Jump to content

Becuri Pozitii


Tataee
 Share

Postare recomandată

Buna seara. Scuzati daca mai exista un topic despre asta dar spre rusinea mea nu lam gasit. As vrea sa stiu si eu ce tip sunt becurile de la pozitii fata la masina din semnatura. Multumesc anticipat si multi km fara probleme :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tip: W5W. Uite si un cod pentru Philips: 12961.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos. Credeti ca in targ Vitan o sa gasesc acest tip de becuri dar albastre?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va multumesc pt raspunsuri. Pentru a nu mai deschide alt topic mai pun si eu o intrebare: Sia pus cineva folie albastra pe proiectoare, cum au unele masini de politie? Daca da de unde a luato?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Salut,

Doar ce mi-am comandat becuri de pozitie W5W de la Aspad, 10lei/blister x2 buc si nu stiu sa le montez...ma ajuta cineva?

Merci,

Andrei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

drept urmare ,am atasat o poza cu becurile montate.... bluevision .

post-26748-1233346217_thumb.jpg

Modificat de Aditu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Scuze de off topic da nu am vrut sa deschid topic nou , stie careva cum se scot becurile de pozitie polo 9n3? pentru ca nu prea am pozitie acolo sa incerc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incerci sa strecori mana in spatele farurilor si tragi usor de capacul de cauciuc din dreptul becului ars. Acolo din cate imi amintesc eu becul sta intr-un soclu care se tine intr-un clips. Umbla usor si iti vei da seama. Daca nu ai loc pune pe cineva cu mana mai mica/subtire (cum ar fi o fata :) ). Ai o poza mai sus chiar.

Modificat de Aditu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@aditu cred ca e cel mai greu sa le scoti,eu nu am reusit cu toata rabdarea mea...sunt prea bine infipte acolo

ce-i drept nici pozitie nu ai,nu stiu ce spatiu e la un benzinar dar la diesel e cumplit de mic spatiul

cred ca voi da bara jos bara,grila si farurile daca nu reusesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La 9N unul l-am schimbat eu, iar celalalt prietena ca avea mana mai subtire si eu nu aveam loc.

La 9N3...nu prea am luat seama. O sa ma uit la Cross sa vad cum le are cand il mai prind, ca e aceeasi treaba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am reusit , am tras putin mai tare si a iesit, la loc l-am impins a facut ,,clanc" si sa prins bine.:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
dorneanucostel

buna tuturor....stiu ca nu sunt pe topic dar vreau sa pun o intrebare legata tot de becuri.....cine imi poate spune si mie ce tip se becuri sunt la semnalizarile din far.Modelul 9n3....daca imi ofera cineva si detalii cum se schimba raman dator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dorneanucostel

ms mult de informatie aditu.....acum sper sa ma descurc cu schimbarea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intr-adevar becurile de pozitie se scot greu.

am pus unele cu cate 4 leduri,dar cum sunt niste facaturi...2leduri luminau cu o tenta de violet fata de celelalte,le-am dat jos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dorneanucostel

am schimbat becurile.operatiune reusita in 2 min.Vreau sa precizez ca au fost becurile de la semnalizare si nu cele de pozitii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi,alea stau intr-un suport de care e usor sa tragi.

de aveau si pozitiile un asa suport...era super bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

am si eu o intrebare, ba chiar doua :

cum se pot schimba becurile de pozitii spate

a doua : la fel cum se face, pt becurile din oglinzile laterale, pt un polo an 2006 benzina , 9N atractive ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut in nenumarate randuri am vazut vw polo 2003 cu becuri pozitie albastre sunt legale ? cum arata ? eu am cautat dar nu am gasit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu sunt legale, si arata ca un kitch :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

Am incercat si eu sa schimb becul de pozitie dreapta fatza la un VW Polo 9N1 ( fabricat in 2004 ) ... si n-am reusit. Becul de pozitie trebuie si rotit cand se incearca scoaterea sa ... sau nu ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!