Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

1K0905849B - intrerupator central

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cryst7ano atentie la montaj! Ar trebui intai introdusa mufa in noul comutator si apoi comutatorul in locasul lui pentru ca daca incerci sa faci invers s-ar putea sa nu mai poti conecta mufa sau sa indoi pini.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Ma poate ajuta cineva cu un cod pentru buton de deschidere portbagaj pentru un golf 5 variant 1.9 tdi?

 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

clapa....asa vine pe original. Ti-am scris si dincolo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti idee ce este? Intra intr-o gaura in lateralul chiuloasei.Pare un separator de ulei.

Masina este un golf 5 gti 2.0 tfsi 

 

IMG-20200715-WA0007.jpeg

IMG-20200715-WA0005.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
Daniel Stefan921
On 11/23/2019 at 5:02 AM, ovidiu_vr said:

Am reusit sa inlocuiesc rama pentru suportul de lampa H7, faza scurta, care nu mai facea contact, din kitul de Hella cod 5M0998109, 5M0 998 109,  eu avand faruri pe Valeo, fara a demonta farul de pe partea stanga sofer. Cele 3 suruburi de prindere iti cam mananca ficatul la montaj (torx 10 sau 15 nu mai retin-va trebuie lungi de 75mm eu am avut de 89mm, sunt mai mici in diametru fata de cele din kitul de Hella -eu tot pe ele le-am pus). Cel din dreapta este perfect si nu necesita inlocuire. Nu a necesitat inlocuire lamele de valeo ( doar curatare ), cele asemanatoare din poza 3 de la stanga la dreapta, de pe primul rand. Suportul pentru lampa H7 faza scurta vine cu acelasi cod ca si cel vechi cod 69946350 Valeo.

3.jpg

 

On 11/10/2019 at 5:42 PM, ovidiu_vr said:

Pentru un Golf 5 Plus 2005, fara xenon, codul de reparatie 5M0998109 a fost tot timpul pentru far de hella, eu am far pe valeo, 941-00 din etka, s-a topit o parte din zona fixa a farului unde face contact suportul cu lampa H7(suportul pe care se fixeaza lampa H7 nu are nimic, cel care se scoate cand se arde H7) si nu mai face contact pe borna. Care este istoricul codului? Se potriveste kitul pentru far de valeo?

20191110_181016.jpg  20191110_181732.jpg

Salut, de unde ai cumparat acest kit de reparatie? am cautat pe toate site-urile de piese pe care le cunosc. Multumesc! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare, ma ajutati si pe mine cu cod pentru termostat lichid răcire la un golf 5, 1.6 FSI, 2004, BLP? 

Nu se incalzeste, si am gasit si cu si fara carcasa de la 57 la 700 ron; cu temperatura de deschidere si de 87 C si 105 C ?

Multumesc. 

Modificat de dzsani
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

- 03C121110F - termostat, 85gr.C, motor BLP

- 03C121119 - oring etansare termostat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de raspuns, stiti cumva motorul asta are 2 termostate? Unul de 85 si unul de 105?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, ai dreptate, sunt 2 termostate, unul de 85 si unul de 87:

 

- 03C121110F - termostat, 85gr.C, motor BLP

- 03C121119 - oring etansare termostat

 

- 03C121110A - termostat, 87gr.C, motor BLP

- 03C121119C - oring etansare termostat

 

image.thumb.png.ef5ec981750267a8584f4d485bd9bb30.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare. Ma intereseaza un cod de husa acumulator auto, pentru bateriile cu lungimea de 27,8 cm. Cea pentru bateriile cu lungimea de 24,2 cm are codul 1k0915411a. Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 2 ore, florynsv a scris:

...cod de husa acumulator auto, pentru bateriile cu lungimea de 27,8 cm? ...

 

Te referi la bateriile de 72Ah OE, codul era 1K0915411B, dar a fost eliminat la 01.08.2019 si inlocuit cu 2Q0915418C (~190Lei la dealer).

Diferenta intre ele, primul avea si capac, al doilea nu mai are capacul de pasla, in locul lui este separat un capacel de plastic la borna plus.

 

Cauta la dezmembrari codul vechi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Buna!

As dori sa stiu daca stopurile de la modelul cu 5 usi potrivesc la modelul cu 3 usi. Vreau sa imi schimb stopurile la masina mea (3 usi), sa caut in dezmembrari.

 

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri piese OEM
  • Aerofan pinned this topic
  • 2 months later...

Va salut, as dori sa stiu si eu la ce cuplu se strange suportul superior al cutiei de viteze in 6 trepte, suportul are codul oem 1K0199555Q

71e+N0R9wbL._AC_SL1500_.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

am nevoie de codul pentru discuri de frana fata -spate MK5 1.4 FSI, cod motor BKG.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

floppy11112001

Buna ziua! Ma poate lamuri cineva care este codul suruburilor de la capac caracasa filtru  aer Golf 6 1.4 MPI? Multumesc!

Modificat de floppy11112001
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna ziua,

 

Va rog ma puteti ajuta cu codul pentru discuri de frana fata -spate MK5 1.4 FSI, cod motor BKG?

 

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salutare.. as avea si eu nevoie de coduri pt urmatoarele repere cat si o recomandare de magazine de unde pot fi..achizitionare.

Golf 5 1.6 MPI BSE 2008

 

1. Schimbator 5 viteze - maneta + nuca respectiva (stiu ca vin impreuna)

2. Foaie usa stanga spate (deci numai tabla).

 

Multumesc mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Exista coduri de tub flexibil taiat pe mijloc in etka, dar nu in partea "modelelor de masina", ci in cealalta zona a programului etka, parca zona de additional functions?

Am nevoie de tub flexibil sau copex taiat pe mijloc de diametru exterior de 7.1mm sau metric 4.5mm, rezistentent la temperatura, pentru ca este in zona motorului.

Am gasit ceva coduri N10732505, dar este de metric 7.5mm, cu diametru de 10mm si N10732401 - nu am date despre el. Cine are etka si-mi poate furniza si alte coduri ii multumesc. Am fost in vitan si am luat ceva , dar nu pare a lucra in zone cu temperatura, imi este teama sa-l folosesc.

M-am uitat pe situri https://cablul.ro/categorie/tuburi-flexibile/tuburi-sectionate/  dar nu are diametrul (este unul tip EW-TEF dar e foarte scump si e pentru nasa la temperatura utilizare minima: -200 … maxima: +260 °C gen 71.9 lei/m si se vinde la 100m)

Modificat de ovidiu_vr
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit tuburi copex (zona corrugated pipe. high temperature resistant) si altele multe pe acolo (cuple, pini, banda pentru matisat cabluri), asta exista si in etka cred. Atentie !!! Dimensiunile pentru tuburi ondulat de ex. 4.5mm - nu sunt dimensiuni exterioare.

https://www.ilcats.ru/vw/?function=getSubGroups&market=RDW&model=EL&modelcode=198&year=2005&group=9&language=en

sau

 

Capitolul electrice 2005-979-000.pdf

Modificat de ovidiu_vr
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut,ma puteti ajut si pe mine cu codul de la un kit ambreiaj cu tot cu Volant Sachs sau Luk,

Vw Jetta 2005 102 cp 1.6 Mpi,

WVWZZZ1KZ6M665859

Cod Motor BSE

Cod Cutie FVH

Multumesc o zi buna va doresc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna ziua, as dori pentru auto VW Golf 5, serie caroserie WVWZZZ1KZ8W244866, codul cutiei de viteze, codul pe original al uleiului din cutia de viteze si cantitatea de ulei necesara umplerii cutiei de viteze.  Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut. Cine ma poate ajuta si pe mine cu codul de produs a capacelelor de plastic care vin prinse pe jantele OEM de pe Golf V?

A8A1DB55-AD0A-4346-A693-2EA3C6C79802.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!