Jump to content

Leon 2 Dotari Optionale


BC78ADI
 Share

Postare recomandată

Merci.

Cam nasoala treaba cu lipsa slotului SD, am pus mufa USB dar inca nu am apucat sa testez daca merge :icon_thumright:

De copiat, teoretic, poti copia orice de oriunde pe hard (audio+video de pe cd/dvd/usb) inclusiv directoare intregi. Din file list apare un buton in dreapta item-urilor care permite copierea.

Nu prea m`am jucat foarte mult din lispsa de timp si de meniu in engleza. Pana vine dvd-ul al meu e inca in germana, nu am dat de nimeni care sa aibe discul cu soft :icon_thumright:

Regards,

Tudor G.

Edit: Gasesti in manualul device-ului pe la pagina 30 cum se face asta (iar manualul il gasesti in linkul dat de tine mai sus, postul 2)

Modificat de TudorG
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • BC78ADI

    21

  • starchaser

    15

  • Cristian

    14

  • Matrixu

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare,

In urma cu cateva luni cautam disperat pe net sau prin showroom-uri pe la dealeri, poze sau o masina echipata cu pachetul Sport Limited + Audio 1 (WS5), pentru a-mi face o idee si a lua o decizie intr-o oarecare cunostinta de cauza.

Din pacate detalii prea multe nu am aflat: n-a stiut nimeni sa imi spuna ce culoare are tapiteria "edite speciala", jantele Gaia le-am gasit intr-o poza, simple, fara cauciucuri pe ele, motiv pentru care habar nu aveam daca aratau sau nu bine pe masina etc.

Din fericire, am luat decizia de a cheltui 895 europe acest pachet, orbeste. Si nu imi pare rau!

Daca mai e cineva acum, in aceeasi situatie in care eram eu in urma cu cateva luni, sper ca pozele si descrierea de mai jos sa fie utile, in luarea unei decizii.

Pachetul contine:

- jante aliaj 6 1/2Jx16 "Gaia" cu suruburi antifurt

- manere portiere negre (care, parerea mea dau foarte bine pe culorile deschise)

post-17747-1196516107_thumb.jpgpost-17747-1196516120_thumb.jpg

- scaune sport fata (foarte comode si cu o excelenta sustinere laterala; in plus arata excelent)

- tapiterie editie speciala (gri cu negru)

post-17747-1196516322_thumb.jpgpost-17747-1196516328_thumb.jpg

- volan in piele

- comenzi radio si telefon pe volan

- sistem bluetooth (e un "must have", nu doar pentru facilitatile de telefon in sine, ci mai ales pentru ecranul mare, care permite accesarea a mult mai multe optiuni prin computerul de bord decat in cazul ecranului mic, care vine in standard atunci cand nu optezi pentru bluetooth)

- 8 difuzoare

post-17747-1196516718_thumb.jpgpost-17747-1196516723_thumb.jpg

post-17747-1196516728_thumb.jpgpost-17747-1196516731_thumb.jpg

Daca nu deranjez pe nimeni, o sa mai deschid zilele astea 2 topic-uri mai mici cu scurte descrieri si poze pentru trapa si senzorii de parcare.

sal

si eu am paketul asta (vine masina abia in aprilie) si ma oftic rau ca am manerele megre

am vb la service sa le vopsesc si e greu,,,,,,,,,,,,,am intrebat si pe forum cum le vopsesc

e singura parte negativa care o vad in ceea ce am cumparat

singura solutie pe care o vad este sa cumpar acele ornamente cromate si sa le matuiesc iar apoi vopsesc in galben

in rest paketul e super

ms,,,,,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer nu inteleg de ce vrei sa le vopsesti. Mie mi se pare ca dau foarte bine ... dar ma rog, sunt subiectiv.

Daca iti luai Cupra ce faceai, vopseai oglinzile laterale ? :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer nu inteleg de ce vrei sa le vopsesti. Mie mi se pare ca dau foarte bine ... dar ma rog, sunt subiectiv.

Daca iti luai Cupra ce faceai, vopseai oglinzile laterale ? :P

Sal

oglinzile la cupra imi plac dar vin cu zona geamurilor si daca ai si folie vine f bine

am sa incerc sa cumpar acele aparatori cromate care se pun pe manerele de la usa fata si sa le vopsesc in galben,,,asta ca solutie la varianta in care ar trebui sa dau capitonajele jos si sa vopsesc manerele (solutie destul de scumpa daca e sa o fac la service, cred)

nu am auzit pe nimeni sa faca ca sa imi dea un sfat

:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic sa nu te mai agiti atat pentru un detaliu atat de nesemnificativ cum ar fi manerele usilor. Lasa-le asa, arata super bine pe masina (lucrul asta s-a zis si mai sus). Crezi ca ornamentele alea cromate o sa fie usor de vopsit? Plus ca o exista riscul sa-ti sara vopseaua de pe ele..Daca tot nu vrei sa lasi manerele negre si vrei sa le acoperi cu ornamente, nu mai vopsi si ornamentele alea (ma doare si mana de cate ori am scris "ornamente" :blink: ). Lasa-le cromate, eventual ia si carcasele pentru oglinzi cromate...Parerea mea!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

se poate monta sau nu sistem de navigatie rns510 pe un seat leon fr 2007?

cei de la alto mi-au trimis urmatorul mesaj

Buna ziua,

In urma solicitarii dumneavoastra, va transmit urmatoarele:

* sistemul de navigatie original RNS 510 este disponibil numai pentru gama VW la pretul de 11928,04 lei inclusiv tva.

Cu stima,

Lucian Rusu

Consilier Piese Schimb si Accesorii

ALTO SYNCRO GRUP

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, se poate monta RNS 510 pe Leon FR. Dar va trebui sa-l cumperi ca accesoriu, pentru ca la dealer sigur va fi foarte scump. Eu am vazut multe anunturi, cu preturi intre 1400 si 1800 euro, ultimul pret fiind valabil pentru navigatia cu antena, cu instalare si cu toate hartile, inclusiv harta Romaniei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

te rog spune-mi unde ai vazut ca se gaseste un asemenea sistem compatibil cu seat leon 1p la pretul respectiv

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru matlyxx2. Eu nu inteleg. Eu am luat cea mai ieftina varianta de leon adica reference 1.4/85Cp fara optionale si manerele si oglinzile sunt vopsite in culoarea caroseriei. Nu cred ca o sa iti vina cu manerele negre.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Manerele negre vin cu pachetul "Sport Limited" ... in acelasi pachet mai intra si scaune sport fata, volan sport, jante "Gaia", comenzi radio si telefon pe volan, bluetooth, 8 difuzoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Are cineva idee daca (si cum) se poate pune pauza la cdplayer/radio folosind butoanele de pe volan in configuratia cu bluetooth (comenzi telefon pe volan) ?

La varianta de echipare fara bluetooth stiu ca exista buton special de pauza/mute pe volan ... mie sincer imi cam lipseste butonul asta :sick:.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate nu cred ca se poate de la butoanele de pe volan in varianta comenzi audio plus telefon. Eu nu am asa ceva, dar am condus atat Altea cat si Leon cu comenzi audio si telefon pe volan.

La varianta doar cu comenzi audio pe volan se poate actiona comanda "pauza" prin apasare scurta pe butonul dinspre interior din randul de sus (in dreptul mainii stangi).

La varianat cu comenzi audio plus telefon, butonul de care vorbeam mai sus are o alta functie. De la el se actioneaza comenzile vocale (mai bine zis se activeaza).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si io o nedumrire.....navigatia ( rns 510) vine cu ceva dn fabrica ca o protectie....ca ma gandeam ca fiind touchscreen e sensibil ...si cum e cu prafu asta si scamele s-ar putea sa apara probleme....P.S. daca nu vine dn fabrica ..dati si voi neste idei de protectie

Masina este noua dar dealer-ul a spus ca nu a primit nimic cu ea (manual + dvd) si ca nici nu are asa ceva. Il cunosc pe om si nu m`a mintit chiar nu a venit. Era prima cu navi asta pe care o vinde si nici nu mai vazuse (yeah...) deci posibil ca trebuia el sa ceara dvd-ul sau doar unii dealeri dau promotional si dvd-ul cu navigatia.. n-am idee.In fine... de aratat arata bine.Touch screen-ul este ok ca sensibilitate, nu tre sa apesi tare pe el dar nici nu zboara aiurea cand il atingi cu haina, intensitatea luminii nu deranjeaza noaptea, butoanele sunt ok pozitionate. Poze cu functii nu prea am cum sa fac acum, nu am la mine nici un dvd video si nici navigatia efectiv nu merge pana nu vine dvd-ul cu soft.Cam asa arata pe Leon:06022008634pd2.th.jpg 06022008636gm3.th.jpg06022008639sc7.th.jpg 06022008640zg1.th.jpg06022008641xs5.th.jpg 06022008642wh7.th.jpgps... daca are cineva un DVD pt. dracia asta prin Bucuresti, si e dispus sa`mi instaleze si mie hartile raman dator... ca pana vine dvd-ul meu mai am de asteptat ceva :).RegardsTudor G.
poate faci o poza si noaptea sa vedem cu arata...bordu cu navigatia
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva ce opacitate (%) au geamurile fumurii care vin din fabrica pe leon ?(vin ca optionale)

ps....la postul anterior..nici un raspuns?:vaidecapulmeu:(

Modificat de gdan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva ce opacitate (%) au geamurile fumurii care vin din fabrica pe leon ?(vin ca optionale)

ps....la postul anterior..nici un raspuns?:hainoroc:(

sal

cred ca aproape 50 % dar iti recomand sa le comanzi deoarece eu cand am luat masina nu le comandasem si dupa 2 sapt de la comanda am aflat ca pe acele gemulete mici de spate nu se poate pune folie si cu greu am mai reusit sa le adaug. Acum chiar imi plac cum vin (initial voiam folie dark pe spate dar daca nu faci si fata cu ceva mai inkis cred ca e contrastul f mare si cred ca stii ca pe fata daca iti pui legala nici nu iti dai seama ca e folie).

Ia o decizie dar vezi ca dupa ce iti vine masina nu mai poti pune decat folie

Modificat de matlyxx2
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!