Jump to content

Modificari De Design (si Nu Numai) La Leon


DanielK
 Share

Postare recomandată

Sincer..nu consumul cred ca e problema. Doar faptul ca e janta mai grea. Pe alteacupra nu-l deranjeaza ca are de unde. Dar la un 1.6 sau 1.4 cred ca o sa se simta. Parerea mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 230
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • matlyxx2

    27

  • TIBI_84

    21

  • alteacupra

    20

  • Matrixu

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

@matlyxx2

Da,de la 7,8 mixt la 8,1-8,2 si asta e un lucru normal deoarece latimea pneurilor a crescut de la 205 la 225 dar personal nu ma deranjeaza.Mai este un lucru ce ma mai poate incurca,sotia,ea schimba putin mai tarziu treptele ca mine ca sa nu zic sportiv,asa ca s-ar putea sa mai adauge si ea 0,1-0,2 la suta la consumul mixt.Oricum nu-ti poti pune roti mai mari pe masina,indiferent de motor si sa nu intervina anumite schimbari pozitive sau negative.Ramane sa decida fiecare pt. el ce e mai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi am montat tavan de sticla - panorama

:icon_cool:

e din colant lucios dar pare ca arata bine; daca ma hotarasc trec la vopsit tavanul.

sal

post-21663-1221034154_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata bine in combinatie cu galben, mi-as pune si eu dar a mea e neagra si nu cred ca observa nimeni :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Exista niste ornamente pentru "clantze" din crom. Stie cineva daca exista acelasi ornament din aluminiu? Sau macar ceva care sa "dea bine" cu oglinzile de aluminiu si cu jantele Andromeda. Eventual si partea interioara, cea din spatele clantzei care e predispusa la zgariere din pricina unghiilor (netaiate :P )

Multumesc anticipat!

post-3012-1222381006_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Stie cineva daca se poate (si cum) seta la Leon avertizare sonora pentru turatie ? Stiu ca exista masini care au aceasta optiune. In urma cu ceva timp, am avut ocazia sa conduc o Mazda RX4 care te avertiza sonor cand ajungeai aproape de zona rosie si trebuia sa schimbi intr-o treapta superioara, si mi-a placut la nebunie ideea.

Din cand in cand, imi place sa conduc "mai sportiv" :wub: , si as prefera si eu un astfel de sistem (decat sa am un ochi la drum si altul pe turometru).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

leonul meu a primit o bara FR si o grila neagra,cupra

+niste jante din tabla cu capace(e urat cu spume fara cele din aliaj),dar asa e in sezonul rece

post-8822-1227859645_thumb.jpg

Modificat de TIBI_84
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata automat altfel, mult mai agresiva, mai faina! :D Apropos, :D cu sigla vwforum.ro :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multam,am avut de ales intre bara asta si cea a kitului aero,dar cea din urma il facea prea jos si la ce borduri avem...

sa-mi refac bugetul si va urma si bara pe spate

ma bate un gand sa-mi vopsesc jantele ca-n poza

post-8822-1227868199_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa alegi un negru lucios daca vrei sa le vopsesti :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu ma gandeam la negru mat.

acum sunt in dubiu :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

de curand am pus xenon pe leon.

e altceva,din noapte faci zi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

leonul a primit un set de capace negre( de cupra) pt oglinzi

sa fie in ton cu grila

+un set de leduri pt pozitie,de fapt sunt smd-uri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

de la bord gri,leonul meu il are negru.

il schimba radical

post-8822-1239041831_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

am un Seat Leon 1P si vreau sa-mi schimb bara fata si sa-mi pun de cupra, numai ca cei de la service nu au codul barii, poate cineva sa ma ajute?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e imposibil sa nu aiba codul.

tind sa cred ca e rea vointa.

btw cred ca vrei bara de FR(cea de cupra are decupaj pt spalator faruri).ai grija la detalii

Modificat de TIBI_84
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codul barii e acelasi pentru FR si Cupra. Codul pentru bara fara spalator de faruri este 1P0 807 217 AF GRU, iar pentru cea cu spalator de faruri codul este 1P0 807 217 AE GRU.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

pt leon am luat o nuca schimbator de cupra,un prosop(pt masina) cu ''leon'' brodat si o insigna cu logo ''cupra''

va urma o bara spate FR...sunt in dubiu pt ca eu am senzori de parcare din fabrica si bara fr/cupra nu vin cu asa ceva.mi-e ca n-o sa se ''pupe'' cum trebuie

a facut cineva asa? o informatie m-ar scoate din nelamurire

Modificat de TIBI_84
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt leon am luat o nuca schimbator de cupra,un prosop(pt masina) cu ''leon'' brodat si o insigna cu logo ''cupra''

va urma o bara spate FR...sunt in dubiu pt ca eu am senzori de parcare din fabrica si bara fr/cupra nu vin cu asa ceva.mi-e ca n-o sa se ''pupe'' cum trebuie

a facut cineva asa? o informatie m-ar scoate din nelamurire

TIBI: La Euforia era un Seat cu bara spate de FR/Cupra si avea senzori montati, si nu erau aftermarket. Arata bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

recent i-am cumparat si vopsit in negru o grila fara emblema

12062009001a.th.jpg

12062009002u.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari arata f bine, cat a fost aceasta grila si de unde ai cumparat-o? M-ar tenta si pe mine :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

grila am luat-o de pe forum cu 200ron(nu era noua,a fost pusa cateva zile ... nici vopsita nu era)

http://shop.altuning.ro/index.php?s=10&amp...8&p_id=1964 ,este identica

mie imi place mult,o face ceva mai agresiva

Modificat de TIBI_84
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

20062009303.th.jpg

ultima achizitie pt leonul meu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Acum m-am intors din concediu si am vazut postul tau, ti-ai cumparat faruri cu lupa si DLR aftermarket :D Felicitari arata f bine :icon_thumright:

E si pe lista mea de to do la masina, sa stii ca pana la urma trag o fuga la Ploiesti sa vad si eu masina si farurile mai ales, ne vorbim la tel :)

Noile faruri au si xenon aftermarket daca da, cum ti s-au parut, vezi mai bine decat cu farurile din fabrica?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!