Jump to content

Senzori de parcare OE pe Golf 5 / Jetta


andy_nr10
 Share

Postare recomandată

Să inteleg ca ar trebui sa trag un fir direct din siguranta 18.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, deci... am golf MY 2007 iar siguranta 18 nu este alocată. Mai mult chiar, in legenda tabloului nu este indicata nicio alta siguranta ca fiind alocata pentru parking aid si selectorul dsg.

I'm stuck in here

 

LE In manual nu scrie nimic. Am gasit pe net ca dupa 2006 au mutat-o la nr 14. Hoover dam!!!

Modificat de Makron
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sig 14 este pentru modulul de senzori de parcare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am certitudinea ca cei mai multi dintre voi cunoasteti solutia dar, daca întâmpină careva dificultati, pe viitor, la conectarea firelor pe cablajul existent, exista astfel de device-uri ieftine si practice.a-tc508-set-conectori-rapizi-auto-50buc-1-26414-9794.thumb.jpg.2600114b7849534d1cb4a7d83dde9d39.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu recomand asa ceva. Mai bine cureti un pic izolatia la fir, legi ce ai de legat, dupa care izolezi bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Subscriu, astfel de conectori "vampir" cedează în timp (vei avea probleme de contact) și din păcate taie de tot firul pe care au fost puse (zic din propria experiență).

Ledcon-ul e sfânt!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Pentru senzori aftermarket, de unde pot lega alimentarea?

Golf 5 2007 4 usi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai comanda prin alimentare la ei? Dacă ai separat, atunci de la panou sigurante 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Comanda prin alimentare, ma interesa ce cablu sa caut si unde. Am gasit niste tutoriale, am gasit si o schema, se pare ca ar fi cablul albastru negru ( masa e maro). La g5 becul de marsarier este pe haion partea dreapta. Ma interesa unde gasesc acel cablu intr-un loc mai facil, sa nu demontez toata masina..

Modificat de passat19tdi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ar trebui sa-l gasesti la mufa de legatura dintre masina si haion, la mine la jetta este pe partea soferului in portbagaj, pe contraaripa spate, da mocheta jos si vezi daca o ai acolo si tu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am gasit nici o mufa, in schimb, in partea dreapta am indepartat suportul politei si am gasit un manunchi de cabluri iar in el cablul albastru negru care este pt becul marsarier.

Modificat de passat19tdi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 8/5/2023 at 2:37 PM, passat19tdi said:

Comanda prin alimentare, ma interesa ce cablu sa caut si unde. Am gasit niste tutoriale, am gasit si o schema, se pare ca ar fi cablul albastru negru ( masa e maro). La g5 becul de marsarier este pe haion partea dreapta. Ma interesa unde gasesc acel cablu intr-un loc mai facil, sa nu demontez toata masina..

In portbagaj, pe partea stanga, in contra aripa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!