Jump to content

Functie in plus la computerul de bord - Range


voinea
 Share

Postare recomandată

salut. am si eu o bora din 2004 1.9tdi 90 cp ALH cu BC mic. pot sa activez si eu functia de range.si daca da unde pot sa merg si eu mai aproape de mine eu sunt din turnu severin.si cam cat ma costa.multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta lista cu posesorii vcds si suna la cei din zona ta si vezi daca au si scule de activat aceasta functie ... in Severin este Mircea Birzan , dealer TCM

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este posibil sa se dezactiveze BC-ul (sa se stinga ecranul) dintr-o combinatie de butoane/maneta ? :D nu m-am interesat niciodata

eu sincer vreau sa-l dezactivez iarna, la ce ger e afara.. vreau sa-l mai protejez

Modificat de alios
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar la unele maxidot - eu am 3B0920847 si are meniul suplimentar - din care poti si sa opresti afisajul. La 845 nu merge. La minidot - exclus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am cumparat o interfata vagtacho 2.5 si cand am selectat ECU si apoi am pus butonul 'Connect selected ECU' programul a scris niste informatii despre IC si ca 'ACCES DENIED', si gata, am incercat 5ori, dar nu a reusit. dupa aia am scos siguranta 11, dar am facut o greseala ca am pus contactul(cu sig. scoasa) si cand am pus inapoi siguranta au aparut niste erori(airbag fault,si eroare in engine) :banghead: am sters eroarele cu vag-com, dar acum vag-tacho scrie numai ca 'Unsuported command'. aveti idee cum pot sa scot dumpul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scaneza si pune ce model de cluster ai. S-ar putea sa nu-l acceseze interfata - sunt probleme cu ea - la 2002, ar trebui sa mearga fara probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Controller: 1J0 920 826 C

Component: KOMBI+WEGFAHRS. RB8 V20

Coding: 01112

Shop #: WSC 10168

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La RB8 o sa stai cam mult sa citeasca cu vagtacho.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar nu se poate cumva ca am stricat interfata?pentru ca am incercat si cu soft de vagtacho2.2, taxo-Usb 3.01 :grrrrrr:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incearca sa o instalezi pe alt laptop si vezi daca se comporta tot asa. Trebuia sa folosesti Vageep.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se strica interfata vagtacho daca o rulezi cu alt soft !

Vezi driverele , alea nu le-ai pus sigur cum trebuie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in piatra neamt este cineva care poate activa RANGE-ul? mentionez am un golf IV 1,6 16v special 105cp, cod motor AZD...multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nop in piatra nu este nimeni.

eu de cand tot zic sa ajung la turbocip sau la florin din bucuresti pentru range, roll geamuri, iluminare ace etc :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Luati-va o interfata pe serial , decat sa faceti drumuri lungi :)

Va ajutam topicul acesta sa va faceti singuri modificarea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...si un laptop cu seriala..... :emthup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:offtopic:

soila & danette

Daca bordul (immo 3 si VDO) si modulul confort (1C0 959 799 x) suporta activarea functiilor, va pot ajuta eu.

Distanta pana la BT e mai mica decat pana la Bucuresti. :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta asa e....e mai mica distanta....de unde stiu daca suporta activarea, trebuie sa vin la BT ca sa incerci nu?

Modificat de danette
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai unde sa faci un test cu VCDS, salveaza log-ul si posteaza-l.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok...o sa ma interesez diseara am pe cineva care se pricepe si sa vad daca are ce imi trebuie pentru test....revin cu un comentariu diseara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am un golf IV din 2001, ma intereseaza daca pot activa functia range.

pe computer imi arata l/km, distanta, timpul, media consumului; imi lipseste functia l/h

computerul este pe jumatate ... atasez link-ul cu poza http://infomaxsite.info/wp-content/uploads/2011/05/253417-500x375.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate face orice...depinde de calitatea clonei.

Nu pot sa cred ca nu stii ce se poate face cu VCDS 11.x (cred ca este o gluma :icon_cheesygrin: )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned şi locked this topic
  • Aerofan unlocked şi locked this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!