Jump to content

Golf GT Sport - The Topicception


Ioana

Postare recomandată

:icon_redface:  pe serpentine

 

Sa revenim :)

 

Din pacate nu avem cum sa pastram ambele golfuri. Sa vindem o masina cu un volan atat de rar este pacat. Mai ales ca putini realizeaza cat de greu se gaseste un astfel de volan.

Link către comentariu

Am gasit mai multe variante, insa nu a fost nici pe departe o prioritate. De cand am luat-o pe cealalta stiam ca va trebui sa dam un Golf si sa achizitionam inca un volan ar fi fost inutil.

Totusi toate cele 3 masini sunt ale noastre, la fel ca si volanele lor :)) , deci necesitatea unui volan identic la Golful alb nu s-a resimtit asa cum crezi...

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

:) 7 ani si 147.000km...

Azi Golfuletul rosu a plecat la un nou proprietar, dornic sa aiba grija de ea. Deja are planuri frumoase pentru cateva retrofituri :driver:

Sper sa se bucure de ea asa cum ne-am bucurat si noi :) In curand va aparea probabil si aici, pe forum.

Link către comentariu

Sper ca va fi, eu asa cred :)

Nu e pacat. Noi nu mai aveam timp sa avem grija de toate si nu ar fi fost ok sa neglijam pe niciuna dintre masini. Asa va fi ingrijita corespunzator :)

Link către comentariu
  • Administrator

Sper ca noul proprietar sa aibe grija de golf macar jumatate cum ai avut tu :)

Probabil esti in situatia mea de acum ceva vreme, cu un ochi plangi, cu altul razi insa sunt sigur ca alegerea este corecta, atat a ta cat si a celui care a luat-o

Link către comentariu

Si eu sper ca va fi asa, cam asta mi-a dat de inteles. De cand a vazut masina a stiut ca pe asta o vrea, iar restu a venit de la sine.
Ma bucur foarte mult ca a ajuns pe mana unui om care mi s-a parut tipicar, ca are grija de ea si ca o va plimba. In ultima vreme meargea destul de rar pentru cum o obisnuisem si stiu ca nu ii placea...

 

Mai jos e o poza din ziua in care am luat-o de la dealer, acum 7 ani :)

post-19163-0-23168600-1412443123_thumb.j

 

Si ultima poza pe care i-am facut-o...

post-19163-0-55157900-1412443578_thumb.j

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Astăzi a fost ziua de schimbat roti la mașini.

În sfârșit Golfuletul alb nu mai are jantele antipatice de iarna, deși erau cauciucuri bune pe alea. A rămas cu Mugello cu Toyo snowprox. Nu știu cum sunt, nu am mari așteptări, însă când le-am luat erau singurele în stoc cu indice H și protecție de jante. Am vrut sa luam Dunlop 4d, însă când am văzut ce moale era talonul am renunțat.

Și am curățat frumos jantele de vara, ca sa avem sosoni curați la primăvară :D

post-19163-0-72665800-1414858829_thumb.j

Link către comentariu

pfff ... golful rosu nu mai e :( ... sa nu`mi zici ca ai dat-o cu mugello incaltata !?

Link către comentariu

Mugello au rămas pe cea alba :) cele de pe cea alba sunt pe beetle.
Acum cautam capacele negre pentru suruburi și capacele centrale pentru ca le-am lăsat la denverurile de pe cel rosu.

Modificat de costin07
Link către comentariu

Deja și mie mi-e greu sa urmăresc circuitul jantelor intre mașinile noastre :))

Golful rosu s-a dat cu Denver cu conti sc5 și cu tablele de iarna de la Golful alb.
Mugello de iarna de la Golful alb sunt pe Beetle.
Mugello de iarna de la Golful rosu sunt pe Golful alb.
Discurile cu ps3 nu sunt de la Beetle, e un set pe Beetle și un set pe Golful alb. (nu 2 jante pe una și 2 pe cealaltă cum se crede când le pozam din aceeași parte :)) ).

Sper ca am lămurit situația :)

Cert e ca sunt ataaaat de mici astea pe 16... De 7 ani, în fiecare iarna ma mir la fel de mult.

Link către comentariu

ati facut o matrice cu mugello astea :D ... conteaza ca se invart pana la urma! :) ...  mici, mici dar comode ;) 

Link către comentariu

Inițial am crezut ca s-au asfaltat subit toate drumurile :))

Sincer mie și discurile de 18 mi se par mai comode decât 17 run flat cu același diametru al rotii, deci cu 16 de iarna se simte o diferență mare.

Maine vin capacelele de la jante și de la șuruburi (asta pentru ca mașinile contemporane au șuruburi, nu prezoane :) ) și de la antifurturi și masinuta va fi pozabila din nou. Am evitat sa ii fac poza fără capacele, e trista rău.

Link către comentariu

Azi am văzut Golfuletul rosu :D are jantele de tabla și e ataaaaat de uratel :)

Nu ma așteptăm să ajungă la un om atât de tipicar, dar asta ma bucura enorm :D deja a început cu upgrade-uri, dar nu spun nimic, e de bine :)

Au venit capacelele pentru Golfuletul alb, 4 centrale, 16 de șuruburi și 4 de antifurturi și în sfârșit arata bine jantele. Dar tot mici rău sunt :D

Link către comentariu

Frumos ar fi ca noul proprietar sa-i deschida un topic nou Golfului rosu, sa admiram si noi recentele up-grade-uri. :)

Link către comentariu

Ii va deschide, mai ales ca e membru aici. Se acomodează unu cu celalalt deocamdată. :)

Link către comentariu

Cu rotile mici de iarna :driver:

Arata perfect după 7 ani, dar nu e de mirare, asa erau și denverurile :)

post-19163-0-86642900-1415465774_thumb.jpost-19163-0-42732700-1415465786_thumb.j

Link către comentariu

Azi Golfuletul alb a primit un set nou de covorase textile ("velur highline") cu cusături gri pe margine. Le caut de mult (inițial le cautam cu cusătura roșie pentru Golful rosu). Sunt foarte ok, chiar mai bune decât ma așteptăm. Pe spate sunt cauciucate (pe partea de contact cu mocheta). :D

post-19163-0-73664700-1415988825_thumb.j

Sincer, de un an le "pândesc". Nu voiam sa le iau fără sa le vad și nu au fost pe stoc pana acum când am întrebat de ele. Nu e sezonul potrivit, dar le folosim pana vine iarna, apoi trecem la cele de iarna :)

Link către comentariu
  • 2 months later...
  • cristi511 locked, unlocked şi locked this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!