Jump to content

Antena Dvd +tv Tuner


drag_osh
 Share

Postare recomandată

Pentru ca mai nou tvr a cumparat canalul 54 DVB-T .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • VVV

    15

  • doctorul

    9

  • wertali

    7

  • maxu

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pentru ca mai nou tvr a cumparat canalul 54 DVB-T .

Nu a cuparat canalul 54 nimeni. TVR doar l-a inchiriat pana in decembrie pt ca emite si HD iar tunerele digitale acestea ieftineanu dupa masina si dupa tv lcd sunt mpeg2. Cele dupa tv lcd de la 60-80 mil in sus sunt si mpeg4 si prind si emisiunile HD adica TVR HD si Pro TV HD. Nu merita insa diferenta de bani pt cateva emisiuni HD si astea doar in Bucuresti... ai iesit din oras gata receptia...

Nu am tv digital in masina, merg cu un

... DVB-T HD am acasa cu antena de UIF. Asta ar fi diferenta intre antena pt analogic si cea de digital.. digital doar UIF, analogica FIF-UIF

Inca nu merita TV pe masina investitia de minim 25 mil cat e o chinezarie sau 145mil cat e MFD2 la Seat in Pipera.. (ca am ajuns acolo la Politie sa schimb numerele)... la cate posturi avem si la ce calitate au....

Eu o sa pun un EEE PC pt ca am si dvd si navi si pot sa il iau si cu mine nu doar pe bord... dar inca mai ma gandesc cum sa-l prind pe bord...

Cum se pune in forum o poza? sa va arat cum era vechiul bord de Dacie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa inteleg ca o sa revina la normal dupa ce se incheie perioada de inchiriere?

Realitatea era cel mai bun post dintre toate in plus mai prindeai ceva meciuri pe antena, in traficul din Bucuresti era ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
Nu a cumparat canalul 54 nimeni. TVR doar l-a inchiriat pana in decembrie pt ca emite si HD...

Mai aveti vreo veste?

A trecut si Decembrie si TVR tot detine monopolul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Am achizitionat de curand un dvd auto no-name .Toate bune si frumoase , functioneaza bine insa la capitolul tv am o nelamurire.Prind vreo cateva posturi bine la claritate insa nu am deloc sunet.La unitate nu am atasat nicio antena pentru receptia TV.Lipsa antenei este un motiv sa nu am sunet din moment ce imaginea este buna ?Am incercat si pe PAL si pe NTSC insa problema este aceeasi.

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca trebuie sa existe o setare legata de sunet BG sau DK. Eu am navigatie WITSON si asa pateam si eu.Seteaza BG.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Vreau si eu sa imi cumpar un dvd mp3 cu tv pentru masina model cu ecran retractabil, no name. Stie cineva daca in Bucuresti se prinde bine cu televizorul, ca daca se pierde des imaginea, purici sau fasaituri fara sfarsit, mai bine renunt.....si pun un mp3. Va rog, astept impresii si sfaturi. Multumesc!

P.S. intr-un moment de retacire al vietii mele al luat un telefon dual sim cu tv, dar in mers, era groaznica receptia postuilor. Asa e si la unitatile astea cu tv-dvd-mp3?

Modificat de florinppp
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai sa-ti spun cum e treaba cu Witsonul meu :are receptor tv analogic deci prinde cu o antena tv posturile care emit in eter.Pe la mine prin sectorul 6 se vede tv sigma ,prima tv,tvr 1 ,tvr2 ,realitatea si cateodata protv dar caliteatea este slaba adica cu purici dar cu sonor si binenteles ca mai si fasaie.O singura data am prins pro tv calumea cand eram in Mogosoaia care este foarte aproape de Buftea , deci doar pt. tv merita daca iti cumperi tuner tv digital separat pe care sa il legi la dvd. In rest pt. filme , navigatie ,videoclipuri , camera marsharier face toti banii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc mult TVS, pentru raspuns

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu tuner-ul digital prinzi doar 2 posturi. TVR1 si TVR2.Se prindeau 6 dar au ramas doar 2.Receptie este foarte buna, in foarte putine cazuri mai da rateuri(1-2% cind sint unitati militare sau altele)

Dar depinde foarte mult si de ce tuner iti montezi.Aveam pe cineva care ii sarea imaginea foarte des, de ex. cind urci dealul la Cosbuc(si nu numai) nu se putea uita la TV deloc, si la mine mergea ireprosabil.A fost si si-a montat acelasi tuner ca al meu si de atunci nu mai are probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Voi ce modele aveti? cam cat costa acum? Eu am gasit ceva in Auchan, model 1Din, cu afisaj care iese din unitate si costa 800 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

TV tuner-ul+antena Alpine 16mil+tva.

Orice ai cumpara, fa si o proba pe dealul de la Cosbuc, cind urci/cobori, de la rond spre Chirigiu.La mine se vede perfect, la un amic sarea imaginea mereu pe toata lungimea traseului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

VVV, o caruta de bani, dar raportat la asa masina, merita !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina nu conteaza ci produsul.

Nu ma pricep, dar presupun ca e marca care costa atit, am dat si un search si cam asta e pretul in piata la produsul pe care il am eu.

Eu zic ca gasesti si alte marci mai ieftine dar important este sa aibe receptia buna...sa dai citeva milioane pe un produs care ba merge, ba nu merge, nu cred ca iti convine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am si eu o durere.

Se aude ceva cu posturile TV sau raminem doar cu TVR 1 si 2?

Aceleasi emisiuni slabe care amintesc de anii <'89.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cica in curand vor fi obligate oarecum sa emita digital mai multe posturi romanesti insa stii cum e de la promisiuni pana la fapte mai e. Pana atunci ne multumim cu TVR..

Modificat de AlexBanu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut,

si tu tot 2 posturi prind tvr1 si tvr2 se vede cristal..dar doar 2 posturi.

tunerul mai gaseste si ProTV hd dar doar sunet, fara imagine.

sincer nu prea renteaza un tv la noi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda, doar asa de o stire in trafic.

Afara se prind mai multe, a receptionat cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum se prind vreo 7-8 posturi.

Am dat scanare si se vad oglinda fara intreruperi TVR1, 2 si 3, TVR Cultural, Antena 1, Realitatea, Antena 3 si nu mai stiu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...si National TV.

Asa mai merge, 8 posturi, mai prinzi cite ceva interesant. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer , cea mai buna solutie mi se pare o legatura internet pe un laptop cu iesire video RCA pt tv ul din consola frontala .Antena in cazul asta nu mai trebuie sa fie directionala , ci doar o antena cu un amplificator .Trebuie doar gasit un priogram de receptie posturi tv..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Pina una alta vad ca au mai scos din ele.

Si au bagat un post in dublura, cu un peste care face acelasi lucru la 6sec.

Modificat de VVV
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!