Jump to content

Golf V - Tuning


gorrocs
 Share

Care va place mai mult ?  

279 voturi

  1. 1. Care va place mai mult ?

    • Cadamuro
      27
    • Caractere
      113
    • Kamei
      20
    • Mattig
      12
    • Rieger
      48
    • Zender
      59


Postare recomandată

Kitul de la Votex nu arata rau deloc, dar nici tuning nu mi se pare, iar referitor la pret este destul de piperat pentru o buza ptr bara fata, pragurile laterale si prelungire spoiler spate=in jur de 5000 lei daca mai tin bine minte +ca mai trebuie bani si pentru vopsire.

Daca te duci la orice reprezentanta Vw o sa gasesti un pliant cu kitul de la Votex-parca se chema echipare individual.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 222
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gorrocs

    21

  • So`niroS

    19

  • razdan

    18

  • SpeedeR

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wau... la banii astia poti achizitiona un kit mult mai frumos.. Am crezut ca sunt mai ieftine... Ms

Modificat de dudu
Nu mai da Quote mesajului anterior! Foloseste FastReply sau AddReply! Multumesc!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu,daca as avea bani,as lua kitul de la zender,mi se pare cel mai reusit kit,dar pacat ca pretul este cam piperat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am ales kit-ul de la Rieger. Bara fata mai are nevoie de mici modificari pt ca lufturile sunt cam urate. Mai multe poze dupa ce montez pragurile + spoiler spate.

post-15525-1232539108_thumb.jpg

post-15525-1232539113_thumb.jpg

post-15525-1232539117_thumb.jpg

post-15525-1232539122_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

un pret?

o varianta cu proiectoare nu au?

apropo..are cineva pe forum faruri din astea?

http://www.fk-automotive.de/$WS/fk-au...ss/fkfs9002.jpg

ms

LE: am gasit si pretu:

spoiler : 465 E

adaptor spalator faruri 65 E

Spliter : 200 E

Adaptor proiectoare ceata: 65 E

:beerchug:

post-18962-1232627177_thumb.jpg

Modificat de angel eye
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S!mpL3 M3 Exceptional! Mi se pare cea mai frumoasa bara fata pt golf 5!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce materiale sunt facute cred ca e foarte important....

Sincer imi place prea mult cel de model american, rabbit, restul sunt cam aiurea iar ca material nush care sunt mai bune ca cel original

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Angel eye pretul este undeva peste 500e bara dar nu mai stiu exact cat.Se gaseste in cataloful de la rieger

Gabi sunt total de acord cu tine dar se pare ca in tara nu prea se poate aduce.Am incercat la reprezenta pentru bara fata thunder bunny si dupa o luna si ceva de asteptat raspunsul a fost negativ.Bara pe care am pus-o este tot dintr-un plastic dar nu ca cel de fabrica

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Personal nu imi place kitul asta, poate doar pe o culoare deschisa ca sa se observe detaliile, in schimb pe o culoare inchisa eu zic ca arata mult mai rau ca si celelalte kituri de pe piata.

Din ce m-am uitat asa in fuga am gasit 2 poze fata si spate cu acest kit, cel putin mie asa mi se pare.

Sper sa va fie de folos :somnmare:

@ Andretti- foarte frumos kitul rieger, dar parca bara spate e cam trasa de par, dar la tine merge ca ai evacuarea aia jmechera, in schimb mi se pare ca ai dat cam multi bani pe el.

post-11369-1232642353_thumb.jpg

post-11369-1232642360_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ Auras, per total insemnand kit-ul, transport, vopsit, manopera. Este un pret rezonabil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si mie imi place foarte mult cum arata..da' doar bara fata

totusi..parca ar trebui schimbata si grila cu semnul vw

preturile care le-am zis eu sunt cele de pe site-ul din germania

http://www.kerscher-tuning.de/styling/inde...0Spoilerschwert

Modificat de angel eye
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

superb kitul de la Rieger dar cred ca ar arata mult mai bine cu tipsurile incadrate in fusta spate nu crezi ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rezolvat azi problema. Imi cer scuze pt calitatea pozelor dar nu am avut o camera la indemana. Urmeaza sa fac o vizita la Pilot pt ca tipsurile nu vin cum ar trebui.

post-15525-1232669042_thumb.jpg

post-15525-1232669106_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

cam liniste pe aici

hai sa mai agitam un pic spiritele

cred ca aici e cea mai bogata colectie cu idei de tuning pt golf v

http://www.soft-vision.ro/ro/products/319/Golf-5

spor la vizionat

Later Edit: Daca tineti la sanatate, nu va uitati la preturi. :blink:

Modificat de angel eye
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda. SF-uri.......preturile nu kit-urile :blink: . O buna sursa de inspiratie. Deja stiu care va fi urmatoarea modificare :D)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...
  • 10 months later...

zesalut, ma poate si pe mine ajuta cineva cumsa montez un kit admisie pe un golf 5 1.4 fsi?atasez poza cu kitul..sincer nu prea stiu cum sa o montez.multumesc astept un sfat.

post-74924-0-24655500-1303399225_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 years later...

Salutare,

Intentionez sa montez o admisie sport, insa vreau sa pastrez capacul motorului.
In urma multor reaseasch-uri, am gasit o metoda destul de interesanta ce imi permite sa folosesc debitmetru fix acolo unde l-a pus fabricantul (www.mk5golfgti.co.uk/forum/index.php?topic=103947.0), dar, in fine, nu aceasta este intrebarea.

Am observat ca pe galeria de evacuare exista o cavitate metalica. In ea, din exterior, intra aer (acesta este incalzit) si apoi transmis in admisie. Din cate am inteles, in capacul motorului exista o clapeta (capsulata in capac) mecanica ce permite aerului cald din jurul evacuarii, sa treaca spre admisie in conditii de iarna.

Din cate se pare, aceasta clapeta se cam strica, rezultand valori mari de temperatura in admisie. Personal, aerul din admisie imi ajunge undeva la 60 grade.

Intrebarea este daca acestea sunt adevarate, daca intr-adevar exista acea clapeta in capacul motorului. Nu as vrea sa tai capacul si sa nu gasesc nimic acolo.

Atasez cateva poze.

Sper ca am postat unde trebuie, nu am vrut sa creez un nou topic doar pentru o intrebare.

Multumesc anticipat!

  

 

image.png

Untitled-1 copy.jpg

image.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!