Jump to content

Oglinzi Passat B6


mypassat
 Share

Postare recomandată

14 hours ago, sinn3r said:

Salutare, am gasit o oglinda de b6 care are mufa cu 11 fire plus are si mufa pentru oglinda electrocromata are si lumina ambientala, dar cine o vinde nu stie daca este rabatabila. Intrebarea mea este urmatoarea : este posibil sa fie doar cu lumini ambientale si fara rabatare sau nu au fost facute asa, ci doar cu lumini si rabatare ? Intreb deoarece cele de b7 am vazut ca sunt si cu lumini si fara rabatare sau cu lumini si rabatare. Multumesc.

da, exista cu lumini si fara rabatare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

16 hours ago, Al Bundy said:

Ai fire pe pinii 14 si 15 de la mufa ce intra in calc de usa ?

 

Te referi la mufa oglinzii ? da la ea faci referire momentan nu stiu, din pozele lui nu prea imi dau seama. L-am rugat sa puna o poza cu mufa de aproape sa vad care locasuri sunt ocupate.

Calculatoarele de usi trebuie sa le cumpar si pe ele, dar momentan sunt la stadiul de achizitie oglinzi :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut,

Stie cineva daca se potriveste carcasa de la oglinda exterioara de Golf V pe B6?  Am nevoie de o carcasa gri si am gasit una de Golf V si par asemanatoare, dar nu stiu sigur daca se potrivesc la forma.

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se potriveste, si eu am pe passatul meu oglinda dreapta de golf 5

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Crysty_blaga

Salutare la toti. Puteti sa imi spuneti daca calculatoarele cu terminatia H suporta pliere? Vreau sa le pun pe un passat din 2006 si nu stiu exact daca trebuie sa schimb si calculatoarele din usile din spate. Pe masina am calculatoare cu terminatia K. Multumesc mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Trebuie sa le schimbi doar pe cele de pe fata.

cele cu L sunt ok.... H ai gasit cu aceelasi cod ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Crysty_blaga

Eu acum am 1KO959702K si am gasit calculator cu codul 1KO959792H. Si vroiam sa stiu daca merge plierea pe H si daca mai trebuie sa schimb si calculatoarele din usile din spate.masina e din 2006 si donatoarea la fel...merci mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare.recent am achizitionat un passat 3c b6 din 2007 highline si am schimbat switchțurile la geamuri la faruri si la incalzire oglinzi si pliere.....la cel de pliere si incalzire am o problema cand dau pe incalzire oglinzi se pliaza oglinzile...sa schimb firele de la incalzire la pliere oglinzi?...butoanele sunt oem...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

din pacate de la switch-ul chinezesc este problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Crysty_blaga
On Friday, May 20, 2016 at 10:08 PM, REXxar_84 said:

salutare.recent am achizitionat un passat 3c b6 din 2007 highline si am schimbat switchțurile la geamuri la faruri si la incalzire oglinzi si pliere.....la cel de pliere si incalzire am o problema cand dau pe incalzire oglinzi se pliaza oglinzile...sa schimb firele de la incalzire la pliere oglinzi?...butoanele sunt oem...

Si la mine a fost exact la fel. Am inversat firul galben pin 3 cu firul gri/galben pin 5, din mufa butonului si acum functioneaza plierea cand pun in dreptul pictogramei de pliere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Se pare ca cineva mi-a lovit oglinda dreapta. Sticla vibreaza si joaca nu mai sta fixa deloc. Vad ca nici semnalizarea nu mai merge sau face figuri. Am fost la Autoworld Cluj si prețurile sunt ... 265 roni sticla si 140 roni semnalizarea oglinda dreapta.  Urmeaza sa le comand si sa le schimb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

puteti sa ma ajutati si pe mine cu urmatoarele module de usa? daca suporta pliere electrica, eu banui ca da dar o confirmare ar fi binevenita. 

si desigur daca pot avea vro incompatibilitate cu ele pe masina(passat b6)

4.jpg

5.jpg

Modificat de bibi1411
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu suportă cauta cu 3AA

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu nu vreau sa montez de b7, ci oglinzi de b6 cu pliere electrica din buton(ale mele nu au nici pliere electrica nici puddle light)

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune o poza, daca ai si cu PN motorasului. Dupa PN calculatorului de usa e mai greu sa-ti dai seama. In ETKA nu exista.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

au urmatorul cod 1K0-959-701-L respectiv cu 702 L, (din ce am citit pe topic ar fi gen 2 high)

eu pe masina am 1K0-959-701-P/ 702 P care nu suporta sigur pliere(avand numai 6 pini in mufa pt oglinzi, de asemenea confirmat si de dl Florin) si la fel din documentatia de pe topicul acesta si cel cu mirror down ar fi gen 3 low. (masina este 12/2006). 

acum sper sa nu gresesc in ce am spus.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu par sa stie de oglinzi rabatabile.

 

1k0.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am mai gasit iar 1k0959702 AE care au urmatorul cod pe modul 1k0959792P. dar am gasit numai pt dreapta(nu m-ar deranja ca nu este graba cu retroffitul) dar provine de pe un CC 2009 din ce isi aminteste vanzatorul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Conform ETKA s-a pus pe Passat 2008+. Pare ok.

 

AE.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc @Hayate pentru informatie.:beerchug:

o sa il iau pe acesta atunci si vedem mai departe ce se intampla. ( sa vedem la pini daca trebuie relocati sau nu, eu banui ca da)

de asemenea as putea sa iau numai modulul si sa il montez cu motorasul meu?

am vazut ca mai sunt vanzatori care vand si fara motoras la preturi mai mici.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

povestea abia acum incepe, se pare ca nici un upgrade nu este asa simplu. pe scurt oglinda dreapta cu pliere montata, stanga inca nu. modul usa dreapta inlocuit cu 1K0 959 702 AE    HW: 1K0 959 792 P (numai modulul motorasul am pastrat pe al meu, nu stiu daca este bine sau nu). 

dupa ce am inlocuit modulul urmeaza distractia, oglinda merge, se plieaza se regleaza dar geamul in loc sa se inchida se deschide si invers indiferent ca folosesc buton usa pasager, buton sofer sau din cheie.

pe modul nu am nici o eroare dar dupa o noapte de stand by(colegul @flo_p70 mi-a zis ca asta o sa se intample :beerchug:) m-am trezit cu geamul deschis de la pasager si cu urmatoarele erori care curios sunt pe usa din spate(poate este simpla coincidenta ca au aparut erorile acestea, mi-au mai aparut erori pe geamul spate dar foarte foarte rar):

Address 09: Cent. Elect.        Labels: 3C0-937-049-23-H.lbl
   Part No SW: 3C0 937 049 L    HW: 3C0 937 049 L
   Component: Bordnetz-SG     H37 1301  

1 Fault Found:
01334 - Door Control Module; Rear Right (J389) 
            004 - No Signal/Communication - Intermittent
           
               si cu

Address 19: CAN Gateway        Labels: 3C0-907-530-V3.clb
   Part No SW: 3C0 907 530 L    HW: 3C0 907 951 
   Component: J533__Gateway   H13 0152  
   Revision:   H13       Serial number: 3300P09409022F
   Coding: F9837F06000602002002
   Shop #: WSC 05314 123 12345
   VCID: 2A5D74F3857DFB7111F-807F

1 Fault Found:
01334 - Door Control Module; Rear Right (J389) 
            004 - No Signal/Communication - Intermittent
           
 

codarea este facuta dupa cea veche la care am adaugat 4096(pliere) si 2(puddle light) obtinand 4342. (aceeasi codare asemeni unui coleg care are masina din fabrica dotata cu oglinzi pliabile si cu modulul  acesta )

la pini nu am modificat nimic momentan vazand ca nu am nici o eroare la inceput.

cauza poate este modulul stricat? poate trebuie modificat in pini? orice informatie mi-ar fi utila... 

Modificat de bibi1411
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa ziua de aZi in care am inchis masina si geamul pasager se lasa jos singur dupa un interval de timp banui ca ar fi modulul stricat. 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Calculator de usa este ex:de dreapta și tu l ai pus pe standa (sau invers stanga/dreapta)sau este codat pe anglia  sau :D chiar este de anglia 

Modificat de geoland87
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

el este de usa potrivita dreapta cel putin dupa cod.

dar s-ar putea sa ai mare dreptate sa fie de Anglia.

Vanzatorul spune ca isi aduce aminte ca este de masina de Europa dar tind sa cred ca se insala si face orice sa vanda marfa. (si acum stau sa ma gandesc majoritatea passaturilor dezmembrate in RO sunt de Anglia)

 

o sa caut altul pe ebay.de si poate gasesc unul ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!