Jump to content

Test De Dinamicitate La Rar


KOPETDAG
 Share

Postare recomandată

ti se scoate combustibilul din rezervor ,dupa care ei iti pun combustibilul special de testare -apoi iti baga masina pe stand (ancorata) - si se urmeaza un procedeu grafic pe calculator (care trebuie sa corespunda ) - cu masina in mers!

cam asa arata un testul.

daca masina e data Euro 3 de producator nu ai cum sa o scoti tu Euro 4 ! (chiar daca ti-ar iesi la parametrii - tot Euro 3 ramane )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Ptr mine ceva ajutor gasim? Am gasit si eu aici in SUA un passat 1,8T din 2002 pe care l-as duce acasa... dupa vin pot afla si eu cam ce euro are? Sa nu-l duc degeaba acasa? Acesta ar fi vinul. WVWPD63B52P306432 se pare ca ar fi motor AWM, produsa prin germania masina... daca stiti ca se poate verifica undeva in ceva softuri... cum a fost produsa masina cu ce euro ar fi binevenit... Si as pastra legatura cu cel ce stie, ptr viitor ca s-ar putea sa pierd masina pana aflu ce si cum cu euro... e doar 4000 de dolari costul si doar 74000 mile la bord... Asa ca astept rasp daca stiti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Kafer_CJ , sfatul meu e sa trimitui un mail la RAR romania ( http://www.rarom.ro/ ) cu toate datele masinii (inclusiv felul cutiei automata/manual 5 sau 6 trepte) si vezi ce iti raspund. in mod normal raspund in 2-3zile, dar acum cu sarbatorile nu stiu cat o sa dureze pana primesti raspuns ca poate au acolo munti de mailuri.

in mod normal masina ta e Euro3.

Hai noroc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor
Modificat de Mihai.Nechifor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
Ptr mine ceva ajutor gasim?

Respectivul motor corespunde normelor ULEV1 (USA) si nu am gasit nicaieri referinte la echivalentele normelor din USA cu cele EURO.

Pentru ca normele de poluare din USA sunt MULT mai permisive decat cele europene, eu personal inclin sa cred ca de la RAR va iesi cu EURO 2, maxim EURO 3.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La anul de fabricatie si eu cred ca iese E3.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Am si eu o intrebare apropo de norme de poluare. Am gasit un A4 B5 1.9 TDI, 110 CP, din 1996, de vanzare pe un site, si scria ca e Euro 3. Stiti ceva de modelul asta? Se poate sa fie un diesel din 96 Euro 3?

Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Sub nici o forma!

1.9 TDI de 110 cai este Euro 2 si sunt 2 variante: AFN si AVG.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Se poate sa fie un diesel din 96 Euro 3?

Da se poate . Dar nu pe modelul pe care l-ai mentionat tu. VW are un motor diesel de 90 Cp EURO 3 introdus din 1996. Cod motor : ALE . Urmareste discutia de aici : http://vwforum.ro/index.php?showtopic=11545

Modificat de Tracto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ca sa nu mai deschid alt topic pun aici intrebarea mea. din ce an motorul de 1.8T este euro3?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1.8T > 2001 >>> EU4 (eu asa stiam)

din testele ce le-am gasit aici (pagina 13, rindul 8) BFB e EU4

1.8T din august 2001 la mine e euro 2 pe skoda,asa mi-au spus la ITP

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!