab.Daca aveti ceva sfaturi????Multumesc

La usi sunt leduri de 3mm, da nu stiu daca pe 12V sau normale.... Poate masori tensiunea.... Incearca intai cu unele NOI, si dupa aia cu unele mai tari.... ca au si ele o varsta....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am lasat verdele original...doar becurile care bat pe ceasuri le-am modificat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit de vanzare niste markere fluorescente pentru copii care au in varf un led UV. Toate bune si frumoase, am lipit pe cele 4 ace de la bord hartie din aceea pentru preturi (portocalie) care se vede ceva mai strident la UV si am dat si cu markerul portocaliu peste hartie. Am folosit 2 leduri din pixuri iar rezultatul e promitator, insa mai trebuie sa pun inca 2-3 leduri pentru un rezultat bun. Pretul unui marker e 1,5 ron. Mai putin decat ma asteptam. A durat cateva ore de munca dar merita.

Partea proasta este ca am "reusit" sa sparg displayul care afiseaza ora. Am nevoie de un sfat de unde as putea achizitiona un display.

img9610fw8.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Topicurile care nu au legatura cu subiectul au fost sterse .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am vazut ca se vorbeste si despre vopsirea limbilor de ceas si folosirea ledurilor uv. drept de apreciat si chiar imi place cum arata ca am vazut la cineva. din greseala am vazut pe un topic francez cum ca: in locul limbilor clasice de golf 3 din ceasuri sa se foloseasca limbi transparente de la alte ceasuri iar in dreptul aceleui "motoras" sa fie atasate leduri de ce culoare vrei sa itzi fie limba. o idee traznet sper sa reusesc sa dau din nou de site si de poze care m-au lasat fara cuvinte. o sa revin cu poze . numa bine baieti si spor la treba. ma bucur ca ne putem ajuta ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da asa e. si de nu m-am chinuit sa gasec iar site-ul. am gasit un ceas de audi b3 defect si o sa folosesc limbile de la el. sa vedem cand am timp iar de custom si o sa revin cu poze. app ar merge sa pun autocolant alb sau albastru si sa scriu de mana cifrele astept sugestii ca inca stau in balanta si tre sa fac ceva si la cadrane nu doar la limbi. ms mult. o zi buna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Meh,eu am aflat de ce aveam lumina asa slaba la butoanele aer.Paianjenul era bucati.Daca are cumva cineva unul,pm me va rog.

Multumesc si scuze ptr :D

Modificat de Nomood
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu ma ajuta nimeni si pe mine cu o idee la problema mai sus mentionata ? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

electrobeat85,era danutszy care facea niste ceasuri in photoshop ..doar daca pui hartie sa nu fie lucioasa sa nu reflecte lumina.Uitate la topicul ceasuri bord.

Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie careva daca se poate schimba culoarea la indicatoarele de directie din verzi in albastre?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bad Boy Inlocuind acel plastic verde cu unul albastru.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!