Jump to content

Audi A4 Avant


mpa@tuninggarage

Postare recomandată

  • Replies 583
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mpa@tuninggarage

    169

  • B_U_T

    22

  • Ice_2k

    20

  • JonDoe2

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

mpa@tuninggarage

Hai sa incerc sa raspund cat de cat:

Nu are geamuri electrice spate. Si mie mi sa parut ciudat la cum e echipata masina. Pe de alta parte nu ma deranjeaza fiindca oricum nu o sa stau niciodata in spate si nici nu as suporta sa fie geamurile deschise.

Carputer e un calculator de masina facut custom fie dintr-un laptop fie dintr-un sistem desktop.

Un kit de ambreiaj + volant sport (poate spec, poate altceva) care oricum sa tina la viitoarele modificari.

Ramane de vazut ce aport are BOV-ul dar eu zi ca numai soundul si tot merita sa il pun.

Link către comentariu
mpa@tuninggarage

Sa nu o dam in tenhic. Dar am unichip pe masina. Acesta poate comanda BOV ca functie suplimentara. Imi trebuie doar un BOV standard la care atasez o valva electrica.

Link către comentariu

super masina .. o sa iasa "beton" cand o sa termini proiectu .. la cati mai multi km fara probleme .. si sa ai parte de un sac de bani fara fund ... :)

Link către comentariu
Ideea mea e de transformare din A4 Avant B6 in RS4 Avant B7.

Asta inseamna:

-grila radiator fata

-bara fata

-capota

-faruri

-aripi fata

-oglinzi

-aripi spate

-hayon

-stopuri

-bara spate

mi-e teama ca ar trebui schimbate si portierele - b7-le are o muchie de la coltul superior al farului pina la cel al stopului, diferit de b6.

post-12081-1192784550_thumb.jpg

Link către comentariu
mpa@tuninggarage

Da. Intradevar. Foarte buna observatie. Eu am pozitionat intrebarea catre PBN si pe devizul estimativ primit nu apareau usile. Dar daca sunt necesare vor fi si ele trecute.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
mpa@tuninggarage

News update! Noile jante de iarna si cauciucuri! Audi R8like 18" - 1200 E

vorba aia trebuia facut loc pentru discuri mai mari

6fb75540.jpg

1c0ab8e7.jpg

7729d5a0.jpg

7f59975c.jpg

Link către comentariu

lipseste ornamentul cromat de la geamul portbagajului ??? ca sunt in dilema:P anyway superba si asteptam urmatoarele modificari ! drive safe! :lol:

Link către comentariu
mpa@tuninggarage

Da. Lipseste. A fost comandat si va fi montat cat de curand. Sa speram ca se face frumos afara pentru o serie de poze cu ea curata.

Link către comentariu

in legatura cu modificarile caroseriei pentru a putea integra elementele de la b7 - faruri, spoiler - , fara a schimba aripile:

am un articol mai detaliat despre masina intr-o revista, dar tre' s-o caut.

daca esti interesat

post-12081-1193677953_thumb.jpg

Modificat de Durpaneus
Link către comentariu

asa e, l-am gtasit. numai ca sint prea mari pozele sa le pot uploada, asa ca da-mi te rog adresa ta de mail sa ti le trimit.

Link către comentariu

ti-am trimis pozele pe mail, si am mai scanat si la o rezolutie mai slaba, sa le atasez aici:

post-12081-1193757938_thumb.jpg

post-12081-1193757948_thumb.jpg

post-12081-1193758092_thumb.jpg

post-12081-1193758147_thumb.jpg

post-12081-1193758156_thumb.jpg

post-12081-1193758193_thumb.jpg

Modificat de Durpaneus
Link către comentariu
mpa@tuninggarage

Da. Mersi pentru mail. Si eu ma pregateam sa le pun in caz ca mai are cineva nevoie. Ideea e ca e o varianta. In opinia mea nu e cea mai buna dar nu sunt o somitate in domeniu. Un tuning cat mai aproape de fabrica imi pare mult mai oportun decat a exagera. Masina din articol e interesanta pentru unii de la distanta dar sunt convins ca nu se apropie de cea de fabrica. Macar la motor sper si eu la acelasi performante.

Link către comentariu

nu stiu cit de buna e calitatea executiei, am vrut sa iti spun ca exista si varianta asta, deoarece cred ca ar fi destul de costisitoare inlocuirea tuturor elementelor; dar... in fine, sint convins ca vei lua cea mai buna alegere pentru masina, si sper sa vedem "schimbarea la fata" cit de curind.

Modificat de Durpaneus
Link către comentariu

da, o mare tiganie, dar ideea are ca se pot aplica elementele de la b7 pe caroseria b6.

stopurile "custom" le-a sutit de pe un IMS

Link către comentariu

horror e putin spus !!!

este sub orice critica! aripile sunt mult prea umflate , nici nu se compara cu originalul , se vrea un rs4 dar se vede ca e facut in romania..., pacat de masina si de interior care cat de cat arata k !

Link către comentariu

Lasati naibii oroarea aia albastra... Din fericire, sunt convins ca MPA are mult mai mult gust si nu va "strica" masina. Drumul pe care ai luat-o este lung si va consuma o groaza de resurse (si nu ma refer numai la resurse financiare)... Dar va iesi o masina pe cinste cu care te vei putea mandri. Felicitari si tine-o tot asa...

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!