Jump to content

Nu se inchide una din usi cand inchid din telecomanda


valentyn
 Share

Postare recomandată

ok.ms pt raspuns. Trebuie cumva sa dau jos si panoul de fier?in afara de suruburi, mai e prins si in niste nituri pe care nu stiu cum sa le "mesteresc". Switch-ul se afla sub acel panou de fier?

apropo,da,se aude acel zgomot. Asta numai cand descui usa si cand pun contactul.

mai aruncati cate un ochi si pe paginile anterioare.... e pacat sa umplem forumul, cu acelesi raspunsuri.

Oricum, uite aici un DIY complet, cu ce ai de facut http://www.taligentx...rlockmechanism/

nup. Iata-l aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut din nou! am refacut lipiturile si merge perfect. dar, la montare, am intampinat o problema cu butucul ca nu il mai pot prinde inapoi. iese foarte usor daca trag de el. cum fac sa il prind? am strans si surubul de pe lateral, dar degeaba.....tot iese!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inelul care strange butucul il mai ai ?

Sent from my  using Tapatalk.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dex, de ce nu ai citit cum am facut eu?

fii atent te uiti prin interior inspre afara pe unde intra butucul si ar treb sa fie un inel un pic galbui cu niste santuri in partea de jos. in fctie de cum strangi acel surub torx mascat de chederul portierei, acest inel (cauza pb tale), se fixeaza sau se scoate.

mai intai cautai pozitia fara butuc ca sa iti faci o idee, eventual cu o lanterna si apoi cand ii intelegi sistemul pui butucul..

cam asta ar fi smecheria..

multa bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut din nou! am refacut lipiturile si merge perfect. dar, la montare, am intampinat o problema cu butucul ca nu il mai pot prinde inapoi. iese foarte usor daca trag de el. cum fac sa il prind? am strans si surubul de pe lateral, dar degeaba.....tot iese!

Ti-a cazut inelul de fixare, in usa..... trebuie sa dai iar totul jos, inclusiv manerul, ca sa-l pui la loc....

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da,exact in usa.pt ca atunci cand am montat panoul de fier,s-a auzit un zgomot cum ca ar fi cazut ceva in usa.am zis ca poate o fi ceva neimportant,dar cand colo.....apropo,se monteaza greu acel inel? Cam care ar fi pasii? Ms

exceptandu-i pe cei care constau in desfacerea celor 2 panouri si a yalei. Ca am invatat asta! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dai iar jos tot, dupa care tragi de manerul exterior un pic spre tine si spre exterior.... si o sa iasa.

Sub el, gasesti un surub torx. Il desfaci, dupa care vei putea scoate prin interiorul usii, partea interioara a manerului.

Pui la loc inelul cazut si remontezi tot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inteles....sper sa il bunghesc.....ce mai incoace si incolo....o adevarata distractie!!! :)))

tocmai m-am "invatat".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva daca vw passat din 98 este dotat cu inel pt marsarier?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu am mai reusit sa mai gasesc acel inel.o sa caut la dezmembrari,poate gasesc. Apropo,daca ma poate ajuta cineva legat de modulul de la antena radio.cu orice casetofon ce am incercat,pana si in oras se pierde semnalul si se aud posturile cu fasait. O fi(o merge) tot ca la usa? :D adica sa ii refac lipiturile? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,iti trebuie un amplificator pentru semnal ,se gasesc prin auto vit,numai bine.

Salut ,iti trebuie un amplificator de semnal.se gasesc in auto vit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare! mi s-au ars niste piese din unitatea centrala de la alarma si un electrician mi-a recomandat sa schimb unitatea centrala cu totul decat sa o repar pe aceea. de atunci nu mai am nici claxon si nici sunetele proprii ale alarmei. am achizitionat una nou ieri si as dori sa stiu, daca ma poate ajuta cineva, daca scotand-o pe cea veche o pot baga pe cea noua. fara fire, doar cutiutele schimbate intre ele. este o alarma simpla, cu telecomanda. nu stiu daca am voie sa dau numele alarmei aici pe forum. respect!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu ai achiztionat acelasi model de alarma(si ma indoiesc ca ai gasit la fel) e putin probabil sa se potriveasca la mufe sa fie plug&play

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti face acest lucru, doar dupa ce verifici schemele celor doua alarme si constati ca au conexiunile identice....

altfel, recomand sa nu te joci, ca o poti arde si pe cea noua

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inteles. Ms pt raspunsuri. Cred k cel mai bine ma duc la un service ca sa nu fie alte probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sau la un electrician care se pricepe.... cauta la tine in oras, sigur trebuie sa stii pe cineva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Am patit si eu un necaz cu usa si nu stiu cum e mai bine sa fac.

Detin un Passat Variant 1,9 TDI, model 2002.

Usa dreapta fata a ramas blocata pe pozitia inchis, usa fiind evident inchisa. :(

Am fost la un service si mi s-a spus ca incuietoarea are 2 senzori, unul de safe si unul de inchis-deschis.

Mi s-a spus ca de vina ar fi senzorul de safe, ca trebuie schimbata iala cu totul si ca ma costa vreo 600 de ron incuietoarea + vreo 200 manopera, intrucat trebuie desfacuta toata tapiteria si in plus, trebuie date nu stiu ce gauri din cauza usii blocate (pentru ca nu pot deschide usa altfel).

Aveti idee cum pot rezolva problema mai ieftin? As lua o incuietoare second-hand, dar cum pot deschide usa?

Nu ma pricep prea bine.

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jepcari. Completeaza profilul sa vedem de unde esti. Se rezolva mult mai ieftin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti recomand sa iti reconditionezi yala ta...

nu are 2 senzori... e o problema la yala ta - a ramas blocata in safe. Ori ai lipituri reci, ori colectorul motorasului e cu probleme -

Bate cu pumnul in usa, in zona yalei si in aceelasi timp, apasa butonul descuiat, de pe telecomanda. Incearca, pana se deschide.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze, am completat profilul. Sunt din Bucuresti.

Da, asa mi s-a spus, ca e blocata in safe si ar trebui schimbata.

Am incercat sa bat in usa, dar cat? :) N-a functionat metoda.

Please help!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incearca aceeasi medota zisa de florin insa inainte da cu spray wd40 in incuietoare, fai o baie...

daca nici asa nu merge ia bornele pt vro 2 min si apoi punele iar..am auzit si eu, nush daca se aplica..

succes, si sa postezi rezolvarea!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK, o sa dau cu spray, dar fiind usa blocata, nu stiu ce rezultate voi obtine.

La care borne te referi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, scz nu am fost atent...

merge si cu usa inchisa insa trebuie data fata de usa jos, e multa bataie de cap, ca nu ajungi la surubul ce o tine undeva dedesubt...

aplica varianta zisa de florin, si fa treaba cu CALM

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK, o sa dau cu spray, dar fiind usa blocata, nu stiu ce rezultate voi obtine.

La care borne te referi?

fa cum ti-am zis.... daca nu te descurci, ai tel noastre in semnatura, ne poti apela.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, o sa incerc in week-end, sa vedem ce pot face.

Multumesc pentru sugestii.

Revin pentru a comunica rezultatul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!