Jump to content

Audi A4 Avant


mpa@tuninggarage

Postare recomandată

mpa@tuninggarage

Au venit si ornamentele de carbon dupa o lunga asteptare.

Momentan ornamentele de pe usi si bord.

Abia astept sa le vad la lumina zilei sau in soare.

Cateva poze:

P6260001.jpg

P6260002.jpg

P6260003.jpg

P6260004.jpg

P6260005.jpg

P6260006.jpg

P6260007.jpg

Link către comentariu
  • Replies 583
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mpa@tuninggarage

    169

  • B_U_T

    22

  • Ice_2k

    20

  • JonDoe2

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

intradevar tuning adevarat , super gust , super calitate , e original si da super bine ! super masina ! sa ai grija de ea si curand sa auzim si bolidul ala mic ! spor la treaba !

Link către comentariu
mpa@tuninggarage

Si montantii. Sper sa dea bine cu albastrul de la exterior.

P6260008.jpg

P6260009.jpg

P6260010.jpg

Link către comentariu

cat au costat toate astea?

si mai important...pune oamenii la tyreaba sa fie gata masina ca vrem sa o vedem.

eu tot pentru RS4 blue ala as vota !

Link către comentariu
mpa@tuninggarage

O sa pot sa fac o estimare cand o sa mai finalizez la interior, momentan nici mie nu imi e chiar clar.

Link către comentariu

f reusita masina...cati mai multzi km sa fie! :blink:

Link către comentariu

mpa: Ti-am dat un PM pe care probabil nu l-ai observat si nu mi-ai raspuns, asa ca te intreb si aici. Esti dispus sa vinzi farurile model B6 pe care le-ai avut inainte pe masina? Multumesc. :rolleyes:

Link către comentariu
mpa@tuninggarage

Lucru la aripile spate.

Sa termin cu licenta si ma apuc de faruri si stopuri.

P7070023.jpg

P7070024.jpg

Link către comentariu

Pus serios de tot pe treaba, nu te incurci. :beerchug: Masinuta ta va fi lucrata nu numai estetic, si mecanic va fi o senzatie. Mai rar atata dedicare, chiar si pe forumul nostru. Te invidiem, dar iti suntem alaturi. Spor mult-mult !

Link către comentariu

Ca veni vorba de culori, mie mi se pare superba de-a dreptul nuanta de pe Mazda 6 modelul nou, Radiant Ebony cred ca-i zice culorii, bate in mov, ciresiu, e fantastica. De fapt, culorile de pe Mazda mi se par cam toate deosebite.

Ceva de genu: LINK

Link către comentariu
mpa@tuninggarage

Tot la aripile spate. Ce nu a mai ramas mai bine zis.

Atentie imagini deosebit de violente. Stati jos si nu va uitati daca aveti probleme cu inima.

P7100034.jpg

P7100035.jpg

P7100036.jpg

P7100037.jpg

P7100038.jpg

Link către comentariu

Nu vreau sa fiu carcotas, dar de ce faci aceasta modificare ca eu personal nu inteleg.

Nu iti puteai lua un RS4 avant intreg?

Modificat de dan i
Link către comentariu
Nu vreau sa fiu carcotas, dar de ce faci aceasta modificare ca eu personal nu inteleg.

Nu iti puteai lua un RS4 avant intreg?

o face el omule....e facuta de el nu de aia de la audi...daca toata lumea si-ar lua avant rs de fabrica unde ar fi tuningul si rostul lui???? si eu as face la fel daca as avea bani....macar stiu ca am facut-o asa cum imi place.....bravo lui ca face asta.....toat respectul pentru initiativa....sper sa iasa cat mai agresiva si mai ne-stock cu putinta pentru ca asta e farmecul tuningului..... :icon_thumright: :icon_cool: :rolleyes:

Link către comentariu
mpa@tuninggarage
Nu vreau sa fiu carcotas, dar de ce faci aceasta modificare ca eu personal nu inteleg.

Nu iti puteai lua un RS4 avant intreg?

Pai trebuie sa ai tabloul complet.

Exista o specie de homoneadertalus care in cursul evolutiei a capatat o pasiune in a baga bani in mod gratuit in masini.

De ce fac masina asta:

1. Aveam un Audi A8 W12 6.0 ca sa am in ce arde benzina

2. Am un Polo 6n VR6 suficient pentru senzatia mea de viteza

3. Daca imi luam un RS4 nu prea aveam ce sa ii fac: sa schimb o frana cu alta frana si o suspensie cu alta suspensie sau sa ii fac chip, reprezinta tuning, dar nu inseamna sa modifici, nu inseamna custom. Polo Vr6, le numaram pe degete.

Deci de ce fac transformarea asta: fiindca mi sa zis ca nu se poate face. Asta am auzit si de la proprietari de B6 si de la Porsche si de la alte service-uri.

Deci si transformarea asta va fi custom: Am stiinta din research de un B7 - RS4 B7. Dar cam asta e tot.

Deci interesant nu e unde ajungi, e si drumul.

Mi sa parut mai simplu sa iau un diesel pe care il aveam deja si sa il fac RS4 look. Decat sa iau un RS4 si sa ii pun diesel.

Link către comentariu
Mihai.Nechifor

laudabila pasiune pentru tuning. mai rar asa ceva. de abia astept sa vad rezultatul. sigur va fi impresionant.numai bine

Link către comentariu

tot respectul pt ce faci...si pt curaj...astept cu nerabdare produsul final...spor!

Link către comentariu

bn zis cine are probleme cu inima sa stea jos :D

PS in ultima poza vad o bara de fibra e cumva a ta??:-"

Link către comentariu
Nu vreau sa fiu carcotas, dar de ce faci aceasta modificare ca eu personal nu inteleg.

Nu iti puteai lua un RS4 avant intreg?

Sincer, si eu gandesc la fel. Insa cu mici diferente. Am vazut ca ai luat masina in perfecta stare, din punct de vedere al caroseriei. Si apoi era zgariata peste tot. Mie imi suna a "frauda", adica totul se face pe casco, corect? Iar masina nu cred ca fost implicata intr-un accident. Asta mi se pare urat, insa e doar parerea mea.

Eu nu sunt adeptul reparatiilor pe casco numai de dragul tuningului. Mici zgarieturi si lovitori mai face toata lumea, ca sa iau un spoiler sport, spre exemplu, dar chiar asa?

Link către comentariu
mpa@tuninggarage
Sincer, si eu gandesc la fel. Insa cu mici diferente. Am vazut ca ai luat masina in perfecta stare, din punct de vedere al caroseriei. Si apoi era zgariata peste tot. Mie imi suna a "frauda", adica totul se face pe casco, corect? Iar masina nu cred ca fost implicata intr-un accident. Asta mi se pare urat, insa e doar parerea mea.

Eu nu sunt adeptul reparatiilor pe casco numai de dragul tuningului. Mici zgarieturi si lovitori mai face toata lumea, ca sa iau un spoiler sport, spre exemplu, dar chiar asa?

Ai vreo dovada simpla macar? Nu de alta dar pe zi ce trece constat cam care e utilitatea unui forum?

Acum pe bune daca eu nu mai postez acum din cauza comentariilor tale gratuite cine are de castigat?

Cu siguranta nu forumul si nici cei care chiar sunt interesati in acest proiect.

De ce sari chiar asa.... Ca am zis ca o bara si o suspensie nu sunt modificari? Inteleg care e problema, dar nu a fost nici o intentie de a arata cu degetul. Eu nu zic ca ce fac eu e bine: doar incerc sa arat public ceea ce fac.

In cazul in care nu ai nici o dovada. Sincer astept niste scuze.

De altfel de indata ce o sa se calculeze costul total al pieselor o sa iti pun un scan dupa factura sa vedem cine plateste pentru toate astea.

Daca crezi ca CASCO schimba tabla pentru niste zgarieturi sau iti schimba contraaripile spate, panouri spate, ochelari de stop, hayon si tot restul de piese.....

O sa ma opresc aici sa nu zic ceva ce as putea regreta ulterior.... sau mai bine zis sa nu zic ceva la fel de negandit ca postul tau de mai sus...

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!