Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

Salut D@ny si ms de raspuns !

Yo ma asteptam la niste sume fabuloase , dar la sumele mentionate de tine este mai mult decat OK .

Aveti idee cu cine as putea sa iau legatura pentru acestea ? ( piese si manopera )

 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut D@ny si ms de raspuns !

Yo ma asteptam la niste sume fabuloase , dar la sumele mentionate de tine este mai mult decat OK .

Aveti idee cu cine as putea sa iau legatura pentru acestea ? ( piese si manopera )

Multumesc

Florin face de toate! Recomand!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai trebuie sa adaugi grupul de manete si plasticul de sub, ocazie cu care iti montezi si tempomat. Deci mai ai vreo 4-500 ron. Ai nevoie de manete pt ca nu ai cum sa schimbi info de pe display, maneta ta actuala nu are butoane, cea de la stergatoare. post-6376-13954218172806_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau iti pui si volan cu butoane, si nu mai ai nevoie de manete ! 
:beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai o fi si montajul 200-250 ron deci ajungi la 1100-1200 ron insa o sa ai si tempomat si computer de bord.

Sau iti pui si volan cu butoane, si nu mai ai nevoie de manete !

:beerchug:

Dar nici tempomat deci ...

Daca vrea comenzi volan, are nevoie de volan si calculator highline = lejer + 1000 ron, aceste doua repere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am pilot automat ( manetutele acelea din stanga ) si la manetuta din dreapta doar reglarea aceea de vit. la stergatoare ( care presupun ca o au cam toti :D ) .

Tempomat ala nu prea stiu cei :question:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si volan de care ai ?

Ne pui o poza ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti taia de pe lista calc de coloana (daca alegi var1) pentru ca ce ai tu acum este ok.

Raman ceasurile 450 ron si:

1 grup manete pentru ca trebuie sa schimbi cumva info de pe display ~ 450 ron

2 volan cu comenzi, airbag si calculator de coloana highline ~1800 ron

Montaj 250 ron

Tragi linie si vezi daca si ce merita.

PS - volanul ala din poza a fost al meu :))

Modificat de D@ny
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poi daca optez sa nu schimb volanul  si daca reusesc sa iau doar manetuta pe care este butonul ( asta bineinteles daca se poate) cam ce ar mai fi  ?

 

P.S. : am luat de pe net poza ca aveam o singura poza in pc dar era prea mare si nu vroia sa o incarce pe forum :blah:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se vede bine! Eu asa o am si este perfecta, nici prea sus, nici prea jos ... Camera expusa de geoland nu merge pe RNS deoarece lucreaza intr-un alt sistem, RNS-ul stie doar de RGB!

Sal.,

Poti pune o poza cu pozitionarea camerei si una cu ce arata pe HU ?

Multumesc.

Poti taia de pe lista calc de coloana (daca alegi var1) pentru ca ce ai tu acum este ok.

Raman ceasurile 450 ron si:

1 grup manete pentru ca trebuie sa schimbi cumva info de pe display ~ 450 ron

2 volan cu comenzi, airbag si calculator de coloana highline ~1800 ron

Manete pentru colegul TVZ !!!!

Daca da 200 Ron am eu manete ca cele din poza pusa de tine pe pagina anterioara .

Cea de stergatoare are 2 butoane in varf-ul ei si reset in partea de dedesubt .

O seara buna si astept pozele cu camera .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Camera este intre cele doua lampi af placutei de inmatriculare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

Se vede bine! Eu asa o am si este perfecta, nici prea sus, nici prea jos ... Camera expusa de geoland nu merge pe RNS deoarece lucreaza intr-un alt sistem, RNS-ul stie doar de RGB!

Sal.,

Poti pune o poza cu pozitionarea camerei si una cu ce arata pe HU ?

Multumesc.

Poti taia de pe lista calc de coloana (daca alegi var1) pentru ca ce ai tu acum este ok.

Raman ceasurile 450 ron si:

1 grup manete pentru ca trebuie sa schimbi cumva info de pe display ~ 450 ron

2 volan cu comenzi, airbag si calculator de coloana highline ~1800 ron

Manete pentru colegul TVZ !!!!

Daca da 200 Ron am eu manete ca cele din poza pusa de tine pe pagina anterioara .

Cea de stergatoare are 2 butoane in varf-ul ei si reset in partea de dedesubt .

O seara buna si astept pozele cu camera .

 

 

Salut adrian si ms de ajutor , sunt interesat .

Este originala ? si intrebarea este daca merge schimbata doar manetuta aia sau cu tot ?

 

Multumesc

Poti taia de pe lista calc de coloana (daca alegi var1) pentru ca ce ai tu acum este ok.

Raman ceasurile 450 ron si:

1 grup manete pentru ca trebuie sa schimbi cumva info de pe display ~ 450 ron

2 volan cu comenzi, airbag si calculator de coloana highline ~1800 ron

Montaj 250 ron

Tragi linie si vezi daca si ce merita.

PS - volanul ala din poza a fost al meu :))

Este obligatoriu volanul asta cu comenzi ? daca nu , ce ar mai trebui ?

 

Multumesc .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Manetele formeaza un grup, nu se pot separa. Daca iei manetele, nu ramane sa iei decat bordul si sa ef montajul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mihai ploiesti

As vrea sa montez smd.uri sau led.uri la luminile de picioare! Eu am lumini la picioare, dar m.ar interesa care este modelul care se potriveste(daca se poate poza) si cum se demonteaza!

As vrea sa pun si smd.uri sau leduri mai puternice la lumina de la numar(tot poza-daca se poate)!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As vrea sa montez smd.uri sau led.uri la luminile de picioare! Eu am lumini la picioare, dar m.ar interesa care este modelul care se potriveste(daca se poate poza) si cum se demonteaza!

As vrea sa pun si smd.uri sau leduri mai puternice la lumina de la numar(tot poza-daca se poate)!

daca vrei leduri la picioare sa nu contina mai mult de 5 smd-uri daca cumperi cu 9 smd-uri nu intra ;) eu am încercat si nu am fost mulțumit si am pus placa cu 9 smd-uri post-114028-13954671410571_thumb.jpg Modificat de geoland87
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

TVZ exista topic pentru retrofit IC cu computer. Sunt discutii multe si cu lamuriri suficiente acolo.

Sfat: daca tot iti iei ceasuri schimba-le si lumina pe alb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut adrian si ms de ajutor , sunt interesat .

 

Este originala ? si intrebarea este daca merge schimbata doar manetuta aia sau cu tot ?

Multumesc

Sal.,

Da sunt originale .

Sunt de pe masina mea date jos ca eu am pus volan cu comenzi si nu se pupa una cu alta .

Daca le vrei astept pm cu adresa de livrare .

O zi buna .

Camera este intre cele doua lampi af placutei de inmatriculare.

Sal.,

Stiu unde vine montata .

Eu vroiam poze ca sa-mi fac o idee cam cum vine pe masina si cum se vede cand dai cu spatele .

A ta e aia standard sau aia HI la care se misca liniile cand invarti de volan?

Astept totusi si pozele .

Atat din exterior cat si din interior .

O zi buna .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mihai ploiesti

Multumesc pt pozele cu smd.urile de la picioare! Cum se schimba? Ledurile sau smd.urile care sunt pentru numar cum sunt?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

TVZ exista topic pentru retrofit IC cu computer. Sunt discutii multe si cu lamuriri suficiente acolo.

Sfat: daca tot iti iei ceasuri schimba-le si lumina pe alb.

Ms mult teo .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Manetele formeaza un grup, nu se pot separa. Daca iei manetele, nu ramane sa iei decat bordul si sa ef montajul.

 

se pot separa, dar nu se vand separat.... de combinat - sa cumperi un grup de manete care nu are tempomat si sa scoatem maneta cu stergatoare cu butoane de BC - putem face.

 

Lista cu necesar am revizuit-o impreuna cu Dany - iti stam la dispozitie cu restul informatiilor, daca mai putem sa te ajutam cu ceva,

 

wknd placut tuturor !

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am reușit sa modific stopurile spate gen skyline. Ce pot sa zic... munca de chinez batran dar merita. Mie chiar imi place cum arata.

Si a doua modificare a fost înlocuirea bărilor longitudunale cu unele cromate. De data asta recomand cy cea mai mare caldura sa nu va apucati de asa ceva :))) a fost chinul de pe lume si nervi intansi la maximum impreuna cu cativa psalmi coborati din norii pufosi :)

Oricum daca ar fi sa mai fac odată această schimbare as renunța din prima. Prea multe chestii de desfacut care sunt firave dar cel mai rau posibil este cu desfacutul șuruburilor de la bara unde vrei nu vrei indoi putin capitonajul de pe plafon. Maine am sa pun pozele finale. Intermediare nu am facut deoarece mi-a fost frica sa nu sparg telefonul de nervi.

Si mi-a ramas sa fac o ultima modificare, blocare usi pe partea pasagerului, dar asta pe maine sau poimâine. O seara faina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tu ai facut stopuriile? E greu..?

Modificat de xDaniel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ledurile sunt cumparate de pe forum si le-am montat eu singur. Este putin mai dificil dar pana la urma am reusit, trebuie foarte mare atenție pentru a nu ciobi sau sparge stopul, in rest e o chestiune simpla de dat gauri si pilit cu freza electrica, după care introduse ledurile, lipit stop si montat înapoi pe mașină, la legaturi acolo este bataie de cap daca se face pe passat variant la sedan e mai usor de facut legăturile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!