Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

Consola bateriei se fixeaza de sasiu cu 3 suruburi:

- N10482701 - surub M6x35

 

Daca te referi la surubul si la clema de fixare a bacului bateriei:

- N10109210 - surub M8x30

- 1J0803219 - banda pentru fixarea bateriei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate stie cineva. Golf 5  Variant highline, are un ornament crom pe hayon la partea de jos ? Daca daca, imi puteti spune si mie care este codul?
Multumesc, 

Modificat de Inginerul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Unde mai pot gasi un capac sau un set de capace de 16" cu codul 1k0601147g ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Buna ziua,

Ma poate ajuta cineva cu coduri pentru distributie :  curea, role si pompa apa .. la UN Golf 5 Variant 2008 2.0 140 cp BMM  sn WVWZZZ1KZ8M363663

Eventual recomandare branduri aftermarket pentru ele .

Modificat de WNT89
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

- 038198119A - kit distributie BXE, BMM, BLS - ~467Lei la magazinul online AK

- 03L121011G - pompa apa BMM - ~200Lei la magazinul online AK

Recomandarea este pentru piese originale.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Buna dimineata,

Va rog sa-mi spuneti daca senzorul G83 are acelasi cod cu G62. Am observat ca cel de la baza radiatorului care se afla in furtunul gros de jos (g83) are aceeasi mufa ca senzorul de temperatura de langa motor (g62).  Am cautat pe site-urile de piese auto g83 si majoritatea comutatoarelor de temperatura ventilatoare pentru masina mea au mufa triunghiulara.

La mine g83 are mufa ca cea din poza. Se poate ca g83 sa fie identic cu g62?

Eventual daca puteti sa ma ajutati cu codurile pentru fiecare.

Este vorba de un Golf 5, an 2005, 1.4, 75cp, cod motor BCA.

Multumesc.

IMG_20190203_145513.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu știu dacă am postat unde trebuie , eu am un golf v  1.4 BCA , și am nevoie de un scut ,și vreau să-mi cumpăr SH se potrivesc toate de la golf v ? Sau trebuie neapărat să fi fost aceasta motorizare?

Mulțumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 04.02.2019 at 7:14, lexetordo a scris:

Buna dimineata,

Va rog sa-mi spuneti daca senzorul G83 are acelasi cod cu G62. Am observat ca cel de la baza radiatorului care se afla in furtunul gros de jos (g83) are aceeasi mufa ca senzorul de temperatura de langa motor (g62).  Am cautat pe site-urile de piese auto g83 si majoritatea comutatoarelor de temperatura ventilatoare pentru masina mea au mufa triunghiulara.

La mine g83 are mufa ca cea din poza. Se poate ca g83 sa fie identic cu g62?

Eventual daca puteti sa ma ajutati cu codurile pentru fiecare.

Este vorba de un Golf 5, an 2005, 1.4, 75cp, cod motor BCA.

Multumesc.

IMG_20190203_145513.jpg

DA, sunt identice.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Dragi colegi,

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu codurile originale pentru placute de frana si discuri de frână, față și spate.

VIN: WVWZZZ1KZ6W000616 

Mulțumesc mult. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

disc fata 1K0615301T inlocuit din 2016 cu 5q0615301H  , placute fata 3C0698151C inlocuit din 2017 cu 3C0698151J

disc spate    1K0615601AB inlocuit cu 5Q0615601F ,  placute spate 1K0698451J inlocuit cu 5K0698451B.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara. Am si eu nevoie de coduri oem pentru suportii motor pentru motorul 1.6 mpi cod motor bgu pentru ca am văzut că sunt diverse modele si nu stiu exact care sunt pentru motorul meu. O sa las si seria vin. WVWZZZ1KZ5P045791

Ps: Am nevoie va rog si de codul pentru farul stanga. O sa cumpăr un far de la sh si nu stiu exact sa fac diferenta dintre cel de europa si cel de anglia. Dacă nu are abtibildul pe care scrie lht sau rhd nu stiu daca mai este vreun semn pe far care sa indice asta. Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut, va rog un cod pentru senzorul G28 (engine speed sensor) vw golf 5, 2004, 1.4 fsi. Va mulțumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un cod pentru bucata aia de furtun pentru un 2.0 tdi bmm 2007 ? este un furtun de vacuum ce face legatura intre servofrana si pompa de vacuum, l-am gasit crapat

furtun-vacuum-vw-audi-skoda-1-9-tdi-bls-1k0611939b-863885527d2b870e22-0-0-0-0-0.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt 100% sigur, insa foarte probabil este:

- 1K0612041FB - conducta presiune cu ventil aerisire BMM, eliminata la 01.01.2011, se inlocuieste cu

- 1K0612041GQ - conducta presiune cu ventil aerisire ~ 156Lei la dealeri pentru masini mai vechi de 4 ani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ideea este ca nu am ventilul ala de aerisire langa supapa aia de sens, in mufa unde intra in pompa de vacuum mai este un furtunas care se mufeaza cu altele

1.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu inteleg nedumerirea ta.

Daca crezi ca nu ti-am dat un cod bun vezi pe piesa ta, trebuie sa fie un cod.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incredere si ma bazez 100 % pe informatiile tale, nu se pune problema , eram eu putin in copac ca este diferit furtunul dar probabil ca asta nou este revizuit sa numai fie cu probleme, o sa il comand in curand l-am gasit la autokarma dupa cod la 180 lei, la epiesa nu au decat AM pe vaico...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este foarte bine ca verifici de 2 ori inainte de a achizitiona o piesa, oricine poate gresi.

Ti-am spus mai sus ca pretul este mai mic pentru OE la reprezentanta, pentru masini mai vechi de 4 ani, iar cu ocazia asta poti sa mai verifici inca o data codul cand comanzi piesa (asta daca o sa se descurce si persoana respectiva).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Ma poate ajuta cineva cu o informatie..am gasit scutul de plastic de sub masina crapat e vorba de partea de mijloc e un fel de plastic care acopera partea stanga si partea dreapta de sub pasageri adica e montat intre roata din fata si roata din spate chiar sub masina pe mijloc..masina este un vw golf 5variant 2008 bls..1.9 tdi!

Modificat de mike77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@mike77, pe ce parte l-ai gasit spart?

Este reperul 5 asa cum ti-a indicat @MyKe, dar pentru cod actualizat trebuie sa specifici partea.

In afara de reperul 5, capacele, reperele 25, poate chiar si 13, le ai?

Au rolul de a impiedica intrarea apei in sasiu, rol foarte important, mai ales in anotimpul rece si umed.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am si eu o intrebare, bucsa asta pe original cu codul 1K0407182 este aceiasi cu lemforder 29916-01 ? Ma refer daca cea OEM cu acel cod este produsa de Lemforder pentru VW

bucsa.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Piesa OE este cu totul altceva fata de aceea OEM sau AM.

Cum poti sa vrei Lemforder cand diferenta intre ele este de 50Lei si iei o bucsa de prima echipare.

Si asa se schimba greu, trebuie sa faci geometrie, de ce sa pui ceva ieftin care trebuie schimbat dupa 2 ani?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci nu e aceiasi calitate, o sa fac upgrade la bucse pline si daca tot umblam ma gandeam sa le schimb si pe astea, o sa merg pe oem ca e cel mai bine ! Multumesc de info !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

VW nu produce piese, doar valoare adăugată. La piesa Lemforder s-ar putea să descoperi sigla VW polizată sau chiar codul de piesă originală încă acolo, deci e acelaşi lucru. Lucru valabil la foarte multe repere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri piese OEM
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!