Jump to content

Golf GT Sport - The Topicception


Ioana

Postare recomandată

Dupa cum am spus mai sus, noi le preferam oem. Modificarea de care tot spuneți poate fi făcută de oricine oricand. La noi nu este cazul pentru ca nu suntem adeptii unor astfel de modificari, care de altfel nici nu ne atrag.

Deci, trecand peste subiectul bricolat, atasez mai jos poze.

post-19163-0-92401100-1431860619_thumb.j

post-19163-0-17240000-1431860641_thumb.j

Link către comentariu

Ce bine arata :D macar donut style sa le faci, sa arate perfect.

Modificat de georgeMKO
Link către comentariu

Merita toti banii stopurile, pe langa faptul ca esti mult mai vizibil in trafic cu luminile led, schimba si foarte mult posteriorul Golfului.

10+ pentru modificarile cu bun gust pe care le faceti ! :)

Modificat de Sor!n
Link către comentariu

Mulțumim la fel, Sorin! :D

Adevărul e că de ieri o tot admiram.

post-27555-0-18375700-1431865251_thumb.j

Link către comentariu

Tdi :wub:

Ploiești - București

București - Târgoviște - București

Restul urban în București...totul cu 54.81 l de motorina.

post-27555-0-01801800-1431927738_thumb.j

Link către comentariu

Deci 200 km extraurban si 650 urban (Bucuresti -> nord-centru si retur zilnic la ore aglomerate) cu consum mediu 6,4l/100km ? :) As zice ca ai mers la consum, dar nu e cazul :)

 

E nasol tedeiul, n-ai feeling de otto veritabil (subdimensionat si fara cuplu), consum mare urban... Nu se preteaza ca motorizare de oras...

Nu urca la turatii mari, e plictisitor, ce sa mai... :biggrin:

Link către comentariu

Ai uitat de vibratii, fum, probleme cu injectoarele, DPF (era sa spun PDF like .pdf :)) )

Link către comentariu

Astea sunt doar niste argumente gasite sa justifice TSI...tine cont ca avem cu ce compara TDI-ul nostru PD de 140 de cai remapat vs TSI de 200cp.

 

Intre un TSI de 200 de cai si un TDI de 140 de cai aleg oricand TDI.

 

Final de offtopic zic :)

Link către comentariu

inca un pic de offtopic, :D ca nu ma pot abtine: sa-ti aduc aminte ce ai zis dupa ce ati mers cu broscuta, clandestin? :icon_geek:

 

On topic: arata sensational golfuletul  :icon_thumleft:  :icon_thumleft:  :icon_thumleft:

Link către comentariu

Cu broscuta fioroasa? Stiu ce am zis si nu imi retrag cuvintele (wow cum e & ai facut remap fara sa ne zici? :lol:) insa nu vreau sa inceapa aici debate pe tema TSI vs TDI.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Azi am descoperit un unghi din care nu am mai pozat masina pana acum :))

post-19163-0-05718800-1433088121_thumb.j

Link către comentariu

Multumim. Nu, era doar un loc dragut. Nu bagam masina prin zone in care ar putea fi expusa. :)

Link către comentariu

Sincer nu mai tinem minte. Evacuarea toata e facuta la Top Gear.

Roadtrip :driver:

post-19163-0-38337000-1433850203_thumb.j

post-19163-0-79967700-1433850220_thumb.j

Link către comentariu

Frumos peisajul, dar mai ales masina! :) Ce medie de consum si de viteza ati avut pe drum?

Link către comentariu

Multumim.

6,4l/100km cu 94kmph (~1100km in 12h), cu multe tiruri pe drum si un mic fail al GPS-ului care nu a stiut un drum in lucru si ne-a invartit putin

Link către comentariu
  • 1 month later...

112.000km si tot este o bucurie sa te întorci sa o privesti dupa ce parchezi.

O poza cu BFF :))

post-19163-0-32279900-1438458336_thumb.j

Link către comentariu
cristi_eftimie

Unde este butonul de "like"?Felicitari pentru modul in care intretineti masinutele

Link către comentariu

Multumim. Facem tot posibilul sa le pastram in conditii cat mai bune si intotdeauna ne-au rasplatit pe deplin toate grija pe care o avem de ele.

Sunt multi pasionati de domeniu, sunt multi care "investesc" enorm in masini, dar le vad doar ca pe niste simple obiecte cu care sa iasa in evidenta.

Ma bucur cand vad masini intretinute frumos (avem multe exemple pe forum), chiar daca unele nu se ridica la nivelul upgradeurilor altora.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Cateva poze din weekend :Driver:

(facute cu telefonul, din pacate...)

 

Nu stiu de ce, dar am impresia ca masina e mai jos decat a fost initial cand am pus arcurile :blink: Presupun ca se lasa mai jos cand iese din rodaj, si cam era cazul la >110.000  :))

 

 

post-19163-0-94927800-1440503438_thumb.j post-19163-0-78211000-1440503439_thumb.j post-19163-0-61362900-1440503440_thumb.j

Link către comentariu
  • 1 month later...

Weekend-ul asta Golful a primit baterie noua Varta Silver Dynamic :).

 

Cea originala a rezistat eroic opt ani desi era, dupa parerea mea, destul de slaba (61 Ah) pentru motorizarea asta.

 

Speram ca noua baterie sa reziste cel putin cat a rezistat cea originala a masinii.

 

Am optat pentru varianta de 77 Ah intrucat Golful rosu a avut bateria de 72 Ah (desi ambele masini sunt echipate cu acelasi alternator, bateria din Golful rosu a avut o capacitate mai mare din fabrica ca urmare a dotarilor suplimentare regasite pe masina - alarma, oglinda heliomata, inca doua geamuri electrice, etc).

 

Acum cu noua baterie urmeaza sa punem in portbagaj un difuzor suplimentar  :lol:.

Link către comentariu
  • cristi511 locked, unlocked şi locked this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!