Jump to content

Sisteme audio si de navigatie (Tiguan 5N & 5N2)


alexabv
 Share

Postare recomandată

Este prea putin pentru android auto/Carplay. In bugetul asta abia te incadrezi la RNS510 + bluetooth

RCD330G cu Carplay costa cam 2000 lei, MIB STD2 cu toate accesoriile pe la 3000 lei

Daca poti mari bugetul recomand MIB

20230105_163325.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

8 hours ago, AlexRadu22 said:

Stii cumva pe cineva care ofera solutia completa? Navigatie+montat si calibrat?


si inca un aspect: care ar fi diferente dintre mib std 2 si rcd 330g plus

Pt oricare te pot ajuta, dar nu se încadrează in bugetul tau

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rcd 360 e ok? Ma refer vs 330g plus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu. 330 e ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti idee ce model este aceasta?

 

6RD035187B

 

pe net am vazut ambele modele si 330 si 360.

multumesc si scuze de spam

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

330 g plus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

330. Sunt ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Buna ziua,

Nu prea ma pricep sa postez, dar o sa incerc sa o fac totusi si poate cineva imi da o solutie de rezolvare.

Sunt posesor al unui Tiguan, 2019, echipat cu sistem Dynaudio.

Am observat ca nu mai am semnal audio la cele 4 boxe din usi, insa am semnal la cele 4 tweetere de pe usi si la boxa de pe bord si la cea de bass ...din portbagaj.

Oare difuzoarele dtrebuie sa le inlocuiesc? ... sau este o eroare de electronica?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pare sa fie o problema la amplificator. Incearca sa il deconectezi si lasa-l cateva minute asa. Daca nu isi revine, trebuie inspectat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

@Marian CTti-am mutat eu postul aici in aria Tiguan, threadul dedicat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am probleme la boxele de pe tiguan la început se auzeau doar twiterele am dat fata de usa din fata fata stânga am deconectat si conectat boxa si au început sa funcționeze ambele de pe fata,dar se aud prost

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

La un tiguan 2018, vreau sa am acces la ieșirile de canalele din fata, eventual lineout daca e posibil. 

 

Undr găsesc mufa cu firele ce merg spre difuzoare? In spatele la unitatea cu CD sau la consola cu touch-screen? 

 

vreau practic sa fac un bluetooth sender audio pentru o boxa portabila fără sa consum curent din bacterie, & stuff

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In spatele mib ului, aflat in torpedou 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Am un Tiguan 2015 cu MIB si cred ca are ceva probleme la partea de touch, nu preia cum trebuie comanda daca apas de exemplu in colturi. Daca incerc sa dau back si apas pe acea sageata de back, unitatea vede ca apas pe butonul de langa. Un alt exemplu, daca sunt pe waze sau maps prin android auto nu pot da zoom (in sau out) butoanele fiind pe marginea display-ului. Este o problema sau asa fac toate? Nici nu am alta unitate sa testez... Daca este o problema se poate rezolva? Si cam la ce costuri ar trebui sa ma astept? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e o problema,  este din display, nu din unitate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma gandesc si eu ca este de la display, doar ca nu prea am cum sa testez. Ma gandesc ca poate s-a mai lovit cineva de problema asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aa aceeași problemă - Tiguan 2016. Am observat că problema îmi apare doar la Waze în cea ce mă privește; am încercat să o rezolv, însă nu am reușit și nici nu m-am mai complicat (dacă am o adresă de căutat al cărei nume începe cu P sau vreau să sesizez o problemă sau pericol folosesc aplicația de pe telefon). Pentru că la alte aplicații nu am probleme, nu m-am mai stresat cu găsirea unei soluții.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, si eu am la fel ca tine la waze, dar pe langa asta daca de exemplu incerc sa apas in AA pe meniu (in coltul din stanga jos) mie imi citeste ca am apasat pe butonul de langa, cel cu google assistant ... As inlocui display-ul dar trebuie sa vad unde ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Despre ce model de unitate media vorbim?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut, am un Tiguan 2008 cu bord rosu si volan cu 8 butoane. Pe el am un RNS 510 care imi face problema, cu bluetooth sub scaun pasager. As vrea sa stiu ce implica schimbarea cu RNS 315 cu bluetooth. Din cate am inteles trebuie schimbat traseul microfonului din unitate de sub scaunul pasagerului direct la RNS 315. Am sanse sa pastrez comenzile de pe volan, camera spate OE si afisarea navigatiei in bord? Mufele se potrivesc?

Multumesc.  

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Da, montezi unitatea și modifici cablajul la microfon. Camera OE este suportata de RNS 315

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 3/22/2024 at 9:10 AM, danny d said:

Salut, am un Tiguan 2008 cu bord rosu si volan cu 8 butoane.

Am sanse sa pastrez comenzile de pe volan?

@F l o r i n Sigur?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

@danny d legat de camera...sau la ce te referi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!