Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

Salut baieti,

       Sunt interesat sa achizitionez un kit complet R36 pentru passatul din descriere si ma gandeam daca cineva are vreo idee si/sau a cumparat de undeva pentru masina sa sau cunoaste pe cineva care este multumit, pretul maxim de care dispun este de 2000 Euro pentru un kit complet original.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bugetul este la limita chiar si pentru R-line. Pentru R36 sigur nu te incadrezi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, D@ny said:

Bugetul este la limita chiar si pentru R-line. Pentru R36 sigur nu te incadrezi!

@D@ny, ma poti ajuta si pe mine te rog cu ceva referinte pe privat, pentru R-line atunci? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut. De vreo 2 saptamani motorul avea la relanti un "duduit" parca era locomotiva pa abur. Am fost ieri la mecanic si mi-a gasit injectorul 4 blocat pe valoarea de 2.99.

Prima solutie ar fi reconditioarea. Am gasit la 450 RON + 150 montaj + drum(firma e din buzau) ajung pe la 700.

A doua solutie ar fi unul SH pretul e intre 350-450 + montaj as ajunge pe la 600.

Ar mai fi a treia varianta si anume injectoare de arl. Am gasit la 1000-1200 set de 4 + montaj. As da dublu fata de oricare din primele doua variante. Ideea e ca eu deja am stage 2 + turbina hybrid. Urmeaza si alt ambreiaj sport.

Cine se pricepe, care ar fi cea mai logica variante, si nu in ultimul rand, dupa ce montez injectoarele trebuie imediat modificat softul? Adica pot folosi masina pana modific softul actual?

PS: motor 1.9 TDI BKC

Multumesc

 

Modificat de Caal-Shto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pot pune doar faruri xenon fara AFS adica sa fie doar bixenon model 2006 pe passat b6 2009? Nu vreau xenon cu viraje in curbe ci doar bixenon binenteles OEM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Flo.....cumpără după 2007....să fie treaba ca de fabrica. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un coleg care a facut retrofit la maneta dsg b7 avem pe aici? As dori ceva informatii mai amănunțite. 

Screenshot_2016-07-03-14-30-21.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Flo - scoti maneta ta, incalzesti plasticul (axul) de la schimbator si-l rotesti la 90 grade.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lambda_dryver

O mica completare: Pentru a schimba maneta cu tot cu rama, trebuie schimbat tunelul central + butoane, fiind vorba de alte prinderi... Daca nu se vrea decat maciulia + mansonul, trebuie decapsata rama de plastic de care este prins mansonul de piele ale ambelor manete si facut schimb intre ele: rama veche pe mansonul nou :D.

Modificat de lambda_dryver
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

automat..... :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai asta e ideea ca as dori doar maciulia hehe. (Ce cuvint urit)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As vrea sa imi pun si eu puddle lights,ma puteti ajuta si cu mine cu indicati sau un link ca sa vad de ce am nevoie ca sa mi le montez.Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor

Calc de usi care sa stie de puddle lights, oglinzi cu decupaj plus montajul. Daca tot vrei sa faci o investitie cauta oglinzi b7 cu tot ce trebuie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Calculatorul trebuie sa aiba o serie anume ca sa imi functionez in continuare restul comenzilor,am oglinzile heliomate si incalzire.Oglinzile au ca o urma unde ar fi venit sticla,unde ar veni firele trase(adica de unde pleaca spre oglinda),sa ma uit poate le am.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, trebuie să fie un Highline - MAX.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Flo eu am schimbat la un prieten cu B6, 'maciulia" !

Este super simpla treaba, are o siguranta de plastic pe ax, altfel nu iese nuca de la schimbator. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

romaniuc.cezar

Salut,

Am un B6 din 2006 fara senzori de parcare si recent am facut upgrade la RCD 510 Delphi care suporta si OPS (+ CAN cu terminatia E). Vreau sa montez un kit ca acesta http://www.vwretrofit.ro/index.php/vw/produse-retrofit-passat/passat-b6/senzori-de-parcare-park-pilot-ops-spate-si-fata-pentru-vw-skoda-seat.html cu display pe RCD; a mai fost cineva in aceeasi situatie? ce probleme pot aparea?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU apar probleme, functioneaza OK< doar ca acel kit care vrei sa-l iei tu il gasesti pe aliexpres pe la vreo 220 dolari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

romaniuc.cezar
36 minutes ago, Al Bundy said:

NU apar probleme, functioneaza OK< doar ca acel kit care vrei sa-l iei tu il gasesti pe aliexpres pe la vreo 220 dolari.

Multumesc pentru raspuns!

Nu-mi ramane decat sa gasesc pe cineva bun in Iasi ca sa-l monteze, desi in urma cautarilor se pare ca nu a mai pus nimeni pe Passat B6 cu display pe RCD

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Mihai.Nechifor

A montat cineva buton de incuiat/descuiat si pe usa pasagerului?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 12.07.2016 at 8:33 AM, F l o r i n said:

 

Sal. Boss,

Poti sa-mi spui si mie in baza scan-ului atasat daca masina mea suporta OPS cu PLA 1.5 ?

Eventual daca nu este suficient acel scan sa-mi zici ce module anuma sa verific cu VCDS ?

Astept raspuns .

Multumesc .

 

Log-GL-08-RMN-WVWZZZ3CZ7E211503-54480km-33852mi-10.03.2016-01.txt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt PLA 1.0 sau 1.5 - terminatia pompei ABS trebuie sa fie 109.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai asta e codul de la ABS :

3C0 614 109

Ce alt ceva mai trebuie verificat ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa aibe J104 revizie

Nu suporta a ta 1.5

Modificat de iobau998
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!