Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

Modului albastru este bluethoot si al 2 după mufe pare ai fi ceva legat de wi-fi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Masina mea a venit fara unitate media si fara rama ce o inconjoara. Am instalat un RCD 510, insa nu gasesc de nicio culoare rama din poza de mai jos (am sunat la 30 de numere de telefon ce dezmembreaza Passat`uri, toti imi confirma ca au ce`mi trebuie, iar cand ma intalnesc cu ei, e cu totul alta nuanta de gri sau alt model, desi le explic faptul ca e fix la fel ca aluminiul, nu gri simplu, nu model carbon, nu gri inchis, etc).

 

Aveti idee pe unde pot gasi sau ma puteti ajuta cu un cod sa vad cat ar fi noua?

 

Multumesc

 

post-91507-0-15958400-1397047706_thumb.j

Modificat de cosmin_mtx
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LuciAlina2000

incarcator telefon, statie CB... merci mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La reprezentanta vw prin comanda,bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer sa fiu, nu stiu. Are elemente de highline, dar spre exemplu nu are si grila de la radiatoare cromata complet (stiam ca e un element definitoriu pentru highline).

Ideea e ca intr`adevar, trim`urile pe care le am eu se regasesc in general pe varianta highline.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Masina mea a venit fara unitate media si fara rama ce o inconjoara. Am instalat un RCD 510, insa nu gasesc de nicio culoare rama din poza de mai jos (am sunat la 30 de numere de telefon ce dezmembreaza Passat`uri, toti imi confirma ca au ce`mi trebuie, iar cand ma intalnesc cu ei, e cu totul alta nuanta de gri sau alt model, desi le explic faptul ca e fix la fel ca aluminiul, nu gri simplu, nu model carbon, nu gri inchis, etc).

 

Aveti idee pe unde pot gasi sau ma puteti ajuta cu un cod sa vad cat ar fi noua?

 

Multumesc

 

attachicon.giframa aluminiu.jpg

 

este Brushed aluminiu -  nu cauta de plastic ci cu cu aluminiu peste ea.....

 

noua - scumpa.... daca vrei SH, da-mi PM.

 

Zi placuta !

 

Sincer sa fiu, nu stiu. Are elemente de highline, dar spre exemplu nu are si grila de la radiatoare cromata complet (stiam ca e un element definitoriu pentru highline).

Ideea e ca intr`adevar, trim`urile pe care le am eu se regasesc in general pe varianta highline.

 

daca masina are piele sau piele cu alcantara (plus elementele cromate de care vb) - atunci e Highline.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ cosmin_mtx

Sal.,

Codurile ramei din jurul HU ar fi astea :

3C0 858 069 AG - 20V

3C0 858 069 AH - 20V

O zi buna .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal.,

Pai nu ai cum sa gasesti 8 variante pentru ca la nuanta ta BRUSHED ALUMINIUM (20V) nu sunt decat 4 coduri .

2 mai vechi 3C0 858 069 P - 20V ce a fost scos din productie la data de 01.01.2008 si inlocuit cu cel dat de mine cu terminatia AG - 20V, respectiv 3C0 858 069 Q - 20V ce a fost scos din productie la data de 01.02.2008 si inlocuit cu al doilea cod dat de mine cel cu terminatie AH - 20V .

Tu la dezmembrari daca pe masina ai consola in nuanta BRUSHED ALUMINIUM trebuie sa cauti unul din urmatoarele coduri :

3C0 858 069 P - 20V sau AG - 20V

3C0 858 069 Q - 20V sau AH - 20V 

O zi buna .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Remarcam faptul ca sunt in total 8 nuante, adica foarte diversificat (nu stiu daca exista pe la alti producatori atatea disponibiltati).

Stiu ca eu am nevoie de aluminium brushed

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

volanul de scirocco se potriveste pe b6?

 

de unde pot lua a sursa de curent când pun acc-ul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, se potriveste..... in functie de ce ai tu pe masina acum, trebuie inlocuit si calculatorul de coloana - daca vb de modelul nou de volan... si daca tu ai volan multifunctional - modelul vechi. Daca nu ai volan cu comenzi, atunci obligatoriu trebuie inlocuit si calc.

 

daca nu ai cu comenzi si pui tot fara... nu iti trebuie altceva... decat modificare/alt cablaj volan.

 

incearca pe viitor sa oferi mai multe informatii, ca sa nu stam sa expunem fiecare situatie....

 

de unde poti lua curent cand pui contactul - utilizeaza o borna din blocul cu sigurante - in felul asta pui siguranta in bloc si tragi fir unde ai nevoie....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, se potriveste..... in functie de ce ai tu pe masina acum, trebuie inlocuit si calculatorul de coloana - daca vb de modelul nou de volan... si daca tu ai volan multifunctional - modelul vechi. Daca nu ai volan cu comenzi, atunci obligatoriu trebuie inlocuit si calc.

daca nu ai cu comenzi si pui tot fara... nu iti trebuie altceva... decat modificare/alt cablaj volan.

incearca pe viitor sa oferi mai multe informatii, ca sa nu stam sa expunem fiecare situatie....

de unde poti lua curent cand pui contactul - utilizeaza o borna din blocul cu sigurante - in felul asta pui siguranta in bloc si tragi fir unde ai nevoie....

mersi Florin pentru informați,firul imi trebuie pentru remote la navigatie China
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma mai ajutati cu o parere, va rog?

 

Avand in vedere ca am maxidot alb, RCD 510 unde predomina alb si are butoane rosii, iar singura piesa din toata masina cu iluminat albastru e climatronicul de mai jos(poza 1), as vrea sa`i schimb ledurile albastre cu unele rosii.

 

Am desfacut climatronicul, am probat, trebuie sa schimb cele 4 leduri incercuite (poza 2). Intrebarile mele pentru cei care au mai efectuat asemenea operatii:

 

1. Ati schimbat cu vreun tip anume de leduri, eventual ati cumparat de undeva anume?

2. Trebuie sa am grija la ceva specific? (mentionez ca o sa le schimb zilele astea cu ajutorul unui prieten care a mai schimbat diferite leduri, dar nu la masini)

 

Multumesc

post-91507-0-25671100-1397224785_thumb.j post-91507-0-22209900-1397224901_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai sunt colegi care au schimbat. Trebuie sa folosesti o statie de lipit .

Mai bine vorbeste cu colegul Florin,vezi ca a postat mai sus. Se pricepe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, se potriveste..... in functie de ce ai tu pe masina acum, trebuie inlocuit si calculatorul de coloana - daca vb de modelul nou de volan... si daca tu ai volan multifunctional - modelul vechi. Daca nu ai volan cu comenzi, atunci obligatoriu trebuie inlocuit si calc.

daca nu ai cu comenzi si pui tot fara... nu iti trebuie altceva... decat modificare/alt cablaj volan.

incearca pe viitor sa oferi mai multe informatii, ca sa nu stam sa expunem fiecare situatie....

de unde poti lua curent cand pui contactul - utilizeaza o borna din blocul cu sigurante - in felul asta pui siguranta in bloc si tragi fir unde ai nevoie....

aceata este Florin post-114028-13973671776557_thumb.jpgpost-114028-13973671871022_thumb.jpg

Da, se potriveste..... in functie de ce ai tu pe masina acum, trebuie inlocuit si calculatorul de coloana - daca vb de modelul nou de volan... si daca tu ai volan multifunctional - modelul vechi. Daca nu ai volan cu comenzi, atunci obligatoriu trebuie inlocuit si calc.

daca nu ai cu comenzi si pui tot fara... nu iti trebuie altceva... decat modificare/alt cablaj volan.

incearca pe viitor sa oferi mai multe informatii, ca sa nu stam sa expunem fiecare situatie....

de unde poti lua curent cand pui contactul - utilizeaza o borna din blocul cu sigurante - in felul asta pui siguranta in bloc si tragi fir unde ai nevoie....

aceata este Florin attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1397367175.984300.jpgattachicon.gifImageUploadedByTapatalk1397367185.448722.jpg
si eu asa am post-114028-13973673315507_thumb.jpg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-a mai discutat de 1000 de ori. Te rog sa citesti posturile din aria b6 si sa folosesti functia search!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit pe net CAN Gateway N 2009 pe masina am C dar in viitor vreau sa fac update de clima si Instruments, dela N la Q este diferenta mare adica Q suporta mai multe proceduri decat N ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

componente, comunicatie... nu proceduri.

 

si N si Q - sunt ok. Pentru ce vrei tu si ce suporta masina ta, nu sunt diferente.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

componente, comunicatie... nu proceduri.

si N si Q - sunt ok. Pentru ce vrei tu si ce suporta masina ta, nu sunt diferente.

am înțeles mersi Florin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in cazul in care ma decid sa schimb grila fata....exista varianta "highline + bluemotion + pdc" ? ce cod OEM ar avea ?

asa, doar ca ii lipsesc gaurile pentru senzori.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exista... 

post-30007-0-86023900-1397541773_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu doua intrebari:

1. Care sunt pinii pentru iluminare la comutatorul de lumini?

2. Cablajul pentru grilele luminate (de B7) are niste cleme, banuiesc ca pentru prinderea lui in spatele bordului. Eu nu imi amintesc sa fie vreun loc in care sa poata sta clemele alea. Stie cineva unde se prind clemele respective? Eventual un print screen din ETKA sau asemanator.

 

Multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gri + maron - grilele pe "intepenesc" in plansa de bord. Nu exista o pozitie dedicata a clemelor ci pur si simplu se impaneaza in buretele bordului.

Modificat de D@ny
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!