Jump to content

Buget revizie 15.000 Km


IGS
 Share

Postare recomandată

Este important totusi sa precizati si locatia ca sa-mi pot/sa ne putem face o idee

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mama Omide

    6

  • Mariuz__

    6

  • bbv1976

    6

  • Clodius

    6

Recomand Timas pentru revizii in afara garantiei

Modificat de Alextz
alextz: malware
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi apare o alerta de Troian, de la NOD32. Nu pot intra pe site

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut si eu de pe un calculator cu NOD32 de la servici. De acasa unde folosesc KAV2009 nu apare nimic.

Modificat de al bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OFF-TOPIC: pai da...asa aveam si eu AVG, scanam si nu aveam niciun virus...ziceam "Beton!"...bag NOD32, scanez si plin! :icon_thumright:

...asta e.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si totusi acea pagina contine ceva . Acum am accesat-o din nou dupa un update de KAv09 si ma avertizeaza. O sa vobesc cu cei de la service sa vorbeasca cu cei care care intretin pagina pentru ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, dar totusi cat m-ar costa o revizie la un alt service decat unul de "reprezentanta"? La Brady mi-au zis de 900RON

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Hmm, a cam devenit o obisnuinta sa-mi raspund la intrebari, dar m-am gandit ca ar fi util si pt altii :icon_thumright:

Revizia la un service autorizat, altul decat unul de reprezentanta, m-a costat in total 260 RON si am schimbat urmatoarele

- filtru ulei

- filtru aer

- filtru polen

- filtru motorina

- 1 bec pozitie

Uleiul l-am adus eu pt ca am vrut Mobil 1 (l-am gasit pe un site al unui magazin din Cluj care aduce uleiurile direct din SUA) si m-a costat ~220 RON si am primit bonus un aditiv de curatare injectoare.

facturadp5.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si revizia de 30.000 tot atat costa intr-un service autorizat, nu cel de reprezentanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
Woow... 8 mil revizia e destul de mult ... cam scumpa intretinerea la asa o masina. E doar o idee de-a mea sau diesel-urile au reviziile mai scumpe ca benzinarele ?

Sal. Sunt membru incepator si nu prea stiu cum sta treaba cu comentariile, dar pot sa spun ca pe mine m-a ajuns revizia 420 lei noi la BOSCH service.

Skoda Octavia Tour 1 , fabricatie 2004

Ulei aral 5W-40 Highperformance,filtru polen,filtru aer,filtru motorina,plus ca am fost tratat regeste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

ACum o luna la Autec Pitesti 620 RON prima revizie cea de 15.000km unde am schimbat toate filtrele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revizie 15.000 km (prima revizie) Octavia Tour 1.6 MPI la ProCar Timisoara - cost total 460 RON (5 l ulei, filtru ulei, resetare interval service + manopera).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am facut astazi revizie tip 15k la Brady Trade (Valea Oltului) pret 469 RON

- 4l ulei CASTROL 5W-40 166.93

- filtru polen 20.82

- filtru aer 40.55

- filtru ulei 22.22

- garnitura buson baie 1.44

- spray frana 2.34

- revizie tip 15k 199.92

- materiale mici 14.99

Am stat langa masina si am fost foarte multumit, ca timp am ajuns la 8:00 am plecat cu masina la 10:10.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa da mai mult decat ok.Dar ai avut pe cineva sau?

Modificat de L_AURENTIU
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Octavian_sk

Ma pregatesc si eu de revizie, masina are cca 10000km dar intentionez sa o fac mai repede de 15k. Am cumparat uleiul de la o firma din Cluj (on line, Valvoline SynPower 5W40, Made in USA), 180 RON, iar filtrele, toate MANN au costat cca 192 RON. Mai ramane manopera....probabil totul va fii pe la 600RON

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Asa da mai mult decat ok.Dar ai avut pe cineva sau?

Nu, nu am avut pe nimeni, doar am facut programare si nici nu tin minte sa fi avut parte de vreo promotie sau reducere la ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!