Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

Vali, imi poti confirma te rog, daca codarea data de @humerg este valabila si la mine ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codarea lui Humerg este de la mine si merge perfect si la tine. Poti sa-i inlocuiesti un 1 cu un 0, dar nu conteaza. Poti s-o pui identic

Acel 1 activeaza comunicatia cu un modul suplimentar si pe care tu nu-l ai (despre care vorbeam acum saptamani). Este inutil pentru tine, dar nici nu te incurca. Nici eu nici Humerg si nici tu nu-l ai. L-am activat de curiozitate si asa a ramas...


P.S. Apropo. Daca ai prostia asta de suport iti recomand sa cumperi varianta de B6 de la VW.

Am aflat si eu asta dupa 3 ani. Multumiri si pe aceasta cale lui Humerg (pentru idee) si lui Florin, pentru indicatii de decupare. :)

Modificat de Valentin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exact prostia aia de suport o am, pentru ca de acolo am luat kit-ul, mai putin modulul........ care este (o poza) si ce cod are varianta de B6 de la VW ?

ce "problema" are acest suport de poliester ?

 

asta am cumparat mai exact.....

Modificat de cridaia
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca a montat KIT-ul de BT ulterior, sigur are ambele canale, L si R.

Doar masinile din fabrica cu BT, au doar R, si asta pana in 2010.

Dupa 2010 din cate am vazut vin cu ambele canale.

Asta este spuma care este pentru masinile noastre: 3C0919738

 

http://cms2.netnews.cz/files/shop-images/6495308/8064-1_image.jpg

 

Vezi ca daca inlocuiesti ultimul 1 cu 0 iti dezactiveaza WiFi-ul.

Asa am reusit eu sa dezactivez WiFi-ul si chiar daca am modificat din nou, doar a doua zi a revenit WiFi-ul, dupa ce a taiat canul alimentarea.

Asa ca mai bine lasi codul asta: 020000000100000000000101

Modificat de humerg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pun ceva mai serios :Dpost-114028-13959320712955_thumb.jpgpost-114028-13959320833589_thumb.jpgpost-114028-13959320950874_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

P.S. Apropo. Daca ai prostia asta de suport iti recomand sa cumperi varianta de B6 de la VW.

Am aflat si eu asta dupa 3 ani. Multumiri si pe aceasta cale lui Humerg (pentru idee) si lui Florin, pentru indicatii de decupare. :)

 

Daca a montat KIT-ul de BT ulterior, sigur are ambele canale, L si R.

Doar masinile din fabrica cu BT, au doar R, si asta pana in 2010.

Dupa 2010 din cate am vazut vin cu ambele canale.

Asta este spuma care este pentru masinile noastre: 3C0919738

 

http://cms2.netnews.cz/files/shop-images/6495308/8064-1_image.jpg

 

Kit-ul a fost montat ulterior, dupa cum am postat mai sus........

dar ca sa "nu mor prost", ce are spuma achizitionata de pe carsystems fata de cea OEM 3C0 919 738 ?

.......inafara faptului ca "se plimba" pe sub scaun.

 

Modificat de cridaia
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cridaia, aia e singura diferenta, ca nu se plimba deloc. :D

Are 2 "cleme" care o fixeaza "fix" sub scaun. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si pentru asta trebuie decupata mocheta ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu tebuie.

Are din fabrica taiate 2 gauri speciale, dar nu sunt scoase dopurile, de mocheta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adica este predecupata.... dar nu la toate. Am gasit si multe care nu au.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca imi aduc bine aminte, nici la mine nu este predecupata....... poate ma "asisti" sa fac si eu decupajul, daca ma voi decide sa cumpar unul OEM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu mare placere, iti dau pozele pe mail - am pus si o ruleta pe langa decupaje, sa se vada distantele, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florine, cred ca la toate este decupata, dar este aproape invizibil locul. Din acest motiv am avut nevoie de pozele tale. Inainte de asta apasasem peste tot pe mocheta si ea parea nedecupata.

Odata gasit locul, totul devine mai usor, desi as fi jurat inainte ca e intacta mocheta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sigur nu la toate..... am gasit la B6 care nu au decupajul - e adevarat ca erau printre primele modele.... 2005-2006.

 

o sa studiez pe viitor asta.

 

la modele dupa 2008 - siguranta au toate....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua,

  Insertiile sau dungile de crom din "varful" grilei (cele din poza), se pot achizitiona separat..sau doar impreuna cu intreaga grila? M-i s-a rupt una din ea si nu gasesc nicaieri pe internet. Va multumesc !

post-112717-0-12340100-1396017674_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. As dori sa-mi pun o perdeluta la luneta si nu am carlgele de prindere pe plafon. aveti idee unde gasesc unele originale sau cum se prind de plafon in partea din spate.. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Insertiile sau dungile de crom din "varful" grilei (cele din poza), se pot achizitiona separat..sau doar impreuna cu intreaga grila? M-i s-a rupt una din ea si nu gasesc nicaieri pe internet. Va multumesc !

Sal.,

Nu gasesti doar insertiile cromate.

O seara buna .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru montarea kitului xenon nu trebuie adaptoare....pentru ca prin clemele acealea valeo nu pot trece cablajul de la becul xenon..Sugestii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

Insertiile sau dungile de crom din "varful" grilei (cele din poza), se pot achizitiona separat..sau doar impreuna cu intreaga grila? M-i s-a rupt una din ea si nu gasesc nicaieri pe internet. Va multumesc !

Sal.,

Nu gasesti doar insertiile cromate.

O seara buna .

 

Se gasesc, e plin ebay-ul.

Later edit: Scuze, abia acum am obs si partea cu "s-a rupt".

/me ametit :D

Modificat de illusions
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din pacate pe original, nu gasesti decat masca cu totul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru montarea kitului xenon nu trebuie adaptoare....pentru ca prin clemele acealea valeo nu pot trece cablajul de la becul xenon..Sugestii?

Se taie soclul cu o panza de bomfaier. Se trec firele prin fanta creata. Succes.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sau se incalzeste mufa de la kit, ca sa se poata turtii si sa incapa.... dupa care se face la loc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mufa de la Kit se poate scoate.

Si se baga fara nici o problema cablajul prin tabla de la prindere.

Fara a se taia sau turti.

Nu am verificat, din cate am inteles ar fi la fel prinderea becului in far !

Aici am gasit explicatiile, poate e util si la altii:

 

Modificat de humerg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si daca ai mufa de plastic risti sa o crapi cand bagi mansonul de cauciuc.

Ca sa fie mai usor se scot firele cu papuci mici. Ca sa le bagati inapoi se umezesc putin.

Modificat de teo0605
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de ajutor!Mufa de plastic am dar am pilit-o umpic si am resit sa trec mufa prin ea ca a fost nevoie sa indepartez foarte putin plastic.


Si apropo , dar mufa de alimentare se poate scoate din manson si dupa ce treci celealte mufe mai mici prin soclu de prindere o pui inapoi

Modificat de andrei1205
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!