Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

asa da - am crezut ca vrei sa pui din cele albe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Un can gateway cu terminatie E suporta trecere la RCD 510?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc frumos! Acesta este can-ul meu  „Address 19: CAN Gateway        Labels: 3C0-907-530.lbl   Part No SW: 3C0 907 530 E”. Am tot citit despre RCD 510 și am văzut că are un coleg de-al nostru mai multe modele. Cel „premium” are bluetooth incorporat și nu necesită vreun modul bluetooth de pe mașină? (are 100 de lei diferență la preț față de unul standard)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rcd510 nu exista cu bluetooth incorporat. Doar rns315 exista cu BT

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa imi iau o grila fata de la "chineji" si vreau sa stiu daca cea de Golf V se potriveste pe B6, pentru ca asa sustine vanzatorul?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tu, cand te uiti la un golf V si la un Passat B6 ce crezi, sunt la fel?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu daca s-a mai discutat de chestia asta, dar daca s-a discutat imi cer scuze fata de moderatori. In locul stergatorului de pe hayon de la passat b6 se poate pune un dop de plastic? Ma enerveaza ca imi zgarie geamul de la praf si mizerie. Am vazut pe un golf IV pus asa si ma gandeam ca pot gasi si pentru passat. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Zgaraie si face gălăgie de la uzură nu de prost construit. Vizibil e ok dar cauciucul e copt si mai tare decât ar trebui. Pune unul nou, de preferință Bosch, valeo sau SWF si ai rezolvat problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu este chiar asa....am schimbat la masina personala cu unul Bosch aerotwin si "din prima zi" a mers la fel.

Problema apare pentru ca stergerea se face in prima faza "pe uscat" si din cauza aceasta se intampla.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:offtopic: Conteaza si ce stergator cumperi/montezi, dar si cum iti ingrijesti masina. Din 2 in 2 zile puteti sterge geamurile cu o carpa, inainte de a pleca la drum. Asa fac eu si cu toate astea, tot afecteaza praful care se depune. La fel de bine puteti sterge lamelele stergatoarelor la cateva zile cu o carpa umeda, pentru a elimina praful lipit pe suprafata de contact. Dupa aceea puteti actiona maneta "stropitorilor" linistiti, fara sa va ganditi ca dauneaza geamului.

Pe luneta se stie ca se depune mai mult praf, deci trebuie sa aveti in vedere uzura prematura a lamelei  :offtopic:

Sarbatori fericite!

Modificat de svg_gabriel10
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vreau sa fiu rautacios acum in prag de Sarbatoare, insa din punctul meu de vedere asta ar fi obsesie.........nimeni nu are "timp" pentru asa ceva...... nu ar trebui si cand "sta masina" cateva zile, sa o ridicam pe butuci sa nu se "uzeze" suspensia ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si mie imi place sa o ingrijesc dar nici sa exageram... eu nu m-am plans de uzura prematura, dar nici nu voi lasa sa "cada" ceva dupa care sa schimb.... dar sa revin la stergator, nu ma vei vedea "sa stau in ploaie" (spre exemplu) ca sa sterg luneta, cand el costa 50-100lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Băieți ia hai sa schimbam subiectul ca deja a deviat, întrebare am rns510 si am instalat o camera de reverse, tot bun pana aici am conectat toate firele unde trebuie dar cand introduc in marșarier nu se intampla nimic pe display.

Menționez ca, camera are un cablu care se conectează in rns si inca 3 fire: unul maro la masa, altul la + permanent ( lam conectat la + de la bricheta din portbagaj) si inca un fir la plus de la marșarier ( lam conectat la + de la bec)

Masina e un Passat B6 din 2008, sugestii? Sfaturi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

horyc, ai facut modificarea in VCDS? "rearview camera installed"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scoate mufa de alimentate de la camera, de pe capota, si verifica da iti vine 12v + si - si semnal marcharier.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Normal ca imi vine ca se aprinde becul de marșarier! Si am verificat polaritatea si e ok...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Debifeaza din can și bifează din rns

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am zis sa verifi in mufa de la camera, chiar inainte de camera, daca ai curent unde trebuie. Becul normal ca se aprinde, important daca intra curent in camera. Si apoi mergem mai departe!

Modificat de humerg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce camera ai în emblema sau în bara ? Când bagi în marșarier display-ul la rns este negru?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa verific daca imi ajunge curent la mufa...

E modelul din bara, cand bag in marșarier nu se intampla nimic in rns

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dacă nu îți apare nimic nu este codat bine,fa ce ți-am spus mai sus,sa fie bifat doar pe rns.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!