Jump to content

Functie in plus la computerul de bord - Range


voinea
 Share

Postare recomandată

mulţam Al Bundy

luni plec inspre brasov si la intoarcere trec prin bucuresti. te contactez pe joi/vineri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Imi spune si mie ce tip de interfata trebuie sa folosesc si ce trebuie sa modific pt a activa functia range. Am acest tip de bord :

post-61192-1283898902_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca sa recitesti topicul - nu e asa greu.

2 pagini anterior s-a discutat despre tipul tau de bord.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi spune si mie ce tip de interfata trebuie sa folosesc si ce trebuie sa modific pt a activa functia range. Am acest tip de bord :

CA sa nu te mai chinui sa citesti , iti spun eu NU MERGE RANGE.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este cineva care face asa ceva in RESITA ?

PS : Am un Golf 4 din 2000-2001 , 1.6 16 V , Model Edition . Merge la computeru de bord sa ii bag functia asta ?

MS

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fa scan cu vag comul sa vezi ce tip de bord ai! dar dupa tipul de masina nu cred ca merge!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna .Am si eu o intrebare..pt cei care au maxidot...se poate activa cumva..ca la punerea contactului in partea superioara a maxidotului sa afiseze starea uleiului? ca la audi.....ceva de genul check oil...apoi ok...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, acolo se afiseaza doar informatii de la radio.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ dumping

Am masina fix ca a ta .. tot tip de motor AZD .. totului tot .. Nu merge ha ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din pacate la modelul nostru de masini nu merge. avem bord BOO si inca baietii nu au gasit adresa care ar trebui modificata sa putem si noi beneficia de functia range. din cate stiu eu baietii incearca sa descopere respectiva adresa si o sa ne anunte. pina atunci nu putem decat sa speram, sa le tinem pumnii si sa le dam bere sa descopere mai usor si repede :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inteleg Dumping .. sa speram ca vom beneficia si noi de functia asta .. ca era tare buna .. asa informativ .. si dadea bine la estetic ...

OFF Topic : Imi poate spune si mie cineva daca s`a deschis vreun topic , referitor la alte telescoape pt portbagaj , pt deschidere automata de la buton ..

Imi cer skuze .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

salut baieti.

de curand (vreo 2 sapt) am achizionat un g4 1.6 16v BCB 105CP din 2003. si acuma ca am terminat cu actele si numerele ma apuc de imbunatatiri.

asa ca am si eu o intrebare. cine ma poate ajuta cu activarea functiei Range si la mine. din cate am vazut pe programele de diagnoza am bord VDO da nu mai stiu de care.

totodata daca ma poate ajuta cineva si cu inchiderea geamurilor din telecomanda ar fi super. mentionez ca am modulul confort deoarece daca invart cheia in usa si o tin asa se deshid geamurile / respectiv se inchid geamurile + trapa

ms in avans

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fiind din 2003 e immo 3 , sunt sanse 90% sa se poata activa rangeul :)

Iar la inchiderea geamurilor din telecomanda, e treaba de VDS pro, dar se poate face fara probleme :D Succes (uri)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut baieti.

de curand (vreo 2 sapt) am achizionat un g4 1.6 16v BCB 105CP din 2003. si acuma ca am terminat cu actele si numerele ma apuc de imbunatatiri.

asa ca am si eu o intrebare. cine ma poate ajuta cu activarea functiei Range si la mine. din cate am vazut pe programele de diagnoza am bord VDO da nu mai stiu de care.

totodata daca ma poate ajuta cineva si cu inchiderea geamurilor din telecomanda ar fi super. mentionez ca am modulul confort deoarece daca invart cheia in usa si o tin asa se deshid geamurile / respectiv se inchid geamurile + trapa

ms in avans

Vorbeste cu userul Cniky - este in zona ta si este foarte priceput.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

RedFighter tu faci asa ceva in Arad? am un golf 4 TDI din 2001, credeti ca se poate activa range?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok.....ma bag k musca...vreun baiat din constanta care poate si vrea sa adauge pe BC la un golf 4, 1.6 benz AKL, functia range si consum instant pe loc (l/h)? Mentionez k am BC mic.....si daca mai este nevoie de vreo info add la id-ul de mess fu_2_10_kur ......thx

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intai fa o scanare si posteaza logul aici - sa vedem ce tip de IC ai .

Apoi afli daca iti permite modificarea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

am un golf IV din 2004 oare aceasta functie este compatibila si pe computerul meu de bord?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LA fel, care este producatorul IC-ului de pe masina ta ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu i prea prosteasca intrebarea cum aflu producatorul IC?

si ce reprezinta acesta:D intrebare adresata cu scuzele de rigoare(mentionez ca am citit tt topicul)

Modificat de minutzu31
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Faci o scanare cu vag-com-ul pe modulul respectiv si postezi aici rezultatul.

Citeste aici. IC-instrument cluster.

Modificat de divinewind
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am si eu acest timp de IC Maxidot pe masina din semnatura, aveti idee daca merge? Masina e fabricata 03/2001 (daca e aceeasi problema ca la colegul de mai sus din 2001 nu e problema, consideram ca poate e diferenta de IC)

34826654.jpg

By rockybt18 at 2010-12-26

Modificat de rockybt18
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Pentru cei cu bord RB8 Immo 3 modificati adresa 0x381 00 in 02 iar pentru activare iluminare 0B. :D

De cand am postat ultima data in aprilie 2010 se pare ca s-a facut o descoperire pentru mine.

Bordul meu e

1J0 920 826 B

RB8 V28

826 am inteles ca inseamna bord in km/h cu minidot si IMMO 3

Vroiam sa-mi confirme cineva ca merge si la mine descoperirea.

RedFighter ma poti ajuta cu modificarea? Eu n-am decat VagCom 311.2 cu interfata USB.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned şi locked this topic
  • Aerofan unlocked şi locked this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!