Jump to content

Antena Dvd +tv Tuner


drag_osh
 Share

Postare recomandată

Salutare!Am gasit un DVB-T reciver pe un sit la 100 de euro,nu stiu daca am voie sa mentionez situ si nu stiu ce sa fac sal cumpar ,mentionez ca sunt din Sibiu si aici emit in sistem digital cateva posturi dar nu stiu cat de bine sta cu receptia DVB-T-ul respectiv.

Acesta este linku: http://car-audio.anunturi-auto.4tuning.ro/...uto-373037.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • VVV

    15

  • doctorul

    9

  • wertali

    7

  • maxu

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

@wertali Despre aparatul in sine nu pot sa-ti spun daca e bun sau nu (nu l-am vazut la treaba), insa despre cel care vinde aceste produse pe site-ul respectiv...mai bine cauta in alta parte. Eu mi-am cumparat un DVD All-in-one de la el in iarna, mi-au facut si montajul (de toata jena de a trebuit sa refac anumite legaturi ulterior) iar despre garantie..ia-ti gandul; n-ai sa vezi asa ceva de la ei...(desi eliberaza o asa zisa garantie pe un petic de hartie). Eu am avut probleme cu DVD-ul la scurt timp dupa ce l-am cumparat de la ei si nu m-au ajutat cu absolut nimic. Am dat "n" telefoane" la ei si nici macar sa-si faca timp sa se uite la aparat n-au binevoit. O sa ma intrebati de ce nu m-am dus peste ei...ei bine nu au un sediu, o locatie; sunt "mobili". Vin , se intalnesc cu tine in oras, iti monteaza aparatul intr-o parcare si la revedere...Pana la urma a trebuit sa mi-l repar singur pe banii mei...Acum merge bine, insa fiind vorba de produse chinezesti e bine sa te asiguri ca are cine sa-ti ofere garantia. Deci cauta o firma care sa aiba macar un site propriu, un sediu, etc. Sau cauta la unul din colegii de forum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut! Mersi mult de sfaturi,am comandat unu de pe ebay,acelasi aparat l=am gasit cu 100 de lei mai ieftin ,acum astept sa soseasca o sa postez mai multe dupa ce o sa-l primensc ( sper :icon_thumright: ) si dupa cel montez.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Ce imi place mie ca oamenii astia care afla anumite chestii de pe forum nu duc la capat un topic, asadar vin cu intrebarea,pt cel care a postat mai sus, a venit aparatul de pe ebay , merge? l-ai instalat?

Mercedes s klasse si alte cateva masini 2000 si dupa pe care le-am vazut eu cu dvb tv incoprporat in navi oem se vede oglinda in craiova si se aude, acuma nu stiu cum sunt chinezariile , dara stept sa vad ce zice cine a montat sau are....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum in Buc. se prind parca 5 posturi + 1 post dublura care se vrea un fel de Discovery(un peste care se plimba pe ecran si face acelasi lucru la 5 sec.)

Parca spunea cineva ca de la 1 august o sa fie mai multe posturi.

Are cineva noutati?

Modificat de VVV
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut cine ma ajuta si pe mine, am comandat un DVB-T de pe e-bay, l-am montat in masina dar cand ii dau sa-l instaleze,sa caute posturi nu are si Romania si i-am dat alte tari, cauta dar nu gaseste nimic no signal ,eu stiu ca in Sibiu emite digital ca am la laptop si merge.Va rog ajutati-ma cu un sfat.Am pus linku un pic mai sus , c-am ce tip de aparat am luat.

Da, l-am montat Gabriel, dar nu merge! :)

Modificat de wertali
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare ,revin am fost mai in centrul orasului i-am dat search acolo si am gasit.Functioneaza e OK DVB-T -ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In Sibiu se prind 8 posturi : TV SIBIU, ANTENA 1, TVR 3,TVR CULTURAL,NATIONAL,TVR 1,TVR 2,TVR HD.

TVR HD nu am imagine doar sunet in rest toate functioneaza doar daca stationez,in timp ce ma deplasez se intrerupe si isi pierde semnalul,asta din cauza ca e o jucarie chinezeasca si 2. ca e semnalul prost in Romanica(slab).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am avut vreo 3 tunere tv acasa

nici unu nu merge bine pe romania , trebuie sa mearga bine pe germania....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa spun ca sunt foarte dezamagit de receptia semnalului , se vede doar daca stationez si nu tot timpul,depinde de unda,imi pare rau ca l-am cumparat DVB-T -ul.In Romania deocamdata nu merita asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

buna am un aparat Audiovox http://www.be-loud.ro/produse/DVD_-_TV_Aut...OVOX/VME9510TS/ si as vrea sa stiu daca modelul asta are sigur tv tuner incorporat si daca da ce model e analogic sau digital? si ce posturi se pot prinde,banuiesc ca e analogic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

De citeva zile nu se mai prinde nici un post....se lucreaza sau am eu o problema?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

sall,sunt nou pe forum...as achizitiona o antena pt un dvd auto JVC de 7 inch,dar nu stiu modelul exact...JVC KW-AVX xxxx etc,cu imi dau seama daca imi trebuie antena analogic sau digitala pt el...mufa antena tv care iese din el e mufa jack...la banda...are PAL N PAL NTSC etc....dar in Tg-Jiu prinde TVR 2 fara antena...doar cu un fir....ce a sfatuiti?sa merg pe analogic?,multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer, arunci banii pe geam! Tunerul TV analogic este o foarte mare pacaleala. Gandeste-te ca recpetia semnalului TV este DEPENDENTA de pozitia fata de emitator, deci in miscare sunt sanse minime de a receptiona ceva clar. Este exact ca antena de pe casa care trebuie sa stea fixata catre directia emitatorului. Daca fuge de pe pozitie (bate vantul tare si se misca) calitatea receptiei se pierde imediat. Prinzi TVR2 doar cu un fir pentru ca probabil emitatorul este situat in zona si puterea semanului este mare.

Concluzia: dai banii pe o antena, o insiri pe parbriz si nu vei vedea niciodata TV in miscare.

Iar chestia cu "antena digitala" sau "analogica" nu este decat o chichita de marketing!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

am inteles...ms Akaiu07 pt sinceritate...intre timp (era comandata) a sosit ..50 ron...dar sunt tare dezamagit...nu prinde nimik...mai bine fara ea prinde...e o problema ca am cablul de semnal innadit?(a fost taiat)...ced ca e incompatibila cu aparatul...cum imi dau seama sigur ca sunt analogic sau digital atat aparatul cat si antena?,multumesc mult pt timpul acordat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi pare rau ca ai apucat sa dai banii pe antena inainte de a citi raspunsul meu.

Nu-i vorba de calitatea antenei, ci de fapul ca tunerul tv analogic nu are ce cauta intr-un autoturism.Din pacate majoritatea vanzatorilor de astfel de echipamente fac orice ca sa-si atraga cumparatorii....

Aparatul tau nu are tuner tv digital integrat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!