Jump to content

She's The One! Octavia 2 TDI


Calin

Postare recomandată

rotile de dacie imi aduc aminte de masinile mele :) dar oricum tu stii ca mie imi plac jantele chiar daca sunt de GTI si nu sunt de Vrs :)

Link către comentariu

eu iti recomandam F1 asimetrice nu cele simple ... pacat ...

cele asimetrice sunt excelente si pe ploaie nu doar pe uscat ..

Link către comentariu

Stai domnle ca m-ai luat repede si am scris prost si nu mai pot da EDIT : Am vrut sa zic ca rotile de 15" imi aduc aminte de masinile mele :)

Link către comentariu

Pot sa spun ca sunt unul dintre fericitii care a avut placerea de a vedea si de a se plimba cu opera lui Calin. Clar este cea mai upgradata Octavia din cate am vazut, mai ales luand in considerare bunul simt si grija cu care au fost facute toate modificarile. Si cu anvelopele F1 ... are un aspect ... foarte agresiv (in opinia mea personala) :icon_thumright:

Link către comentariu

Cum a iesit cu autocolantul pe stalpi? Acum m-am uitat si eu mai atent ca stalpii sunt acoperiti de rama de la usi, deci cu usile inchise, nu e diferenta. Sau pui si pe rama de la usi? - ca sa se vada negru din fata pana in spate.

Link către comentariu

Pai practic la o2 stalpu e in interior, usile vin peste. Revin cu poze.

Link către comentariu

Pai asta vroiam si eu sa spun. Pui pe stalp autocolantul, sau pe rama de la usi?

Mai bine astept pozele. Sau o vad in realitate duminica :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

Pt cei care nu pot vedea masina live (cu toate ca si-ar dorii) arunca si niste poze si pe aici. :unsure:

Link către comentariu

Aia este trapa OEM. Ideea e ca plafonul de masina cu trapa oem, e... din 2 straturi... nush daca ma exprim bine...sau... cum sa zic.. vine un plafon... vine trapa... si dupa plafonu exterior, trapa culisand intre cele doua. Primul plafon folosind drept suport.

Deci trapa de OEM nu se poate pune decat cu tot cu plafon OEM.

N`am zis ca renunt la trapa, am zis ca momentan nu :Driver:

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Maine, ca acum nu sunt acasa :beerchug:

Modificat de Calin
Link către comentariu

Da, stiu cum e trapa OEM, ca am si eu una ;) Tipu ala cred ca are si plafon... de la un RS (dar nu bag mana in foc). Parca are si un set complet de scaune RS :P Gata, am tacut :P

Link către comentariu

Din pacate ambele licitatii au expirat, nu le mai gasesc (era un RS dezmembrat, vindea tavan, scaune complete, fete de usi, etc).

Link către comentariu

Ei bine, dupa cum am promis, una bucata poza cu stalpii masinii colati...

Negru lucios.

post-13747-1242053419_thumb.jpg

Link către comentariu

De atata timp te bat la cap sa faci stalpii aia negri, in sfarsit te-ai hotarat sa o faci si pe asta, stii doar ca nu te invat de rau :P , dar lasand gluma deoparte chiar arata super asa cu colantul ala si ajuta la continuitatea geamurilor negre.

Next? Ce planuri mai ai pentru upgrade-ul ala continuu?

Link către comentariu

Se vede super misto . Dar pune si tu mai multe poze . Asteptam

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Hai cu inca una :P

Curand urmeaza o sesiune photo pe malu` marii :blah_:

Care va place?:(

INAINTE si DUPA !

post-13747-1242068660_thumb.jpg

post-13747-1242068767_thumb.jpg

Modificat de Calin
Link către comentariu

Si peisajul e putin diferit. Cu pachetu de drumuri grele in tzarana+asfalt si acum pe "full" asfalt :coolpics:). Ai facut cerere la primarie?:) Felicitari :unsure:

Link către comentariu

mda .. sunt ceva diferente intre poze:)) arata chiar bine :unsure: bine tare:P

ce mai urmeaza?:>

Link către comentariu

Felicitari pt masina. Am avut si eu curiozitatea si am citit tot topicul. Intr-adevar ai pus multa pasiune si a iesit ceva foarte frumos.

Si in legatura cu arcurile sport: ai avut PDG si ai pus arcuri sport...cum ai procedat? Ai mai facut vreo modificare sau doar din arcuri era masina inaltata? Esti multumit de arcurile Weitec? Cunosti avantaje sau dezavantaje fata de altele mai scumpe (Eibach sau H&R)?

Spor la modificari in continuare!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!