Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

da, din pacate la variant - daca vrei sa legi si semnalizarea, te chinuie un pic la trasul firelor.

 

legat de barele de pe plafon - .... la modelul anterior, era pistol cu apa - avea capacele de pe ele, care se scoteau imediat si acces direct la suruburi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

D@ny

Sal.,

Inca mai astept pozele cu camera si cu imaginea care o afiseaza pe RNS .

Ca sa stiu ce sa fac .

Multumesc .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreo idee ce cantitate de vopsea trebuie ptr vopsit etrierii?

Modificat de piny
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Aveti idee daca in urmatoarea situatie trebuie sa mai schimb calculatorul de coloana la un Passat B6 2009?

Am volan de piele, in 3 spite, am cruise control, dar nu am comenzi si as vrea sa le pun, iar daca nu se pot da plasticele jos sau nu am loc in spatele lor, sa schimb volanul cu totul.

Am nevoie de altceva in afara de comenzi ? Daca trebuie sa schimb covrigul, aveti idee daca se potriveste airbag-ul pe care il am acum la un covrig asemanator, dar cu comenzi?

 

Multumesc

Modificat de cosmin_mtx
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. Era buna o poza sa vedem ce model de volan ai .... cel ca de CC sau modelul vechi in 3 spite....

2. Da, este nevoie de alt calculator de volan - un Highline - tu acum ai un Midline

3. Daca in spatele capacelor ai spatiu liber, se pot monta direct comenzile cu calculatorul aferent - vb de cel din volan. Daca in spate ai cauciuc.... nu, trebuie sa cumperi alt volan.

4. Daca iti cumperi alt volan similar ca design, merge airbag-ul actual.

5. Imi mai trebuie si cablajul din volan, pentru volan cu comenzi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cosmin_mtx

Sal.,

Ai nevoie de un scan al masinii ca sa vedem ce cod are actual-ul calculator de coloana si daca suporta comenzi pe volan .

Dar pune acest scan pe topic-ul dedicat .

Adica aici :

http://vwforum.ro/topic/38337-montare-comenzi-pe-volan-si-carkit-bluetooth/

O zi buna .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adrian, daca nu are comenzi pe volan, 100% nu suporta volan multifunctional..... trebuie inlocuit.

 

cu ce - da asta vedem dupa o scanare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ Florin si Adrian

 

Multumesc pentru raspunsuri, prin scan la ce va referiti? Scanare cu testerul? Banuiesc ca nu pot afla cu ajutorul VINului, nu?

Modelul volanului e acesta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@cosmin_mtx

Sal.,

Ai nevoie de volan cu comenzi si nu doar de comenzi .

Iar calculatorul de coloana care-l ai acum nu suporta 100% volan cu comenzi .

Daca o sa vrei sa investesti macar ia unul de Golf MKV (5) - GTI sa stii o treaba .

O seara buna .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, multumesc frumos pentru raspunsuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ Florin si Adrian

 

Multumesc pentru raspunsuri, prin scan la ce va referiti? Scanare cu testerul? Banuiesc ca nu pot afla cu ajutorul VINului, nu?

Modelul volanului e acesta

 

o scanare cu un VCDS, VAS... sau alt tester compatibil - sa vad ce calculator coloana ai, ca sa iti zic ce sa cauti - cumperi.

 

daca vrei sa pastrezi  airbag-ul tau - atunci asa cum ti-a zis si adrian - cauta volan cu comenzi care sa fie ca al tau la design (cel de G5, Passat B6, etc) nu cel de CC - pt acela o sa iti trebuiasca alt airbag.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu ma gandeam la ceva mai putin costisitor, daca va trebui sa inlocuiesc si calculatorul de coloana, atunci o sa astept pana ma strang ceva resurse si o sa schimb si volanul, cu tot cu airbag

 

LE: Am un coleg de serviciu care are un tester, poate o sa reusesc sa aflu ce calculator am, revin atunci.

Multumesc

Modificat de cosmin_mtx
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un calc de coloana Highline pt B6, SH, pt volan gen G5 - nu este chiar asa scump - undeva la 250 lei

 

daca vrei sa montezi volanul de CC (G6) - atunci un calculator coloana SH (gasesti greu) o sa fie 100 euro, unul adus de afara - 600-700 lei nou, la reprezentanta 1000 lei parca.... daca nu mai bine.

 

deci, sa te orientezi si in functie de aceste lucruri.

 

oricum, volanul de CC/G6, nu se compara...... e mult mai frumos - parerea mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce părere aveți de astea? Eagle eye LED de 9W.

post-113179-13957651580934_thumb.jpg post-113179-13957651797707_thumb.jpg

Puse asa:

post-113179-13957652910354_thumb.jpg

Cu controllerul asta: - aprinde automat luminile, dimm când aprind farurile, Coming Home 20 sec, semnalizeaza odată cu semnalizarea iar pe partea opusa se stinge.

post-113179-1395765372071_thumb.jpg

Aștept păreri! Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mihai ploiesti

super tari!! :D  :D  :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

meniul... da.... in colt unde scrie Camera.... a pus chinezul indigoul invers... :D

ma gandesc daca are ceva in setari, sa dreaga treaba...

aveai dreptate Florin azi am butonat navigatia si am dezactivat Contro acum este ok :D post-114028-13958548557686_thumb.jpgpost-114028-13958548701605_thumb.jpg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bravo. Este altceva acum....cand se vede corect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si eu o nedumerire...... acum pe masina am BT Premium cu codul 3C8 035 730, daca il schimb cu 3C8 035 730D, inafara de codarea lui:

  • mai trebuie ceva ?
  • pot folosi "codarea" de la modulul vechi ?
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nimic altceva.

 

Codarea celui vechi.... nu-mi aduc aminte daca sunt diferente majore, dar oricum nu e greu de codat - nu ai multe la el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si mai tragi 2 fire sa se auda si canalul stang atunci cand rulezi muzica de pe telefon over bluetooth.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se potriveste codarea de la cel vechi.

Asta e codul de la 3c8 920 730 D: 020000000100000000001100

La C este mult mai scurt codul !

 

Si daca tot tragi fire, atunci poti trage direct 6 fire: 2 canalul stang muzica + 2 MIC IN RNS + 2 MIC OUT RNS.

Si cu un drum iti faci si comanda vocala pentru RNS.

:-P

Modificat de humerg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

m-ati bagat in ceata....... voi vedea ce si cum cand ajunge modulul si voi cere suport atunci daca va fi nevoie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E simpla treaba.

De la bluetooth la rns sunt trase 2 fire pentru sunet, DR.

Telefonul merge pe MONO, si atunci rns baga sunetul si in ST si in DR.

Daca pui muzica print BT, atunci RNS lasa sunetul Stereo, si se aude doar in DR.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are nevoie de fire in plus, ca stiu ce are el pe ea

Codarea nu merge de la cel vechi pe cel nou

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!