Jump to content

Montare Comenzi Pe Volan Si Carkit Bluetooth


28victor
 Share

Postare recomandată

Salut, o mica intrebare. 

La un Passat septembrie 2010 e posibil sa vina cu volan in 4 spite sau a fost schimbat? (fara comenzi pe volan)

Intreb pentru ca stiam ca dupa ~2008 au venit si cele fara comenzi cu volan in 3 spite.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu, nu este obligatoriu - exista 2009-2010 cu volan simplu, in 4 spite

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Recent am achizitionat un Passat b6 din 2007, desi masina are multe dotari din fabrica, a venit fara volan cu comenzi...nu le simt lipsa in mod special(am avut alta masina cu comenzi si nu prea le-am folosit), dar in cautarile mele pe internet am gasit un volan la un pret decent care m-ar atrage ca si design...un volan de pa passat cc din 2011. Volanul vine fara airbag...ce sanse sunt ca airbag-ul de la volanul meu (tot in 3 spite) sa se potriveasca la noul volan? Ce alte piese imi mai sunt de trebuinta pentru a face totul functional dupa transplant? (Masina are B.C.cu maxidot+ si tempomat din fabrica). Atasez 2 poze cu volanul actual si cel pe care intentionez sa il montez.

Din pacate am realizat ca nu am o poza cu volanul intreg dar cred ca va puteti da seama de model de aici... 

Multumesc!

P.S.: Am adaugat si o poza de pe internet reprezentativa cu modelul meu de volan (cea cu volanul pe dreapta).

103419084_1_1000x700_volan-oempiele-comenzi-vw-passatgolf-56jettatouran-oferta-iasi.jpg

100350664_4_1000x700_vw-passat-20-tdi-170cp-auto-moto-si-ambarcatiuni_rev001.jpg

airbag-volan-vw-passat-b6-3c-1-9-tdi-2005-2010-3-0751f19693fa8e1a72-0-0-0-0-0.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu poti transplanta airbagul de la un volan la altul. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor

Baieti modulul 5N0035730A, merge la mine? Din cautari am vazut ca ar fi de Golf?? Si in al doilea rand e premium, din ce spune ross-tech, insa are un pret mult mai mic decat un 3C8 de exempu. De ce? Ce nu suporta? Merci

Modificat de Mihai.Nechifor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe ce masina vrei sa-l pui ?

 ce ceasuri are ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor

Pe a mea, passat b6 CR ceasuri albe. M-am mai interesat intre timp si ar merge dar vad ca nu prea suporta multe chestii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ia un 3C8 si gata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor

As lua dar pretul ma cam descurajeaza. M-ar interesa un model care sa-mi afiseze apelantul pe BC si sa stie sa raspunde de pe volan. Nu ma intereseaza agenda, citit sms-uri. Asta 5N0... stie astea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor

Un 3C8 035 730 simplu stie sa afiseze apelantul pr BC si sa raspunda de pe volan?a din informatiile de pe ross tech nu m-am prins, fiind ??? peste tot

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut colegii,am un volan in 3 spite fara comenzi si am comenzi pe maneta de la stergatoare,ce trebuie sa mai schimb pe langa volan cu comenzi sa fie functional?unde sa intru sa vad codul modulului care il am acum sa vad daca suporta comenzile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CE ai tu pe masina nu suporta. Iti trebuie unul HL si cablajul de airbag pentru comenzi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n
13 hours ago, mariusutu said:

salut colegii,am un volan in 3 spite fara comenzi si am comenzi pe maneta de la stergatoare,ce trebuie sa mai schimb pe langa volan cu comenzi sa fie functional?unde sa intru sa vad codul modulului care il am acum sa vad daca suporta comenzile?

cu VCDS-ul fa o scanare pe 16 - steering wheel - posteaza codurile si o sa iti zicem ce calculator de coloana trebuie sa achizitionezi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Address 16: Steering wheel        Labels: 3C0-953-549-SW25.lbl
   Part No SW: 3C0 953 549 AT    HW: 3C0 953 549 AT
   Component: J0527               0025  
   Revision: 00033000    Serial number: 3C5953507CK   
   Coding: 0001013
   Shop #: WSC 00028 028 00001
   VCID: 7EF588A32975A7EEE91-802B

No fault code found.

asta am eu pe masina acuma,ce coduri trebuie sa fie calc de coloana si ce mai trebuie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3C0-953-549-AH

3C0-953-549-AJ  astea iti trebuie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor

Exact ca la mine. Se gasesc destul de greu la preturi rezonabile.

Dintre cei care au facut retrofit la kit bluetooth premium cine imi poate spune unde este punctul de legatura la antena? Eu am antena cu  2 fire deja dar am kit low si nu vine firul cu mufa mov sub scaun

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

vrei sa te conectezi Rsap ? daca nu (si banuiesc ca nu....), nu ai nevoie de antena.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce modul bluethoot ar fi mai ok decat cel pe care il am sa pot activa si netul odata ce sa conectat la carkit. Asa e chiar nasol.  Sa ai de ales ori net ori vorbesti prin el.

Momentan am pe cel din imagine

20160503_150550.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Flo, cumpara un 3C8 035 730x ... (D, E)... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor
4 hours ago, F l o r i n said:

vrei sa te conectezi Rsap ? daca nu (si banuiesc ca nu....), nu ai nevoie de antena.

Pai eu credeam ca rsap e tocmai functia de a raspunde din volan :D. Pqna la urma ce e ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Nu, nu are legatura.

rsap = remote sim access profile. Telefonul devine doar un suport pentru sim. Restul functiilor sunt preluate de modulul de BT de pe masina. Nu merge pe Iphone... sau pe toate telefoanele - doar cele care suporta aceasta functie

http://www.android-rsap.com/bluetooth-sim-access-profile.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor

Ei asta-i altceva. Acum am inteles. Dar un modul 3C8. Xxx.xxx fara terminatie e ok? Raspunde de pe volan si imi apare pe BC? Ca pe ross tech nu sunt info despre el

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

presupun ca da, daca e 3c8 xxx xxx.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fara terminatie nu e OK, nu stie 3G, ad2p, etc..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor

Ok, ramane sa caut de la A in sus. Multumesc Florin si Cristi pentru lamuriri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!