Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

LA reprezentanta sau orice magazin de piese auto.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stiu dar cum se cheama mai exact sa pot cauta pe net sa dau comanda e un cot de furtun care intra in radiator in partea de jos a radiatorului 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Ma poate ajuta cineva cu codurile la garnitura EGR? Cea de metal si o-ring-ul ala, pe net gasesc sub forma garnitura AGR, e acelasi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut! 

vreau sa inlocuiesc suruburile torx care strang capacul motor pe chiulasa, dar nu stiu codul lor.  Sunt de M6 cu lungimea de 20mm parca si am incercat cu unele hexagonale de 10 dar nu strang din cauza materialului prost.  Torxul este stricat (de abia am reusit sa desfac unul dispus intre capac si EGR).  Chestia e ca ce am folosit eu nu strange si.mi baga miros de gaze in habitaclu.  Ma gandeam sa caut pe autokarma, dar nu am gasit, iar in alta parte imi trebuie cod sau dau o fuga maine la Midocar pe splaiul Unirii, dar fara cod nu cred ca ma bana in seama...

So, COD surub torx capac motor?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1,MIdocar nu lucreaza sambata.

2,O serie de sasiu la care vrei codurile?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 23.03.2018 at 6:29 PM, Adrian_74 said:

salut! 

vreau sa inlocuiesc suruburile torx care strang capacul motor pe chiulasa, dar nu stiu codul lor.  Sunt de M6 cu lungimea de 20mm parca si am incercat cu unele hexagonale de 10 dar nu strang din cauza materialului prost.  Torxul este stricat (de abia am reusit sa desfac unul dispus intre capac si EGR).  Chestia e ca ce am folosit eu nu strange si.mi baga miros de gaze in habitaclu.  Ma gandeam sa caut pe autokarma, dar nu am gasit, iar in alta parte imi trebuie cod sau dau o fuga maine la Midocar pe splaiul Unirii, dar fara cod nu cred ca ma bana in seama...

So, COD surub torx capac motor?

VSSZZZ1PZ7R098860

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Adrian_74 vezi ca VIN-ul e de Seat Leon, aici se cer coduri de piese de Golf 5. Te rog sa postezi cererea in aria masinii corespunzatoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Poate cineva sa confirme, va rog, daca mai sunt si alte coduri alternative pentru un motoras de stergatoare 7L0 955 119 F?

Tot gasesc piesa cu alte coduri dar din poze este foarte asemanatoare. Si as vrea sa stiu daca este aceeasi piesa dar sa aiba alt cod?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

- 7L0955119F - motor stergator cu ap. comanda - de la inceperea productiei pana la seria 7L-5-041525

- 7L0955119K - de la seria 7L-5-041526 in sus, cod eliminat 01.01.2008 si schimbat cu 7L0955119M

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua,

Ma poate ajuta cineva, va rog frumos, cum se numeste piesa asta sparta ?

Masina este un Golf V 2.0 Sdi. Piesa este pe partea soferului, imediat dupa aparatoarea rotii.

Va multumesc. O zi frumoasa sa aveti.

20180426_174131.jpg20180426_174138.jpg20180426_174145.jpg

20180426_174131.jpg

20180426_174138.jpg

20180426_174145.jpg

Modificat de staycu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@staycu chiar trebuia topic nou? aici nu puteai sa intrebi? considera postul ca avertisment verbal. Multumesc

LE: cred ca asta cauti: 1K0 805 147 A

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

WVWZZZ1KZ5W131943

Multumesc mult pentru ajutor si timpul acordat. Am comandat aripa, aparatoare, am comandat si chestia aia de mi-ai trimis-o tu (carenaj), dar azi am vazut ca este spart si acel recipient sau ce o fi el, ma gandesc vreun filtru ceva ca are doua tuburi ce intra in el, din motor... habar nu am :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa fii sanatos.
Asta e singurul lucru ce-l gasesc in zona aia de seamana cu ce ai tu (nr 8):  1K0 805 911 F
Untitled.jpg.bb818bf0d2bd80427cfd1b92be1d7e44.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0 129 622 D .Rezonator filtru aer.

 

Modificat de Sorin OEM
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Interesant ca dupa VIN-ul lui nu am gasit nimic in zona aia :) Si mai interesant unde se pune filtrul :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

image.thumb.png.03d43b04f76116eb511cd3b3d81d6a07.png

Are 2 tuburi care intra in el.Deci e de aer.Poza este destul de clara.

Sper ca v-ati lamurit.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Perfect, va foarte multumesc inca odata! Seara faina sa aveti ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara, o intrebare va rog, vreau sa schimb racitorul EGR la un Golf 1.9 TDI cod motor BLS, fabricatie 2008 serie sasiu WVWZZZ1KZ8W151104 si pe original am vazut ca are codul 03g131512aa dar acesta nu se mai gaseste(din 2009) si este inlocuit cu 03g131512ad....difera in vreun fel? Este insotit si de garnituri sau se achizitioneaza separat acestea?

Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

-03G131512AA -racitor pentru gaze reesapate - s-a inlocuit din 01.11.2009 cu 03G131512AD.

Codurile care se schimba reprezinta de obicei o evolutie a piesei originale, sunt corectate diverse probleme observate in exploatare.

Garniturile se achizitioneaza separat.

- 2 x 069131547D - garnitura 32mm

 

 

03G131512AD.jpg

Modificat de Dolfin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Va salut ! Aveti idee de un cod pt switch-ul de la torpedou , nu imi functioneaza lumina si becul este bun !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vă salut! Mă poate ajuta cineva cu codul pentru senzorul nivelului de combustibil care este montat pe pompa cu cod 1k0919050j VDO Siemens?

Mulțumesc anticipat.

Senzor.jpeg.a50449e272b2b60dc3aae1d82d50e1ef.jpegPompa.jpeg.f07693e44c8bd9434543e04b18d8a5b0.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri piese OEM
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!