Jump to content

Oglinzi Passat B6


mypassat
 Share

Postare recomandată

stie cineva la passat b7 plierea oglinzilor merge si din telecomanda?....sau este ca la b6 din buton?....am gasit niste calculatoare de b7 cu pliere,nu mai au codul cu 1k0 si sunt cu 3c0....vredeti ca merg pe b7?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

nu merg, e tot ca la B6, CC.

 

oglinzile si calculatoarele - merg la modelul nostru.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles, dar ma gândesc ca modulele de b7 poate suporta long coding și se pot face codari pentru pliere am vazut pe un forum din anglia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu eu merge folding din cheie doar daca pui calculatoare pentru piata din China.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Am inteles, dar ma gândesc ca modulele de b7 poate suporta long coding și se pot face codari pentru pliere am vazut pe un forum din anglia

 

eu nu am gasit care sa mearga pana acum.....nici G6 nu suporta. Skoda, seat - dupa cum am mai zis.

 

Gicu - asa merge si cu altele, dupa cum am mai discutat pana acum, dar nu am montat din alea din China sa sa zicem daca sunt 100% compatibile cu masinile noastre.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mare dreptate ai Florin, doar din auzite, deci pur teoretic !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare. in dimineata aceasta am observat ca nu mai e oglinda dreapta (sticla). M-am uitat de jur imprejur sa vad poate s-a dezlipit de la furtuna de peste noapte sau ceva de genu'...dar nimic. Ma gandesc ca cineva, careva a avut nevoie de ea... :) nu am gasit la nimeni o asemenea intamplare... ce ma sfatuiti sa fac? ca nu as vrea sa iau una cu mecanism cu tot ...

Multumesc!

Modificat de bvboddy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

comanda doar sticla - una OEM este scumpa.... una atfer-market in jurul la 70 lei.... nu se compara, calitativ vb... dar la mana a doua trebuie sa verifici sa mearga rezistenta.... si risti sa fie furata de la altcineva - deci, recomand noua - indiferent pt care varianta optezi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In primul rand sa diferentiezi daca e doar sticla sau sticla si cu suportul care se prinde de motoras adica si sistemul de incalzire?

Oricum ar fi stiu ca le gaesti separat ca item-uri.

In primul rand sa diferentiezi daca e doar sticla sau sticla si cu suportul care se prinde de motoras adica si sistemul de incalzire?

Oricum ar fi stiu ca le gasesti separat ca item-uri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

No, in genere sunt meseriasi... scot rapid si fara sa strice, doar sticla - mai rar am intalnit sa rupa mecanismul.... au existat si cazuri din acestea.

 

vad ca zice - nu vreau una cu tot cu mecanism....  ma gandesc ca asta inseamna ca a furat doar sticla....

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da doar sticla... acum e un "panou" mat cu urme de ceva lipici ... am verificat si mecanismul merge .... nu sunt din cele rabatabile electric ci doar manual... :(

 

am gasit cica "originale" la 130 lei plus transport...

Modificat de bvboddy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci cumpara sticla

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca se vede lipiciul nu cumva ti s-a deslipit sticla de suport?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se vad si urme de surubelnita sau ceva de genul... aseara cand am parcat era.. iar de dimineata numai... si nici ciob ceva pe jos... a si plouat destul de mult... dar nu prea as crede ca a picat de la sine... ca lipiciul inca mai lipeste si acum..... multumesc.. voi lua si va voi tine la curent cum va fi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa cum am promis... :

au ajuns si oglinzile... duse la sablat nr de inmatriculare... nu foarte reusit dar merge pt moment... in graba.... inlocuite pe ambele si functioneaza... bafta si drumuri line

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna seara! Detin Passat Confort Line din 2010, prin urmare nu am nici lumini "Ambientale" sub oglinzile laterale, nici footwell. Stiti cumva daca as putea sa imi pun aceste optiuni? Cum si cam cat m-ar ajunge? Si mai ales daca sunt greu de montat? Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

era suficient sa citesti cateva pagini sau sa dai search cu acele cuvinte cheie cautate de tine. dar e mai bine sa intrebi inca o data si sa ti se raspunde INCA o data.....si asa incarcam cu zeci de posturi tip "CHAT".

 

raspund pe scurt: footwell sunt usor de montat si diy pe toate drumurile si de achizitionat sunt colegi care vand kituri complete si fara sa fii doctor in stiinta le poti monta

lumini sub oglinzi e mai complicat, o data ca nu ai decupajul facut sau marcat, al doilea ca nu gasesti lampi OEM sa se potriveasca in suportul bratului tau, al treilea inconvenient e ca trebuie sa duci fire din oglinda pana in controllerul de pe usa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Salutare,

 

Astazi am observat ca pe oglinda din dreapta nu imi mai merge semnalizarea. Vreau sa schimb LED-urile din oglinda.

Daca dau jos lampa din oglinda voi putea desface semnalizarea sa inlocuiesc LED-urile sau este sigilata lampa si nu am acces?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E capsulata. Se poate taia/desface la cald dar nu cred ca merita efortul. Una noua e in jur de 70-80 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut , a cumparat cineva oglinda AM? mi-a bulit-o si mie pe aia de pe dreapta.. am decat oglinda sparta tot suportul este acolo , nu cred ca trebuie sa fac altceva decat sa lipesc oglinda noua pe suportul vechi.. incalzirea functioneaza nu s-a stricat nimic , am vazut pe net undeva la 40-45 lei.. este ok sau alea sunt de o foarte proasta calitate..? initial ma intereseaza sa se vada la fel nu ma intereseaza ca se spage mai rpd sau nu este la fel de groasa.. chestii dastea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu o sa se vada la fel. Nu ai ce sa lipesti pentru ca cea am sau cea oem vine cu tot cu suportul de plastic, negru. Recomand totusi oem desi pretul este de aprox 260 ron.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai nu ma intereseaza plasticul negru.. eu vreau pur si simplu sa lipesc oglinda aia pe suportul vechi are ceva??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai nu ai cum! Nu o sa gasesti doar sticla. Ea vine lipita pe ace suport negru, asa se livreaza. Nu asta este problema pt ca aces suport il scoti f usor prin simpla extragere in exterior.

Daca nu iti iei o oglinda calitativa o sa observi imediat diferenta pt ca o sa ai una oem si una am. Daca eram ambele am mai era cum era ... Parerea mea.

Eu am mers pe original, fiind vorba si de cea de pe partea soferului, am zis sa nu experimentez ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am pe partea dreapta una AM am dat vreo 50 de lei pe ea si nu e mare diferenta de cea OEM. E putin mai intunecata nici nu se observa daca nu te uiti atent si arata obiectele putin mai indepartate fata de cea oem.

Ps. e produsa de o firma spaniola nu mai stiu numele...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai am inteles , dar aia AM se va incalzii? ca eu credeam ca se incalzeste chestia aia pe care vine oglinda lipita.. si din cauza asta as fi vrut doar oglida sau sa o dezlipesc ... o sa comand saptamana viitoare una si vad cum e.. bine ca nu mi-a sparto pe aia de la sofer....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!