Jump to content

Functie in plus la computerul de bord - Range


voinea
 Share

Postare recomandată

Nu e nimeni din Sibiu sa activeze functia range? Si daca se poate activa la masina din semnatura,e din 2002.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scanezi cu vag-com (grupa 17-Instruments) si apoi scrii ca ce fel de bord ai (VDO,RB8,B00 etc....) si numarul bordului. Daca e VDO, cred ca poate activa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sorin atanasiu
Salut!

De ce scrie programul Vag_eeprom v1.18 cand vreau să citesc eprom-ul că "wrong baud rate"?

Maşina din semnătura, interfaţa KKL-USB!

Menţionez că am selectat calea USB

sall

aceeasi eroare mi-a dat si mie si nu a mers citit nici cu seriala si nici pe usb, doar prin citire clasica.

pe usb imi dadea eroarea asta iar pe serial ''could not logon''.

incearca sa faci rost de o interfata pe serial de la cineva cu imprumut si vezi ce iese.

Bafta!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@leventebest vii pina la urma cu pozele alea sa ne lamurim si noi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@leventebest vii pina la urma cu pozele alea sa ne lamurim si noi?

Cred ca a avut dreptate Turbocip, ca range e afisat tot timpul, daca il ai. Nu stiu cum mi se paruse ca am vazut semnul cu pompa de benzina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E cineva din Resita care activeaza asa ceva ? Si eu vreau sa imi pun . Masina e fabricata in 2000-2001 .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Catalin-

Daca martorul de imobilizator ti se aprinde in partea cu turometrul cand pui contactul, ai IMMO2 si nu se poate activa functia range!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cineva din ploiesti care poate activa functia Range? :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Nu am gasit in optiuni unde sa setezi, asa ca e posibil sa nu mearga decat pe serial.

Ieri am reusit sa activez functia RANGE cu un cablu USB!!!

Problema a fost ca am descarcat de la net un Vag_eeprom 1.18p, dar nu a fost prea bun si ieri am observat

ca de la Cuiuda am primit programul(impreuna cu interfata) si cu ala functioneaza perfect cablul!

Multumesc pentru instructiuni!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E cineva din Oradea cine poate activa asa ceva?sau din jud Bihor?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare la toata lumea! Revin dupa multa vreme cu acea intrebare sacaitoare si care probabil multi dintre noi o adreseaza! Oare se va descoperi vreodata un "leac" in ceea ce priveste activarea functiei range pe bordurile de tip B00?Stiu ca intr-un timp, cei mai priceputi dintre noi lucrau la asa ceva si de aceea intreb.

Cu toata stima,

Andrei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inca nimic - am gasit zeci de borduri de acest tip si totusi nu am gasit adresa ce trebuie modificata / chiar pe masina unui coleg am stat 2-3 ore , fara rezultat insa.

Multe ore pierdute pe forumurile din afara .... totusi sper sa ii dam de cap .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci eu am Comp Bord asa mai mic nu e mare....la mine se poate?si daca sa poate cum?help ca arrr fii fain sa imi arate si mie!!!!ms!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie facuta o scanare sa vezi ce tip de bord ai , pune aici rezultatul si o sa vedem daca se poate sau nu .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bun si cum fac eu scanarea aia? ce am de facut? ajutama ca nu prea ma pricep ....ms!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa o scanezi cu vagcom-u

pe modulul instruments iti spune ce tip de bord ai

later edit

adica sa cuplezi la mufa de diagnoza a masinii laptopu printr-un cablu special

si sa folosesti programul de diagnoza auto VAG COM

Modificat de joky
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand faci o scanare indiferent de tipul bordului si nu ai functia activata se poate vedea cati km mai ai pana la pompa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am citit topicul de la inceput pana la sfarsit dar tot nu m-am lamurit daca pe bordul meu merge sau nu activata functia. Pun atasate poze cu bordul si ce imi arata in momentul de fata computerul de bord si o poza din VagCom cu tipul bordului.

post-14011-1272223275_thumb.jpg

post-14011-1272223282_thumb.jpgpost-14011-1272223290_thumb.jpgpost-14011-1272223300_thumb.jpgpost-14011-1272223306_thumb.jpgpost-14011-1272223314_thumb.jpg

VagCom1.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Kitaro: nu ai VDO...deci nu se poate...deocamdata!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sall,am golf 4, 1.4 16 valve ,2001 nu stiu daca am sau nu aceea setare,se poate sa zici la ce sa ma uit,si daca da merge cand si unde dau 3 sucuriiiiiii:D:D:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Din cate vad e an 2001 si nu merge activata functia Range. Daca ai inele cromate poate mai ai o sansa. Dar...

Cel mai bine ar fi sa citesti cu vagcom tipul bordului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna

La scanare bordul meu arata :

VAG NUMBER: 1J0 920 825 B

SOFT. CODING: 01122

COMPONENT: KOMBI+WEGFAHRS. BOO V04

SHOP #: WSC 00000

EXTRA: IDENT.-NR. WEGFAHRS.:VWZ6Z0Y2266293

Imi poate spune si mie cineva daca se poate activa aceasta functie si daca "DA" pe unde in zona Cluj-Dej s-ar putea.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned şi locked this topic
  • Aerofan unlocked şi locked this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!