Jump to content

Topic cu radiouri


Fikat
 Share

Postare recomandată

typ3 avea o masca sub bord, in zona scrumierei, ca o cutie de plastic, de forma paralelipipedica oarecum, in sectiune ca si fatza de radio de o posta bogdan.

se prindea radioul cu suruburi de bord, pe niste profiluri L si peste venea carcasa, apoi fatza cromata si restul

cam ca in poze

http://images.thesamba.com/vw/gallery/pix/176882.jpg asa "carcasa"

http://images.thesamba.com/vw/gallery/pix/28885.jpg asa fatza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
misu ploiesteanu

mosu are la a lui o masca exact ca aia din poza a pus-o la un casetofon, nu era acasa si am lasat un mesaj sa ma sune dar nimic...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de pe retromobil: Vand Radiocasetofon Blaupunkt,stereo, radio-ul merge bine, insa casetofonul agata caseta(se poate repara), aspect placut, butoane+fata originale, diverse functii inclusiv cea pentru alarma, 4 iesiri, a fost pe un Mercedes Cobra 1977, dar este compatibil pt auto ca: VW broscuta, VW Golf 1, VW Bus, etc, 130 RON, 0728.816.431

cassblau.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mosu are la a lui o masca exact ca aia din poza a pus-o la un casetofon, nu era acasa si am lasat un mesaj sa ma sune dar nimic...

Salut! Se mai aude ceva de problema de mai sus :) ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

misu ploiesteanu
Salut! Se mai aude ceva de problema de mai sus :) ?

nu m-a sunat, cind mai trec pe linga masina lui ii mai las un bilet. nu stiu de ce nu suna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da' ale mele merge??? :angry: nea...G.????am detei un msm d-ala 'eri, lu' matale..n'ai primit? sau....neclar pt. mine..Plz. enlaigt mi... :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alea are finalele arseeeeeee .... toto scriu acolo in topicul ala .... radioaie de piese nu gasesti la scrap ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ietete ce am gasit in lada mea cu jucarii....radiou' la care ascultam io muzica cand eram la gradinita...acu' o sa stea bine pe bancheta din spate a lui brosco.l-am gasit pe radio museum de mi-am adus aminte de el...

post-15677-1201462920_thumb.jpg

post-15677-1201463037_thumb.jpg

post-15677-1201463085_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma alatur si eu cu vreo 5 radio-uri blaupunkt, unul frankfurt, un coburg, unul neidentificat pe 6v, un super arimat si un essen (radio-cas din 1981). poze mai tarziu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

misu ploiesteanu
Misule asta m-ar interesa TDA 1072 :icon_redface:

dupa amiaza cind ajung acasa ma uit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poze cu aparatul blaupunkt - 30 ron

Daca e de vanzare doresc sa-l cumpar. Ce defect are ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e de vanzare doresc sa-l cumpar. Ce defect are ?

saddat :icon_redface:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ia sa ma dau si eu mare :D

1. Blaupunkt Emden 5 '72, complet si functional (are si eticheta cu P/N VW ;) si schema electrica ) :

img0012in6.jpg

2. Blaupunkt Bavaria Stereo (Frankfurt) complet si functional pentru BMW ~'80

Poze mai incolo :D

3. Blaupunkt Stuttgart complet si functional '68 :

dsc00144xw1.jpg

4. Blaupunkt Munster (butoane VW si fata de "Youngtimer" / Golf I ) stereo, complet si functional

Si la asta o sa revin cu poze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Emden de-asta ca al tau am si eu pe broasca, doar ca fatza are rizuri orizontale si e complet cromata. O fi mai vechi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai mult ca sigur ai un Emden3 (daca are si FM, daca nu are FM atunci e un Wolfsburg), Emden4 are dungulite orizontale dar e cu nergu.

Emden5 este ultimul model din serie care mai are fata metalica, dupa asta au intrat plasticele.

Uite aici niste poze :

http://www.oldtimerradio.com/auto.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fatza e de Emden 3, dar aparatul din spate e diferit, parca are butoane de UM, US si sigur UUS, precum si 2 butoane de ton, asta din poza are unul singur. O sa fac poza, poate ne lamurim. Asta-i pe broasca, da-i pus ulterior, sigur nu-i din fabrica. Omul vroia sa-l pastreze, da a uitat pina la urma.

Mai am Frankfurt Arimat model '76 parca, fara fatza si butoanele rotunde. Asta vreau sa-l pun pe tip 3, chiar daca-i mai nou.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • oldtimercraiova pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!