Jump to content

Golf GT Sport - The Topicception


Ioana

Postare recomandată

Pentru ca plictiseala de RNS :))post-19163-0-22953100-1422718860_thumb.j

Alpine-ul e din 2006 și a fost pe fosta masina (dinaintea Golfului), dar asa cum m-am bucurat acum aproape 10 ani de el, la fel de mult m-a surprins și acum :)

Ne gândim dacă rămânem la varianta asta sau la RNS și în funcție de decizie luam adaptorul pentru comenzile de pe volan (se pare ca acum se găsește ușor, nu ca acum vreo 4 ani când cautam eu :))), plus ce se va mai cere pe tema asta :))

Link către comentariu

Ma batea si pe mine gandul la un alpine 1DIN la un moment dat, dar parca nu se incadreaza perfect acolo, desi calitatea sunetului e total in favoarea lui.

Ce sistem audio e pe masina?

Link către comentariu

Sunt cele 8 boxe stock cu ușile antifonate (a povestit Costin despre asta pe la începutul topicului Golfului alb).

Link către comentariu

Intre rns si alpine-ul acela e observabila diferenta in ceea ce priveste calitatea sunetului?

Link către comentariu

Arata nasol cu 1DIN...am avut si eu pe Golf...dar merita sacrificiul aspectului pentru sunet, reglaje...etc.

Nu imi dau seama ce rama adaptoare aveti...dar exista ceva OEM. Am avut eu, am gasit-o pe o masina lovita si avea unitate 1 DIN. Imi spusese tipul de la care am luat-o de unde provenea masina si de ce avea unitate 1 DIN, dar nu mai tin minte. Caut si va zic daca gasesc ceva.

Spor!

 

LE: Gata...mi-am adus aminte...masina era echipata din fabrica cu o unitate Becker sau ceva de genul. Am gasit rama...arata bine si este de calitate OEM. :icon_thumleft:

post-6569-0-26484300-1422723047_thumb.jp

Modificat de Andrei AXN
Link către comentariu

Costin...uite diferenta...am gasit poze cu fosta mea masina.

 

Mizerie de rama vs OEM.

post-6569-0-84741400-1422725676_thumb.jp

post-6569-0-30580000-1422725685_thumb.jp

Link către comentariu

Rama pe care am găsit-o noi nu se compara cu aia.. Adică totuși materialul și culoarea este la fel cu RNS ul.

Link către comentariu

Am si eu una, dar este negrul acela mai lucios. Daca o vreti, o puteti considera donatie ;)

 

PS: Sunt ametit, acum am realizat ca voi aveti deja rama :))

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Pai, după cum am spus mai sus, nu este neapărat o varianta definitiva. Am făcut o încercare sa vedem diferențele fata de RNS cu un aparat de aproape 10 ani.

Rama pe care o avem noi este foarte ok pentru o rama nom oem. Dacă găsim oem, luam oem.

Pe lista ar fi multe, modificarea asta a fost doar ceva spontan.

De auzit se aude foarte bine fata de rns, iar deocamdată asta contează.

Link către comentariu

Este excelent aparatul - chiar vechiut asa cum e - pacat ca arata ca naiba cam in orice bord l-ai pune :(

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Urmează:

Revizie: filtre, placute, lichid de frana, arcuri eibach sportline :) și curând jantele de vara...

post-19163-0-98071400-1425365820_thumb.j

+ buză fata cu prindere pentru extensie + extensia.

:driver:

Link către comentariu

Felicitari pentru arcuri...o alegere excelenta.

As fi luat si eu sportline, dar nu sunt pentru masina mea. :(

Spor la montaj!

Link către comentariu

Multumim. Acum o sa vedem daca le punem in combinatie cu suspensia stock ( <3 ), sau cu facalete KYB Ultra SR :)

Link către comentariu

:D

Ce este fascinant acum e ținuta de drum a mașinii, diferența la care sincer nu ne așteaptam.

post-27555-0-57204700-1425758483_thumb.j

post-27555-0-50543200-1425758493_thumb.j

Link către comentariu

Le-ai si montat? Cum se simte? Cat a coborat?

Nu am măsurat, însă cam -30mm fata și -20mm spate.

Arcurile se simt chiar ok, eu ma așteptam sa fie suspensia mai dura decât cum e.

Link către comentariu
  • cristi511 locked, unlocked şi locked this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!