Jump to content

Functie in plus la computerul de bord - Range


voinea
 Share

Postare recomandată

Pentru cei interesati atasez un eeprom citit ce poate fi modificat pentru a putea vedea continutul acestuia :

Link de download

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma ajuta si pe mine cineva cu functia range??

poate voinea ca dau si eu ceva suc natural :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu poate Dragos - te pot ajuta eu :D

- sigur- trebuie sa suporte si bordul tau modificarea :)

Modificat de rss_juliano
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

pot ca sunt tanar ;) vicleanu`sunt luni 29.12 si marti 30.12 la munca toata ziua , iar miercuri doar pana in pranz. Locatia Vitan-Barzesti nr 5A langa RinGrand Hotel (hala metalica alba la strada)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci eu propun sa facem o lista de asteptare pt luni sau marti la dl Voinea.

1. Kofe ;)

2. vicleanu`

3. (Liber)

Glumeam, dar poate dk am timp o sa trec si eu sa vedem daca se poate face ceva in privinta asta, ca nu stiu ce tip de bord am...

Cam pana la ce ora te gasim acolo?

Craciun fericit la totata lumea!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

de la 9:30 stau pana spre ora 2 (in functie de cat sunt de ocupat)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

kofe, nu ai un log cu vag-comul? Ca'ti pot spune daca merge sua nu range !

N`am din pacate nici unul salvat...

O sa incerc sa ajung, sper sa imi fac timp. Daca nu la anu` ca mai sunt 365 de zile :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine merge?Am citit vreo 15 pagini si din cate am inteles nu prea merge da sper ca am inteles gresit!Sarbatori fericite!

Address 17: Instruments Labels: 1J0-920-xxx-17.LBL

Part No: 1J0 920 826 X

Component: KOMBI+WEGFAHRS. RB8 V17

Coding: 05111

Shop #: WSC 77887

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deocamdata functia Range poate fi activata doar la bordurile VDO (fabricatie dupa 2001)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bravos !

Regulament.

5. Posturile monosilabice (gen bagare in seama), care nu aduc nimic bun discutiei ("cool", "de acord", "super", "rullz", "vreau si eu d-ala", si altele asemenea) sunt interzise si vor fi sanctionate cu warning.

Modificat de last
Te rog renunta la astfel de posturi. Multumesc!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi cer scuze - dar nu aceasta a fost intentia mea !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rss_juliano: Am pus poza deoarece nu prea am vazut poze clare cu range-ul pe acest topic + ca despre iluminarea ceasruilor+acelor la punerea contactului, nu prea s-a adus vorba :) :(

p.s: pentru cei din vest (Arad, TM, Oradea) activez si eu functia range ! Cu conditia sa fie membrii vwforum :P

Modificat de RedFighter
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am observat astazi ca de cand am activat range/iluminat bord, mi-a dispatu fulgul si sunetul fulgului care ma anunta ca e pericol de inghet. Any ideea? Am modificat pentru iluminare, adresa 0001E0 in loc de 30 am pus 3B

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai pentru activarea "iluminatului" la punerea contactului nu e adresa 1E0 ci 1ED. Dupa cate stiam eu fulgul apare de la temperatura de 4 grade in jos si tot atunci apare si bip-ul. De fapt cred ca semnalul acustic mai apare si atunci cand temteratura negativa urca spre -5 grade.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa cate stiam eu fulgul apare de la temperatura de 4 grade in jos si tot atunci apare si bip-ul. De fapt cred ca semnalul acustic mai apare si atunci cand temteratura negativa urca spre -5 grade.

Profit de acest topic si intreb si eu chiar daca oarecum sunt offtopic :P

ce sa fac sa-mi stea fulgul aprins pe bord intre 4 si -5 grade ? la mine palpaie de 3 ori, face beep si apoi dispare ! am incercat sa schimb limba si zona dar tot nu ramane aprins !

masina e un awx din 2001 ( cea din semnatura )

Multumesc !

Modificat de Red
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am observat astazi ca de cand am activat range/iluminat bord, mi-a dispatu fulgul si sunetul fulgului care ma anunta ca e pericol de inghet. Any ideea? Am modificat pentru iluminare, adresa 0001E0 in loc de 30 am pus 3B

Nu cred sa aiba vreo legatura. La aceleasi setari, la mine apare fulgul si se aude si sunetul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Cuiuda: am pus fisierul modificat de tine, deci nu r gresita operatiunea. Nu se poate reactiva fulgul? In poza de mai sus, se evde clar ca sunt -5 grade si fulgul nu mai apare. :beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

felicitari tuturor celor care ati activat range-ul!!! pt noi cei care avem borduri vdo ati aflat ceva legat de ce adresa trebuie modificata sa putem activa si la noi functia ? dam si noi bere, nectar, suc, tigari, gagici, orice vreti voi numai sa ne descoperiti si noua adresa! :beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...pt noi cei care NU avem borduri vdo ati aflat ceva legat de ce adresa trebuie modificata sa putem activa si la noi functia...

Cred ca faci referire la cei care au altfel de borduri...Despre VDO s-a tot discutat. :beerchug:

@RedFighter

Incearca sa pui fisierul original si vezi daca iti apare fulgul de zapada. Dupa ce ai incarcat fisierul (cu vagtacho) vezi cu ajutorul functiei "View Memory Buffer" daca este intradevar fisierul pe care l-ai incarcat

Modificat de cuiuda
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, am mers la masina si.. surpriza, dupa ce am dat clean erorilor de pe instruments, a reaparut celebrul fulg :icon_thumright: NU a mai fost necesara modificarea cu vag-tacho :beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine, apare, palpaie fulgul dar nu se aude tot timpu bip-u, din ce cauza nu se aude tot timpu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned şi locked this topic
  • Aerofan unlocked şi locked this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!