Jump to content

Golf V - Tuning


gorrocs
 Share

Care va place mai mult ?  

279 voturi

  1. 1. Care va place mai mult ?

    • Cadamuro
      27
    • Caractere
      113
    • Kamei
      20
    • Mattig
      12
    • Rieger
      48
    • Zender
      59


Postare recomandată

  • Replies 222
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gorrocs

    21

  • So`niroS

    19

  • razdan

    18

  • SpeedeR

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

Belive it or not, cred ca am vazut una din asta azi prin Bucuresti. Cel putin era 80% aceasi culoare (tot GTI).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai se poate pune portocaliu pe GTI oricand. Ideea e ca cea din imaginile de mai sus are Charleston-urile alea , interiorul ... nice :D Oricum mi se pare cam "cocotzata" .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Iata si cateva poze cu G5 Oettinger

Si cateva cu G5 Osir

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

s-ar putea sa fiu puutintel off-topic, dar oricum: cam cu cat e mai jos spoilerul fata de la design individual (sau poate votex? par similare) decat cel standard? eu le-am comandat deja, astept sa vina, dar imi fac probleme pentru ca am impresia ca e mai jos decat cer strazile din romania. as vrea sa mai pot s-o urc pe bordura din cand in cand :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, pentru cele de tuning inaltimea difera de la firma la firma, iar daca intri pe sit-ul producatorului, in declaratia tuv sunt specificate toate dimensiunile spoilerului. ar trebui sa gasesti undeva si dimensiunile pentru cel de la vortex, dar diferenta cred ca este minora.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut! hai sa vb strict de design individual - alea pe care le poti lua ca optional de la vw direct. am inteles ca sunt mai jos cu vreo 3 cm decat cel normal. intrebarea e daca e acceptabil sau nu, nu-mi dau seama daca nu cumva devina masina prea joasa. ai mei au avut o bora si stiti prea bine cu totii unde-i baia de ulei. mi-e sa nu vina prea jos buza aia sa lovesc borduri, etc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am comandat spoilerul de caractere fara sa ma gandesc vreo secunda daca e prea jos si o sa lovesc bordurile cu el. la tine nu cred ca ai de ce sa iti faci griji, mai ales pentru ca sunt originale vw si o sa fie din plastic abs, nu ca cele de tuning dintr-un plastic mai putin flexibil. un spoler standard e mult mai flexibil si il spargi mult mai greu decat unul de tuning.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, ma intereseaza daca as putea cumpara kitul individual separat. am un golf 5 luat de .de acum cateva luni... si ma intereseaza un bodykit..

cel care e pe vw individual mi se pare finutz... credeti ca se vinde si separat... adica sa-l duc la vopsit si apoi la un service montat pe masina ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, se gaseste, dar la un pret............. :) :) :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

www.tmtuning.com

ia uite ce am gasit...inclusiv faza cu xenoanele dupa care plangea cineva p aci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

CARACTERE cred ca au unul dintre cele mai faine body-kit - uri pt G5. Ar mai fi, dupa parerea mea, conceptul celor de la Heiniger Concepts - http://heiniger-concepts.ch/center.htm - care au un GTI adus la 281 CP, 411 Nm, 0-100 in 5.9 sec, de la 200 CP, 285 Nm si 0-100 in 7.2 sec. Si in plus, arata si bine. Parerea mea - :Driver:

Importatorul pt Romania al produselor Caractere poate fi contactat la adresa caractere@robot.ro, www.robot.ro - Baia Mare - dealer-ul Audi de acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

as avea nevoie de o informatie de la voi referitor la o finala pt g5 tdi-105. pe unde gasesc si ceva preturi daca stiti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oettinger rulz!post-916-1168710336_thumb.jpg

Mi se pare cel mai frumos kit pentru Golf V. Superb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa e :Driver:

o sa fie unul pe strazile noastre in curand... abia astept sa il vad si eu live :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lol!doar kit-ul de caroserie sau.....? :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E vorba de Roshcata SpeedeR???:hainoroc:

Modificat de SB_20_WOB
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca donezi DA :D

dap..doar exteriorul..

acum mai e de vazut daca il ia pe bune :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
Multumesc RAZDAN pentru sfaturi!

Prefer mai mult senzatile sportive pentru mine iar pentru cei ce privesc as aranja masina nici foarte discret si nici exagerat.

Masina: Golf V 2.0 TDi 140 6manual, Sportline. Optiuni: 4 usi, ESP, Climatronic, Alarma, Cotiera, Covorase, Culoare, Inst presiune pneuri, Ornamente cromate, Geamuri fumurii, Radio CD-Chander RCD 500 cu 10 incinte si Jantele VW Individual Siena 17'' (mie imi plac). Total cam 23500 EUR DDP.

Asa ca imi ramane 3500 pt modificari ulterioare.

Am fost la mine in Arad la Kid Tunig, singura firma de modificari auto din Arad (cel putin singura cu acte-n regula si profesionista), si am aflat cam ce pot face cu bugetul ramas.

Pentru inceput pt design exterior au mai multe oferte :

Rieger: Grila radiator sport 100 EUR, Bara fata 410 , Praguri 270 , Bara spate 310, Eleron 185. Total: 1275

Mattig: Bara fata 385 sau 425, Praguri 240 , Bara spate 325. Total: 950 sau 990

Je Design: Grila radiator 50, Bara fata 300, Praguri 130 , Bara spate 260, Eleron 150. Total: 890

La fiecare se adauga ainstalarea si vopseaua 200 EUR

Cum pe mine nu ma intereseaza Eleronul si nici Grila radiator (vreau sa o pastrez pe cea cromata din stoc) as alege Je Design.

La Rieger si Mattig am vazut img pe forum adaug imagini cu Je Design.

Acum in conditiile in care modificarea pe care as alege-o dela Je Design (Bara fata, Praguri, Bara spate) costa 690 EUR +200, ma intreb cat ar mai merita optiunea Desigh VW Individual (Buza aerodinamica bara fata, bara spate modificata si vopsita in culoarea masinii).

Eu as alege Je Design chiar daca e cu 210 EUR mai mult. Ce zici ?

Despre restul modificarilor pe care le am in minte data viitoare.

P.S. Am sa adug img cu cel ami tare VW Golf IV di Arad modificat de Kidtunig ca sa-ti dai cu parerea de cum lucreaza la exterior.

Hm.Facem impreuna niste comentarii si observatii la cum se lucreaza la KID-Tuning si cum se PLATESTE la ei?Eu personal as puna ceva adevarat la banii care ii cer ei...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi la PBV1 :

19052007002uk4.th.jpg

19052007003rt4.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai da,caci Kit-ul asta e in promotie..... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce promotie ? care, cum, unde ? :) da-ne detalii homeboy te rugam

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care-i faza cu kit-ul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!