Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

Exista deja nişte beri pt. MyKe atunci când vei trece prin Deva/Făgăraş.

Cu stimă.

Acu trebuie să văd pe unde este mai aproape.

Ms încă o dată.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PAi tu nu vroiai de golf 5 plus? Butonul este pentru golf 6 plus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am Golf 5 Plus. Dar după cum zicea cineva pe aici, G5P nu  a avut niciodata aşa ceva (senzori de parcare pe faţă).

Fiind aceeaşi platformă (până parcă prin 2009) am extins căutarea. Şi bănuiesc că acesta se potriveşte nu numai ca şi formă.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Platforma este PQ35 si este comuna pentru G5 si G6, insa "platforma" este altceva, nu design-ul interior.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bogdannadrian

O confirmare va rog pentru bara din poza atasata, codul este 1K68074339B9?

Pentru un golf 5, 1k11 bkc

 

1.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, pt un golf 5, incerc sa gasesc codul pentru acele clipsuri de plastic, dreptunghilare care tin aparatoarea din interiorul aripilor fata.

Practic, acele panouri de plastic ce sunt in aripa si opresc murdaria de a intra in motor, cand te uiti la ele, sunt prinse cu niste suruburi. Pe mine ma intereseaza acea bucatica de plastic in care surubul se infileteaza. Sper ca face sens ce am zis eu aici.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un cod pt suruburile torx oem de la scut ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un cod va rog pt fise cabluri pt buji la un golf 1mk5 1.9 tdi 77kw motor bls?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

- 038971782C - puncte de contact cu cablaj (pentru bujii incandescente), BLS, BXE, BKC, BMM, BXF - ~203Lei la dealer cu discount 20% masina mai veche de 4 ani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma poate ajuta cineva sa imi spuna ce piesa este in poza atasata..?ma refer la cea cu funingine?

IMG_20190719_153338.jpg

Modificat de mike77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge sa aflu codul casetei de direcție fără a o demonta pentru un golf 5? Mulțumesc! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Informativ, pentru Golf 5 Plus la etrier fata FS III , pentru codul  8N0 698 471 (8N0698471) - garnitura etansare capac etrier frana - ceeea ce am gasit pe masina mea este codul  de la ATE - 11.8102-5417.1, ceea ce este in poza atasata (nu este poza mea dar confirm ceea ce  este in poza). Eu am cumparat kitul de la ATE 11.0441-5409.2 care contine  si codul 11.8102-5417.1 + garnitura inel pentru piston. Codul ATE 11.0441-5409.2 spune ca nu este pentru  8N0 698 471. Pentru setul 4D0 698 647 (4D0698647)  - 1  set bucse de ghidare - am gasit pe masina ATE cod 118171-00221, am cumparat kitul de la 11.0101-5407.2 care contine codul 118171-00221. Pentru desfacerea bolturilor de ghidare al etrierului fata se foloseste torx45 (asta mi-a intrat ) sau hexagon- n-am putut vedea prea bine daca este torx sau hexagon. Am de gand  sa-mi schimb furtunul flexibil cod 1K0611701K si vreau sa-mi schimb garniturile de la pistonul etrierului.Am vaselina de piston echivalent G 052 150 A2  cod 31942 de la Febi si presa pentru impins pistonul. Am experienta etrierelor spate, strangerea dintre conducta metalica si furtunul flexibil o realizez la 14Nm (nu apare in fisierele atasate). Mai nasol este ca o fac singur  si nu prea am pe cine pune sa-mi dea o pedala doua pentru final, restul pedalelor le dau eu.

FS III_1.jpg  FS III_2.jpg  FS III_3.jpg  FS III_4.jpg  FS III_5.jpg  a874a42s-960.thumb.jpg.ba040eb3d45fe1003e1edcdf106f7fc3.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Ma intereseaza si pe mine codul oe pt radiatorul de apa la un golf 5 1.9TDI, cod motor BLS din 2007. Ca si firma pe AM care ar fi mai OK dpdv pret-calitate?!?! N-as vrea sa platesc totusi prea mult pe el. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0121251AK (1050 lei pe original).
Eventual Hella (450 lei) sau măcar un Nissens (395 lei).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Aveti idee codul pentru surub fixare etrier spate vw WHT003250 cu ce cod a fost inlocuit ? Nu il gasesc dupa acest cod care a fost scos din uz in 2016

124.JPG

2341234.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da ai dreptate, nu m-am uitat atent la cod, am gasit suruburile, 7 lei bucata la epiesa, cam scumpi de la o perioada ! Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua,

Am nevoie de codul ventilatorului mic de la radiator WVWZZZ9NZ3D140972 Polo 9n 1.4 16v BBY 2002 AC.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Vă salut! Dacă mă poate ajuta cineva cu un cod pt burduf planetară pt un golf plus 2005 , vă mulțumesc!

Screenshot_20190924-151720_Chrome.jpg

Modificat de M3power
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri piese OEM
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!